Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 86





Тема. ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 5. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ

 

Мета: вправляти учнів у застосуванні таблиці множення числа 5, розв'язуванні задач на збільшення і зменшення числа у декілька разів; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; виховувати почуття взаємодопомоги.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 102, завдання 666; 667)

Завдання 666

— Скільки дівчаток у шаховому гуртку?

Завдання 667

— Прочитайте вирази та їх значення.

 

2. Усна лічба

1) Гра «Хто швидший?»

На дошці прикріплений круг з цифрами. Завдання: збільшити (чи зменшити) ці числа у декілька разів. Діти записують відповіді в зошиті. Проводиться перевірка (учень, що впорався із завданням першим, читає відповіді, решта перевіряють свої записи).

2) Гра «Склади приклад».

Даються числа, наприклад: 5; 8; 12; 18; 24. Завдання: скласти різні приклади на табличне множення і ділення з цими відповідями.

3) Обчислення значень виразів.

 

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

10; 8; 6; 4; 2;....

25; 20; 15; 10;...; 0.

10; 13; 16;...; 22;....

 

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення числа 5.

 

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 102-103)

Завдання 668. Усне виконання завдання Учні добирають потрібні числа.

Завдання 669

Учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки йоржів упіймав рибалка?

2) Скільки всього рибин упіймав рибалка?

Завдання 670*

— Сума двох чисел 18. Якщо одне з них збільшити на 4, а друге зменшити на 4, то дістанемо рівні між собою числа. Знайди вихідні доданки. (4 + 4 = 8; 18 - 8 = 10; 10: 2 = 5; 18 - 5= 13; числа 5 і 13)

Завдання 671. Колективне опрацювання матеріалу

Учні читають висловлення, складені за малюнками, і відповідають на запитання:

— Скільки жовтих черешень на кожному малюнку? Скільки всього черешень на кожному малюнку?

 

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Порівняння задач

Задача. Зошит коштує 6 грн, а альбом — у 4 рази дорожчий. Скільки коштує альбом?

Короткий запис: 6 грн, в 4 рази дорожче,? грн.

— Яка ціна зошита?

— Ціна альбому?

— Що це означає? (Замість 1 альбому можна купити 4 зошити.)

— Як знайти вартість 4-х зошитів?

6 ∙ 4 = 24 (грн)

Обернена задача. Якщо альбом у 4 рази дорожче, то зошит —? (У 4 рази дешевше.)

Короткий запис:? грн, в 4 рази дешевше, 24 грн.

— У скільки разів зошит дешевший за альбом?

— 24 грн — що означає це число? (Ціна альбому.)

— Що потрібно дізнатися? (Ціну зошита.)

— За що заплатили менше?

— У попередній задачі ми виконали множення і знайшли ціну альбому, оскільки за нього заплатили більше, ніж за зошит. А за зошит сплатили в 4 рази менше.

— Якою дією знайдемо ціну зошита?

24: 4 = 6 (грн)

— Порівняємо умови, розв’язання задач. У прямій задачі була дана ціна зошита. Що треба було знайти? (Ціну альбому.)

— А в оберненій задачі? (Навпаки.)

— Яке число входило в умову обох задач? (У 4 рази.)

— У чому різниця між задачами? (У 4 рази дорожче — заплатили більше — дія множення; в 4 рази дешевше — заплатили менше — дія ділення,.)

— Яка із задач на збільшення числа, яка — на зменшення?

Висновок: дорожче в а разів → помножити на а, дешевше в а разів → поділити на а.

 

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 103, завдання 672; 673.


Date: 2015-09-05; view: 360; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию