Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 105





Тема. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 7. ЗАДАЧІ НА КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ

Мета: ознайомити учнів із таблицею ділення на 7; удосконалювати вміння розв'язувати задачі на кратне порівняння; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальний інтерес, творчі здібності: виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 124, завдання 824; 825)

Завдання 824

— У скільки разів менше купили яблук, ніж овочів?

Завдання 825

— Яка ширина прямокутника? Який периметр прямокутника?

2. Гра «На пасіці»

Робота в парах

 

 

— Бджоли збирають пилок з квітів на різних полях, але повертаються обов’язково у свій вулик. Якщо ви правильно виконаєте обчислення, то дізнаєтеся, скільки вуликів на пасіці. (77)

3. Складання виразів та обчислення їх значень

• Різницю чисел 73 і 66 помножити на число 6. ((73 - 66) ∙ 6)

• Від числа 80 відняти частку чисел 42 і 6. (80 - 42: 6)

• Суму чисел 37 і 23 розділити на добуток 2 і 3. ((37 + 23): (2 ∙ 3))

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

14; 21; 28;...;...; 49;...; 63.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми складемо таблицю ділення на 7.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 124-125)

Завдання 826

Учні з кожного добутку складають та обчислюють вираз на ділення на 7. Один учень працює біля дошки.

— Що отримаємо, якщо добуток розділимо на один з множників? (Другий множник)

Завдання 827. Колективне опрацювання матеріалу

Учні пояснюють, як склали таблицю ділення на 7. Читають хором таблицю ділення на 7, у якій закриті відповіді.

— Яке число потрібно поділити на 7, щоб отримати 2?

— Яке число потрібно поділити на 7, щоб отримати 8? 3? 7? 4? 6? 5?

Завдання 828. Письмове виконання завдання з опорою на таблицю множення числа 7

Завдання 829

Учні з місця складають задачу за малюнком і питанням.

— Яка маса гарбуза? (12 кг)

— Що відомо про масу дині? (На 9 кг менше)

— Чи можна дізнатися масу дині? (Так) Якою дією? (Відніманням)

— Яку дію потрібно виконати, щоб дізнатися, у скільки разів маса гарбуза більше маси дині? (Діленням)

Самостійний запис розв’язання задачі.

«Сильні» учні — виразом (12: (12 - 9) = 4 (р.)); «слабкі» — за допомогою картки-«підказочки».

 

 

Завдання 830

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язування.

1) Яке друге число?

2) У скільки разів перше число менше від другого?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання виразом ((5 + 30): 5 = 7 (р.)). Решта учнів під керівництвом учителя розглядають план розв’язання і визначають дії.

Після цього виконується порівняльний аналіз розв’язання задач.

Запис на дошці:

12: (12 - 9) = 4 (р.)

(5 + 30): 5 = 7 (р.)

Загальні ознаки: обидві задачі — на кратне порівняння в 2 дії. Відмінності: перша дія у першій задачі виражена різницею, у другій — сумою.

Завдання 831. Коментоване розв'язування завдання Учні пригадують, як знайти множник.

По черзі пояснюють завдання, працюючи в зошитах.

— Як називаються компоненти при множенні?

— Що невідомо?

— Як знайти невідомий множник?

Завдання 832. Робота в парах

Лабіринт. Покажіть шлях до центру. Сума чисел, записаних біля воріт, через які проходить шлях, має дорівнювати числу, записаному всередині. (30 + 24 + 16 = 70)

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ (див. додаток)

1. Математичний диктант

• Яке число потрібно поділити на 6, щоб отримати 7?

• Яке число у 7 разів менше 49?

• Перший множник 5, другий — невідомий, добуток 35. Чому дорівнює другий множник?

• У скільки разів 63 більше від 7?

• На яке число потрібно поділити 54, щоб отримати 9?

• Назвіть усі числа, на які ділиться число 18.

• Назвіть декілька чисел, які при множенні дають 24.

Відповіді: 42; 7; 7; 9; 6; 1, 2, 3, 6, 9, 18; 1 і 24; 6 і 4; 3 і 8.

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв'язування логічної задачі

Василько з’їв на дві пампушки більше Миколки і на дві пампушки менше Олі. Разом вони з’їли 12 пампушок. Скільки з’їв кожен?

Розв’язання:

1) Скільки з’їли б діти, якби Василько з’їв стільки, скільки Миколка? (12 - 2 = 10)

2) На скільки Оля з’їла більше Миколки? (2 + 2 = 4)

3) Скільки з’їли б діти, якби і Оля, і Василько з’їли кожний стільки, скільки Миколка? (10 - 4 = 6)

4) Скільки з’їв Миколка? (6: 3 = 2, і так далі)

Відповідь: 2; 4 і 6.

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 125, завдання 833; 834.

 


Date: 2015-09-05; view: 396; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию