Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Радуйся, последних времен отче Василие Великий, за Русь православную мужественный воителю!





 

Кондак 5

Яко светозарная звезда чрез мглу греха светящая, возсиял еси во дни сия лукавыя, отче Василие, всем православным христианом. Тако и ныне подаждь просвящение людем российским, тьмою заблуждения объятым и во власть нечестивых предавшихся, да принесут плоды покаяния и прозреют духовно, поюще Богу: Аллилуа.


Икос 5

В идевше людие Божии в тебе великаго проповедника, многомощнаго молитвенника, безмездного целителя и заступника пред Богом, во множестве отовсюду к тебе стекахуся, просяще помощи, вразумления, исцеления. Мы же, зряще силу, Христом тебе данную, благодарственно взываем сице:

Радуйся, старче благодатный, души нераскаянныя обновляющий;

Радуйся, пророче Бога живаго страждущим милость изливающий;

Радуйся, громе богогласный, враги веры устрашающий;

Радуйся, будущее, аки настоящее дивно прозревающий;
Радуйся, о нищих, убогих и болящих непрестанное попечение имевый;
Радуйся, душу свою за люди положити восхотевый;
Радуйся, яко помощь твою бедствующии непрестанно получают;

Радуйся, яко и по преставлении твоем к тебе людие о помощи молитвенно взывают;

Радуйся, последних времен отче Василие Великий, за Русь православную мужественный воителю!

 

Кондак 6

П роповедник света Евангельскаго явился еси преподобне, простыми словесы истину благовествуя. Верным чадом своим глаголал еси, яко рече Господь: «Аще любве не имате между собою, не можете быти Мои ученицы.» Мы же во злобе пребывающе и завистию друг друга снедающе, яко к усердному молитвеннику и заступнику прибегаем, испроси у Господа, Источника мира и любви, да подаст Он нам, окамененным сердцем и во вражде сущим - мир, благоденствие и любовь, да воспевающе три победныя добродетели в тебе живущия сии суть: вера, надежда и любы, поем Ему: Аллилуиа.

 

Икос 6

В озсия в тебе новый чудотворец, врач безмездный и целитель болящих, отче Василие, егда мнози различными недуги страждущия и бесныя к тебе притекаху, помощь и исцеление у тебе получаху. Мы же немощнии и в недузех сущии к тебе и ныне вопием, помози и исцели наши душевные и телесные недуги, да зовем ти:

Радуйся, слепых прозрение;

Радуйся, хромых хождение;

Радуйся, болящих целителю;
Радуйся, бесов прогонителю;

Радуйся, раковыя болезни исцеляющий;
Радуйся, страждущих недугом пианства врачующий;

Радуйся, разслабленныя возставляющий;

Радуйся, кровоточивым ток крови молитвою уставляющий;

Радуйся, горячкою страдавших облегчение;

Радуйся, в различных недузех быстрое вспоможение;

Радуйся, Царя Небеснаго благоволения искавый;

Радуйся, мирския славы и хваления юродством избегавый;

Date: 2016-08-29; view: 451; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию