Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Радуйся, последних времен отче Василие Великий, за Русь православную мужественный воителю!





 

Кондак 9

Вся скорби и труды доблествено претерпел еси, даже до блаженныя кончины твоея, отче Василие. Шествуя по пути спасения, во вся оружия Божия обечен был еси, яко да возможеши стати противу кознем диавольским. Препоясав чресла своя истиною, и облекшеся в броня правды, восприял еще щит веры, шлем спасения и меч духовный, поя Богу: Аллилуиа.

Икос 9

В етии многовещаннии не возмогут в полноте изобразить любовь твою, еюже отходя ко Творцу, преисполнен был еси к чадом твоим о Господе: восхотев бо и по отшествии своем присно поучати их, яко живый, завещал еси им вся потребная ко спасению. Сего ради из глубины души вопием ти:

Радуйся, себе внимати поучавый;

Радуйся, любити мир и яже в мире нам воспрещавый;

Радуйся, пред очами своими Господа всегда имети наставлявший;

Радуйся, на жития святых взирати нам вещавший;
Радуйся, любити друг друга нам завещавший;

Радуйся, твердую веру в нас насаждавший;
Радуйся, Устава монашескаго ревнителю;

Радуйся, чистоты и целомудрия рачителю;

Радуйся, последних времен отче Василие Великий, за Русь православную мужественный воителю!

Кондак 10

Н емощию телесною и подвигами жития утружденный, после тяжкой болезни душу свою в руце Божии тихо предал еси. И незадолго до кончины твоея в созданной тобою обители, источник во Имя Пресвятыя Богородицы воздвигл и освятил еси. Мы же ныне с верою почерпая воду из кладязя, тобою освященнаго, вопием о тебе Богу: Аллилуиа.

Икос 10

С тена еси и огражение всем к заступлению твоему прибегабщим, преподобне отче. Темже и нам, к тебе притекающим и твоея помощи просящим, буди стена крепкая и ограждение необоримое, избавляя от бед и напастей, да с любовию поем ти таковая:

Радуйся, пастырю наш предобрый;

Радуйся, и по преставлении твоем молитвенниче наш неусыпный;

Радуйся, свет миру и соль земли бывший;

Радуйся, яко светильник горящий во тьме заблуждения явивыйся;
Радуйся, прибежище наше во всех скорбных обстояниих;

Радуйся, несумненное утешение в печалех;

Радуйся, лозо добродетельная винограда Хритова;

Радуйся, древо чудоточное рая Иисусова;

Date: 2016-08-29; view: 394; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.007 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию