Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 100





Тема. КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ ДІЇ

 

Мета: ознайомити учнів з кратним порівнянням чисел; сформувати розуміння різниці між відношеннями «на... менше» і «в... разів менше»; формувати вміння розв'язувати приклади і задачі на засвоєння табличного множення і ділення; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, математичне мовлення; виховувати уважність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 118, завдання 779; 780)

Завдання 779

— Прочитайте записаний вираз та його значення.

Завдання 780

— Скільки кілограмів овочів ніс син?

 

2. Усна лічба

1) Гра «Альпіністи».

 

 

2) Математичний диктант.

• Зменшити в 3 рази числа: 6; 15; 27.

• Збільшити в 6 разів числа: 2; 4; 6.

• Зменшити на 7 числа: 70; 83; 14.

• Суму чисел 12 і 6 зменшити в 6 разів.

• Число 20 зменшити на добуток чисел 5 і 3.

3) Розв'язування задач.

• На 3 однакових аркушах 24 малюнки. Скільки малюнків на одному аркуші?

• У 4 однакових пляшках 8 л квасу. Скільки квасу в одній пляшці?

• У 5 ящиках 40 кг слив. Скільки кілограмів слив в одному ящику?

 

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

11; 21; 31;...; 51;...;....;...; 91.

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з порівнянням величин.

 

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 118-120)

Завдання 781. Колективне опрацювання матеріалу

1) Учні роздивляються малюнок і читають записи.

2) Учні будують відрізки заданої довжини, ділять один із них на частини, які дорівнюють довжині другого відрізка, і визначають, у скільки разів другий відрізок коротший від першого.

Завдання 782. Колективне опрацювання матеріалу

Учні вимірюють довжину смужок. Визначають, у скільки разів жовта смужка коротша за рожеву.

Висновок. Щоб дізнатись, у скільки разів одне число більше або менше за інше, треба більше число поділити на менше.

Завдання 783

Учні рахують сині і рожеві фігури, один учень біля дошки пояснює, як узнати, у скільки разів у кожному ряді більше синіх фігур, ніж рожевих.

Завдання 784. Коментоване розв'язування завдання

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює, як дізнатися, у скільки разів друге число менше від першого; на скільки одиниць друге число менше від першого.

Завдання 785

Перший стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно. Завдання 786. Усне виконання завдання

Учні за малюнком обчислюють, у скільки разів маса ягняти більша за масу гуски; на скільки кілограмів маса гуски менша за масу ягняти.

Ставлять ще запитання за малюнком.

Завдання 787. Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз Один учень записує умову і розв’язує задачу.

 

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачами

1) На скільки число 5 менше від числа 40? У скільки разів число 5 менше від числа 40?

2) У ставку плавало 8 качок і двоє лебедів. У скільки разів більше качок, ніж лебедів, плавало на озері?

3) Пилипу 6 років, а Мар’яні — 12. На скільки років менше Пилипу, ніж Мар’яні? У скільки разів Пилип молодший від Мар’яни?

4) Максим має 24..., а Стас — 6... Постав питання так, щоб задача розв’язувалася дією ділення.

 

2. Обчислення значень виразів

 

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

1) Завдання 788*.

Від чотирикутника відрізали 1 кут. Скільки кутів у фігури, яка утворилася? (5 кутів)

2) Який посуд не можна наповнити? (Повний)

3) З якого посуду не можна нічого з’їсти? (З порожнього)

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 119-120, завдання 789; 790.


Date: 2015-09-05; view: 373; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию