Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 39Тема. ДОДАВАННЯ СУМИ ДО ЧИСЛА. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ РІЗНИМИ СПОСОБАМИ
Мета: пояснити учням спосіб додавання суми до числа; вчити розв'язувати задачі різними способами; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати почуття відповідальності. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 51, завдання 309; 310) Завдання 309 — Яка відстань буде між лисенятами, якщо кожне лисеня зробить назустріч іншому 35 кроків? Завдання 310 — Прочитайте вирази зі значенням, меншим за 40. 2. Гра «Хто швидший?» 3. Гра «Віконечка» 4. Хвилинка каліграфії — Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 7; 7; 77; 77; 7;...
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як додавати суму до числа.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 52-53) Завдання 311 Учні «ланцюжком» читають вирази і обчислюють їх значення. Завдання 312. Колективне опрацювання матеріалу — Розгляньте малюнки і поясніть, як до числа 6 додавали числа 2 і 3. 6 + (2 + 3) = 6 + 5 = 11 6 + (2 + 3) = 6 + 2 + 3 = 8 + 3 = 11 6 + (2 + 3) = 6 + 3 + 2 = 9 + 2 = 11 — Щоб додати суму до числа, можна послідовно додати до числа кожний доданок. Завдання 313 Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують різними способами. 1 спосіб 1) 14 + 15 = 29 (кг) — привезли; 2) 29 + 36 = 65 (кг) — стало. 2 спосіб 1) 36 + 14 = 50 (кг) — привезли спочатку; 2) 50 + 15 = 65 (кг) — стало. Завдання 314 Учні обчислюють значення виразів різними способами. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах. Завдання 315. Колективне опрацювання матеріалу — Розгляньте пояснення додавання чисел частинами. Визначте, яку властивість додавання використано. Завдання 316 Учні «ланцюжком» розв’язують приклади зручним способом. Завдання 317 Учні креслять прямокутник, довжина якого 8 см, а ширина 3 см. Обчислюють його периметр. Завдання 318. Фронтальне вивчення змісту задачі Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Їхало — 16 ч. і 13 ж. Вийшло —? Залишилося — 17 п. Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою. Завдання 319*. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки. 2. Фізкультхвилинка V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Складання і розв'язування задачі за коротким записом Було — 8... Приїхало — 2... і 7... Стало —? Задачу можна розв’язати різними способами. — Обчислимо зручним способом: 8 + (2 + 7) = (8 + 2) + 7 = 10 + 7 = 17. 2. Обчислення значень виразів 15 + (5 + 7) 64 + (8 + 6) 13 + (7 + 5) 8 + (6 + 2) 3. Офтальмологічна пауза 4. Розв'язування логічних задач • Біля будинку ростуть 2 липи, 5 яблунь і 8 груш. Скільки всього плодових дерев ростуть біля будинку? (8 + 5 = 13) • Записано числа від 1 до 50. Скільки разів у записах зустрічається цифра 3? (3; 13; 23; 30; 31; 32; 33; 34; 35; 36; 37; 38; 39; 43 — 15 разів) VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — З якими прийомами обчислень ознайомилися на уроці? — Як оцінюєте свою роботу?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 53, завдання 320; 321.
|