Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 87Тема. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 5. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ І РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 5; формувати вміння розв'язувати прості і складені задачі, які включають збільшення або зменшення числа у декілька разів; навчати складати обернені задачі до даної; розвивати мислення, мовлення, пам'ять; виховувати дисциплінованість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 103, завдання 672; 673) Завдання 672 — Яка маса кота? Яка маса собаки й кота разом? Завдання 673 — Прочитайте складені вирази та їх значення.
2. Усна лічба 1) Гра «Естафета». 2) Знайти половину чисел 20; 14; 16; 8; 12. 3) Знайти третину чисел 15; 24; 18; 21; 9. 4) Знайти чверть числа 16; 28; 24; 32; 8.
3. Усне розв'язування задач 1) У 4 банки розлили порівну 12 л соку. Скільки літрів соку в одній банці? 2) Бабуся випекла 14 пиріжків. Чому дорівнює одна друга частина всіх пиріжків? 3) У кошику було 6 пучків редиски, по 5 штук у кожному пучку. Скільки редисок у кошику? 4) У вазі стояло 15 гвоздик. Чому дорівнює третя частина всіх гвоздик?
4. Хвилинка каліграфії з логічним завданням — Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 5; 12; 19; 26; 33;... 1; 2; 4; 8;...; 32. 1; 3;...; 27.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми вивчимо таблицю ділення на 5.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 103-104) Завдання 674 Колективне складання за малюнком задачі на множення й ділення, запис скороченої умови. Усне виконання завдання. 1) По 5 циб. 3 пуч.,? циб. — Про що говориться в задачі? Що означає число 5? — Складіть обернену задачу на ділення. По 5 циб.? пуч., 15 циб. Завдання 675 Учні коментують, як склали з рівності 5 ∙ 7 = 35 та обчислили вираз на ділення на 5. Завдання 676. Колективне опрацювання матеріалу Учні читають таблицю множення числа 5 і пояснюють, як склали таблицю ділення на 5. Завдання 677 Перший стовпчик — з коментуванням, решта прикладів — самостійно. Завдання 678. Фронтальне вивчення змісту задачі Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. По? кг 5 коз., 10 кг Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. До задачі складають обернену задачу: По 2 кг 5 коз.,? кг Завдання 679 Один учень біля дошки розв’язує і пояснює. Завдання 680 Учні складають план розв’язання задачі: 1) Скільки дівчаток пішло в цирк? 2) Скільки всього дітей пішло в цирк?
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Порівняння задач 1) На одній полиці лежить 35 книг, а на другій — у 5 разів менше. Скільки всього книг лежить на двох полицях? 2) На одній полиці лежить 35 книг, а на другій — на 5 менше. Скільки всього книг лежить на двох полицях?
2. Офтальмологічна пауза 3. Розв'язування логічної задачі Завдання 681* Одна сторона прямокутника 8 см, а друга — в 2 рази коротша. Чи можна цей прямокутник розділити на 2 квадрати? (Так. Два квадрати зі стороною 4 см.)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 104, завдання 682; 683.
|