Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема: «На лісовій галявині»





Програмовий зміст: Показати дітям, що внаслідок витоптування грунту на стежках (галявинах) погіршуються умови життя рослин, їх стає менше. Допомогти дітям самостійно прийти до висновку про необхідність дотримання правил поведінки під час відпочинку. Розвивати допитливість, розуміння взаємозв’язку між повітрям, грунтом і рослинами. Виховувати дбайливе ставлення до природних об’єктів, вміння правильно поводитись у довкіллі.

Матеріали: 2 банки з водою: на одній - намальований слід, на другій - малюнок рослин; збільшуване скло; грудочки землі; гномик; лопаточки; пакети; згорток паперу з правилами поведінки.

 

Хід заняття

Діти! Сьогодні я запрошую вас на екскурсію на лісову галявину. Ви згодні? Я думаю, що на галявині нас чекає багато цікавого. Тому, ми візьмемо з собою деяке обладнання з нашої лабораторії (банки з наклейками, воду, збільшуване скло,совочки).

Нас лісок чекає, і галявинка казкова

Нас вона радо зустрічає, тож збираймось в путь ранкову.

Перехід до лісової галявини.

Підходячи до «Лісової галявини» звернути увагу дітей на те, що на пеньку хтось сидить.

Вихователь: Це - гномик Лісовичок. Доброго ранку, Лісовичок! А чому ти такий сумний?

Гномик: Доброго ранку! Я дуже радий, що ви завітали до мене в гості і розповім вам чому я сумний. Сьогодні я був в гостях у свого друга гнома Садівничка, в Яблуневому саду. Там дуже гарно. У траві цвірінчать коники - стрибунці, літають метелики і стежка в’ється рівненька - рівненька. А моя галявина сумна, невесела. Навіть підземні мешканці покинули мене. Що сталося з моєю галявиною? Не розумію. Дощик падає на мою галявину і на галявину Садівничка, сонечко світить однаково. Допоможіть мені зрозуміти, що ж сталося?

Вихователь: Давайте подумаємо, як допомогти Лісовичкові. Що ви пропонуєте?

Інтерактивна вправа «Коло ідей» (діти висловлюють свої думки)

Висновки:

- оглянути галявину Лісовичка;

- піти на галявину до Садівничка в Яблуневий сад.

Діти обстежують галявину Лісовичка.

Багато витоптаної трави, через галявину проходить декілька стежок, земля тверда на них майже нема трави, біля пенька трава висока, є квіти, кульбаби. Через збільшуване скло розглядають грунт.

Вихователь: А тепер підемо в Яблуневий сад на галявину Садівничка.

Діти обстежують галявину:

Трава висока, є квіти, лікарські рослини: кульбаба, подорожник, грицики. Через галявину проходить одна стежка. Над галявиною літають метелики, цвірінчать коники - стрибунці, земля пухка,в землі є дощові черв’яки, жучки.

Запропонувати дітям набрати лопаткою землю і покласти у пакет.

Вправа «Мікрофон». Як поводяться друзі Лісовичка на галявині, коли приходять у гості? (діти висловлюють свої думки).

Діти повертаються на галявину Лісовичка.

Вихователь: Гномику, розкажи, де ти зустрічаєшся з друзями?

Гномик: з друзями я зустрічаюся на лісовій галявині.

Вихователь: Як ти з ними проводиш час? Як ти граєшся?

Гномик: Ми бігаємо по траві, там де заманеться, перекидаємся, рвем квіти, і підкидаємо їх вверх. А мої друзі завжди ідуть по різних стежках, куди хто хоче.

Вихователь: Лісовичок, скажи, а твій друг Садівничок дозволяє вам так поводитись на своїй галявині?

Гномик: Ні.

Вихователь: Діти, як ви думаєте, чому гномик не дозволяє так поводитися на галявині? (відповіді дітей).

Вихователь: Діти, ви зрозуміли, чому рослини витоптані, прив’ялі? (Відповіді дітей).

Проблемна ситуація «Проаналізуйте поведінку Лісовичка його друзів». (Розповіді дітей).

Вихователь: Діти, скажіть, будь ласка, чому покинули галявину підземні мешканці?

(Дати дітям можливість висловити припущення. Підвести до того, що треба дослідити грунт).

Діти набирають грунт лопаткою. Розглядають грунт через збільшуване скло. Порівнюють даний грунт з грунтом із Яблуневого саду. Звернути увагу, що в грунті є пусті місця, там ховається повітря.

Дослід 1.

Одночасно грунт з двох галявин опустити в банки з водою і спостерігати, де буде більше бульбашок.

Запитання до дітей.

1. Де більше бульбашок?

2. Чому повітря під стежкою менше?

3. Де легше дихати рослинам, підземним мешканцям?

Даю можливість висловитись всім дітям робити припущення. В грунті є повітря.

Висновок: Коли ми ходимо по землі, то давимо на неї, її частинки стискаються, повітря стає все менше. Земля стає твердою і рослинам важко пробитись через неї. Тому на стежці немає рослин. Підземним мешканцям в твердому грунті не вистачає повітря.

Дослід 2.

Вихователь: Діти, візьміть в руку грудку землі і стисніть її. Якою вона стала? Більше чи менше? Чому стала меншою? (Діти висловлюють припущення).

Висновок: Коли ви стиснули землю, то повітря «вийшло» з неї, для нього не залишилося місця. Частинки землі притиснулися одна до одної. Так само під вагою нашого тіла стискається земля на стежці.

Дидактична гра «Трік - так, це (не) так».

1. В лісі можна ходити де заманеться… трік - так.

2. В землі під стежкою є багато підземних мешканців…

3. Рослини плачуть, коли по них ходять…

4. Якщо бачиш знак заборони не звертай на нього уваги…

5. В лісі, парку, сквері багато стежинок…

Висновок: Чим більше місць в парку, лісі, на галявині будуть витоптувати люди, тим менше залишиться рослин і підземних мешканців. Вони можуть щезнути.

Розробка правил поведінки разом з дітьми.

- Ходити по доріжках, а не там, де заманеться.

- Не топтати все навкруги.

- Не рвати всі рослини, які хочеться.

- Не ловити метеликів.

Вихователь: Я записала ці правила на аркуші паперу. Ми передамо їх Лісовичку. Передавайте цей згорток з правилами з рук в руки і називайте правила поведінки в природі. (Діти передають згорток Гному).

Проблемна ситуація «Як створити красиву галявину?»(висловлювання дітей).

1. Побажання дітей Гномику Лісовичку.

Вмійте любити природу, в полі, лісі, над яром,

Квіти, дерева і цвіту, трави не вирви задаром.

Оберігайте усюди, шлях і стежину у гаї,

Все те окрасою буде, нашого рідного краю.

Рухлива гра «Квіти та Вітерець»

Гномик дарує дітям медалі «Зелений патруль» за знання та вміння берегти природу.

Вихователь: У групі ми намалюємо знаки – символи, які будуть нагадувати друзям Лісовичка як їм поводитись у природі і наступного разу подаруємо їх Лісовичку.

До побачення, Лісовичок! А тепер вирушаємо на свій майданчик.

 

Конспект

інтегрованого заняття

«Стежинками осіннього парку»

(старша группа)

Програмовий зміст:

- Систематизувати та узагальнити знання дітей про пору року осінь.

- Збагачувати словник прислів’ями та приказками про осінь.

- Уточнити правила поводження в природному довкіллі.

- Закріпити вміння рахувати в межах 10 та розміщувати картинки з крапочками в порядку зростання.

- Вправляти у викладанні зображення білочки з кубиків, відшукуючи грані певного кольору, спів ставляти із зображенням на схемі – візерунка.

- Вправляти дітей у читанні складів та слів із вивчених букв, виконуючи

різноманітні ігрові завдання; розвивати вміння розрізняти голосні приголосні звуки.

- Розвивати мислення, пам'ять, увагу, фонематичний слух, мовленнєву активність.

- Виховувати інтерес до природи та бажання виконувати ігрові завдання та вправи.

Матеріал: макети дерев, дидактичні ігри за методикою Л. В. Шелестової «Подаруй дереву листочки», «Збери грибочки в кошик», «Морквинки для зайчика», «Ласощі для Білочки».

Розвиваючи ігри Б. П. Нікітіна «Крапочки», «Склади візерунок», силуетні зображення птахів: синиця, сорока, сова, ворона, горобчик.

Хід заняття

Пропоную дітям послухати вірш:

Листопад

Листопад. Холодний вітер

Загойдав деревам віти,

День короткий, сонце низько,

І зима уже так близько

Он безлистий гай сумує

Щебет птахів він не чує

І застигло в тузі поле

Переоране і голе.

Горобина − у намисті.

Під ногами – килим з листя.

Хазяйнує осінь пізня.

А. Камінчук

- Яка зараз пора року?

- Скільки осінь має місяців?

- Як називають перший місяць?

- Чому він так називається?

- Як називається другий місяць осені?

- Чому він так називається?

- Як називається третій місяць осені?

- Чому він так називається?

- Які періоди осінь має? (рання, золота, пізня).

- А які, прислів’я про осінь ви знаєте?

1. Осінь іде, дощі за собою веде.

2. Восени і горобець багатий.

3. Осінь збирає, а весна з'їдає.

4. Осінь на рябому коні їздить.

5. Ходить осінь гаєм, виганяє птахів з раю.

6. Весна дерева одягає, а осінь роздягає.

7. Весна красна квітами, а осінь – плодами.

Любі малята, сьогодні ми вирушимо до осіннього лісу, помилуватися ним в цій порі.

А підемо по стежинці, яку викладемо з карточок, на яких зображені

крапочки по порядку зростання.

Розвиваюча гра «Крапочки»

(Діти виконують завдання).

- Яку крапочку покладемо першою?

- Після карточки з трьома крапочками, поклали яку? і т. д.

− Малята, ось ми і прийшли у ліс.

Скажіть, будь-ласка, як потрібно поводитися у лісі? (відповіді дітей).

− Тихо в осінньому лісі, де-не-де пролетить птах, під ногами шелестить

різнобарвний килим з опалого листя. Вітерець – пустунець зірвав листя із дерев. Скільки їх тут багато. Які дерева ростуть на галявині?

Дидактична гра «Подаруй дереву листочки»

(Діти виконують завдання – підбирають дереву листочки із складами).

- Які листочки ви подарували дубові, березі, липі, каштану?

− Малята, погляньте скільки грибів росте в травичці. Допоможемо лісовим мешканцям позбирати гриби. Але обов’язково потрібно пам’ятати що гриби є їстівні і не їстівні? Які ви знаєте гриби? (Відповіді дітей).

На цій галявині гриби незвичайні з буквами. Збирати гриби будемо в два

кошики.

Дидактична гра «Збери грибочки в кошик»

(Діти збирають грибочки в кошики розділивши їх на дві групи: ті що

позначають голосний і приголосний звуки)

- Назвіть гриби, які зібрали в кошик із фішкою, що позначає голосний звук?

- Назвіть гриби, які поклали в кошик із фішкою, приголосного звука?

- А хто з лісових мешканців полюбляє гриби?

- Так, вірно, це їжачки та білочки.

- Викладіть, будь-ласка, білочку із кубиків.

Розвиваюча гра «Склади візерунок»

(Діти виконують завдання – викладають із кубиків зображення білочки за схемою).

− Малята, подивіться скільки горішків назбирали білочки.

− На них ще й щось і написано. (Діти читають слова, які написані на

горішках).

− Діти, хтось шарудить під кущиком, причаївся. Хто це може бути?

Відгадайте загадку:

Сірі вушка у траві

На пухнастій голові

Заховався біля пня

Довговухе …. (Зайченя)

Ми для зайчика принесли гостинці – морквинки.

Дидактична гра «Морквинки для зайчика»

Прочитайте назву своєї морквинки. А якщо ми покладемо поряд дві морквинки, то прочитаємо слова.

Погляньте, на деревах, хтось заховався, мабуть пташечки, хочуть погратися з нами в піжмурки. А які пташечки заховалися ви здогадаєтеся, прочитавши початковий склад слова – назви пташки. Підказкою вам також будуть і загадки,

які потрібно відгадати:

1. Цей птах високо літає

І про себе сповіщає:

−Кар – кар – кар. (Ворона)

2. Балакуча, скрекотуха

Все почує, все підслуха,

Ліс швиденько облетить

І про все розкаже вмить. (Сорока)

3. У зеленому лісочку

Хтось усівся на горбочку

Уночі мишей полює

Діточок своїх годує. (Сова)

4. Шубка з сірого пушку

Скаче в жовтому фартушку,

Чорний шарфик та шапчина

Ця корисна трудівниця

Називається … (Синиця)

5. Я весь день ловлю жучків

Їм комашок, черв’ячків

Зимувать не відлітаю

Під стріхою проживаю. (Горобчик)

Молодці, впізнали і назвали цих птахів? (зимуючі).

Чому вони не відлітають у теплі краї? (Відповіді дітей).

На цьому наша прогулянка осіннім лісом завершується. Вона була цікава, але час повертатися, до дитячого садка. І білочка нам передала гостинці – лісові горішки.

Конспект заняття в старшій групі
Тема:
«Дерева - не лише прикраси Землі».

Програмовий зміст:

  • Вчити порівнювати два дерева за зовнішніми ознаками (товщині і гнучкості гілок, кольором і особливостям кори, у формі листа, розташуванню хвоїнок на гілці).
  • Вчити дітей відносити конкретне дерево до тієї чи іншого різновиду лісу (осику до осиннику, ялина - до ельнику тощо).
  • Розвивати спостережливість, увагу, мислення, вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки. Розвивати зв'язне мовлення у дітей.
  • Виховувати любов і дбайливе ставлення до рідної природи. Сприяти формуванню комунікативних навичок. Викликати емоційний відгук у процесі милування рідною природою.

Попередня робота:

  • спостереження за ялиною, сосною в куточку лісу на території ДНЗ;
  • читання літератури природничого характеру; розучування віршів про природу;
  • розглядання ілюстрацій про лесю;

Словникова робота: березовий гай, березняк, осинник, ялинник, сосняк, сосновий бор; хвойний ліс, листяний ліс; белоствольная; хвоїнки, хвоя.
Матеріали до заняття:

  • гілки берези і осики, ялини і сосни в вазах з водою;
  • ілюстрації із зображенням березового гаю, осичняків, ялинника, сосняку в різний час року;
  • хвоя сосни і ялинки в тарілочках;
  • шишки сосни і їли в контейнерах;
  • ілюстрація із зображенням соснової гілки з шишками;
  • м'яч для гри;
  • роздавальні картки з зображенням поодиноких дерев: берези, осики, ялини, сосни.

Хід заняття:

- Сьогодні у нас буде надзвичайно цікаве заняття. А знаєте чому? Тому що я отримала лист-запрошення в ліс.

- А ви можете пояснити, що означає слово ліс?

«Ліс - це місце, де росте багато різних дерев (яких?), живуть різні дикі тварини, ростуть гриби та ягоди. В лісі мало сонячного світла, тому що в ньому росте багато дерев».

- А хто господар лісу?

- Лісник.

- Молодці, але перш ніж відправитися в ліс, що ми повинні згадати?

- Правильно, правило поведінки в лісі.

1. Не будемо ламати гілки дерев, не будемо на ній дряпати слова.

2. Не будемо рвати квіти, а будемо ними милуватися.

3. Не будемо зривати незнайомі ягоди та гриби, і не будемо виривати їх з корінням.

4. Не можна шуміти, не можна ображати тварин.

- Хочете послухати казку про дерева?

“Жили - були дерева - подружки:

Ялинка - Зеленушка.

Береза - Веселушка.

Горобина - Червонощічка.

Сосна - Стройнушка.

Вони жили дружно, але одного разу вони захворіли хвастощами. Давайте послухаємо їх хвалькуваті мови:

Ялинка - Зеленушка: “Краще мене, ялинки, ви не знайдете, я всю зиму зелена. Ось де справжня краса. І голки свої я поступово міняю через 5-7 років. Але не всі відразу, а по черзі, тому я завжди зелена. На Новий рік навколо мене водять хороводи. І папір з мене роблять, та штучний шовк, і дому з мене будують і музичні інструменти. Ось як: я набагато краще і потрібніше вас всіх.

Сосна - Стройнушка: “Що б ви там не говорили, а я найкрасивіше дерево. Стовбур у мене рівний і голки довші, ніж у ялинки. А будують з мене і будинки і лазні. І ще я йду на будівництво корабельних щогл. Я найголовніше дерево.

Горобина - Червонощічка: “Хваліться, хваліться, а я вам ось що скажу: стрункіше і витонченіше мене ви ніде не знайдете. І ще коли восени я обгортаюсь в жовтий наряд, грона моїх ягід видно здалеку, а в них багато вітамінів. Скількох птахів я рятую взимку від голоду! Та й люди не проти поласувати ними. Так - от!

Береза - Веселушка: “А про кого вірші й пісні складають? Такі, наприклад: "Біла береза під моїм вікном..." Як звучить! І стовбур у мене білий, не то що у вас. А нирками моїми можна від застуди вилікувати, настоєм натирати суглоби щоб не хворіли. Дрова мої дають багато тепла. А ще з мене роблять меблі, лижі, дьоготь. Так що я королева!"

Що сталося далі ми дізнаємося пізніше.

Там повно чудес.

У ньому живуть дари природи

Для людей та лісового народу

Ну що не боїтеся відправитися в ліс. Але от біда, у наш ліс можна потрапити тільки в зачарованому вигляді. Придумала. Давайте ми з вами скажемо чарівні слова:

Раз, два, три нахилися

Раз, два, три повернись

Раз, два, три покрутись

І в лісі ти зявись.

По шляху, щоб нам було веселіше ми заспіваємо пісеньку про друзів.

(В цей час у групу влітає літачок - лист. Вихователь читає.)

“Я дідок-лісовичок. Ви потрапили в мої володіння. І щоб знову потрапити додому і вам доведеться виконати мої завдання. Всі вони заховані в скрині. Відгадайте і дорога додому вам відкрита".

- Ну що, хлопці, давайте думати, додому хочеться.

(Скринька накритий скатертиною на журнальному столику, ні три конверти з цифрами 1,2,3.)

- Як ви думаєте, який конверт нам відкрити першим? (з цифрою 1). В цьому конверті завдання, в якому треба показати і відповісти, що потрібно для росту і життя наших дерев.

Завдання 1

1) Сонце - джерело світла. Дерево не може жити без світла. Воно, як художник, забарвлює листочки в зелений колір. Перебувати В них особлива «їжа» для дерева (зернятка хлорофілу, які роблять лист зеленим). Одні дерева віддають перевагу світлі місця (сосна, модрина), інші можуть рости і в тіні (ялина, липа). Коли восени світловий день стає коротшим, дерева отримують сигнал - треба готуватися до зими.

2) Сонце джерело тепла. Одні з них витримують холод, інші здатні жити тільки в теплі. Якщо взимку бувають сильні морози, рослина може загинути, замерзнути. Від кількості тепла залежить і початку появи листя.

3) Дерева п'ють воду, як і люди. Одним деревам потрібно багато вологи, інші обходяться невеликою кількістю води. Воду дерево отримує з дощем, крім дощів бувають і інші види опадів: дощ, сніг, роса, іній, град. Сніг вкриває коріння, немов тепла шуба, рятує від вимерзання. Навесні, коли сніг тане, дерево напуває тала вода.

4) Дерева, як і люди повинні дихати. Рослинам як і нам потрібен чисте повітря. Від брудного вони гинуть. В те же час самі дерева очищують повітря.

5) Вітер - переносити пилок рослин (ялини, сосни), а також поширює насіння (ялини, берези, сосни, клена, ясена, тополі, липи).

6) Птиці - в життя різних дерев відіграють різну роль. Птахи поїдають плоди і поширюють насіння, харчуються комахами, що живуть на дереві.

7) Бджоли, джмелі, метелики та інші комахи п'ють сік - нектар з квіток і запилюють їх.

8) Дощові черв'яки розпушують грунт, роблять її придатною для розвитку рослин.

- Цікаво, а чи чув нас дідок-лісовичок? (звучить музика)

- Ну, ось він подав нам знак. Пора розкривати інший конверт. А який по рахунку? (другий)

Завдання 2

Вам потрібно відповісти на таке питання: чим відрізняється береза від осики?

- У них різний колір стовбура. У берези стовбур білий з чорними рисками, а у осики сіро-зелений.

- Як можна сказати, одним словом про білому стовбурі берези?

- Білостовбурова береза.

- Береза - єдине в світі дерево з білою корою.

- Хлопці, як ви думаєте, для чого берізці чорні рисочки? (Варіанти дитячих відповідей).

- Виявляється, береза через них дихає, і називаються вони ЧЕЧЕВИЧКИ.

- Чим ще відрізняються ці дерева?

- Зверніть увагу на листя. Вони однакові?

- Різні. Лист осики круглий з хвилястими краями, а у берези листя з зубчиками.

- Давайте розглянемо гілки. Потрогайте їх і порівняйте.

- У осики гілки міцні, міцні. А у берези гілки тонкі, гнучкі, ніжні.

- Люди кажуть, що коса є у берези. Як ви думаєте, чому так говорять?

- Коли дме вітерець, гілки у берези, як коси, заплітаються.

- Розбіглися по узліссі в білих платтячках подружки.

- Подивіться на ілюстрацію, як багато тут росте берізок - подружок. Такий ліс називають БЕРЕЗОВИМ ГАЄМ або БЕРЕЗНЯКОМ.
Повторіть, будь ласка.

- Ліс, в якому ростуть тільки осики, називається - ОСИННИК.

Повторіть це нове слово.
- Ліс, де ростуть берези, осики й інші дерева, що мають листя, називається ЛИСТЯНИМ.

- Як ви думаєте, чому листяний ліс так називається?

- На цих гілках дерев ростуть листочки.

- Ой, чуєте музику, це означає, що ми дали правильну відповідь на друге завдання.

Фізхвилинка:

«Настав ранок,

Сонечко прокинулося,

І берізки до сонця потягнулися. (руки вгору, стати навшпиньки)

Привітались один з одним,

Нахилившись в сторони. (нахили в сторони)

З сонцем привіталися,

Радіючи новому дню. (руки вгору, помахати ними).

- Ну, що у нас залишився один конверт. З якою цифрою? (три). Який за рахунком? (третій). Цікаво, що заховано в цьому конверті?

- Вам треба буде правильно відповісти на завдання: які дерева ростуть у хвойному лісі?

- Ходімо далі. І на нашому шляху - ХВОЙНИЙ ЛІС. Чому він так називається, ми скоро з вами дізнаємося.

- Які дерева ростуть у хвойному лісі?

- Сосни, ялини.


- Чому ці дерева стоять зелені?

- Вони не скидають свої хвоїнки, як листяні дерева листя.

- Подивіться на ліс, де ростуть одні їли. Такий ліс називається ЯЛИННИК.

- Що ви можете розповісти про ялинці?

- Верхні гілки у дерев молоді, короткі, а внизу старі, довгі. Кора темна, шорстка.
- Який стовбур у сосни?

- Світлий, золотистий. Старі нижні гілки відмирають, тому половина стовбура гола. Сосни виростають зазвичай вище хмар.

- Ліс, де ростуть одні сосни, називається СОСНОВИЙ БІР або СОСНЯК.

- Втомилися бродити по лісі? Давайте присядемо на полянці і розглянемо гілки сосни і ялини та їх шишки.

- Чим вони схожі?

- Зелена гілка сосни і ялинки зелена гілка. У голки сосни і ялини голки.

«Навіть ялинки ми спочатку

Від сосни не відрізняли:

Раз ростуть голочки,

Значить, це ялинки.

А коли на гілку ялини

Ми ближче подивилися,

Виявилося, що вона

Не така як сосна».

- Так чим же відрізняється соснова гілка від ялинової?

- Голочками.

- По-іншому їх називають хвоїнки. Тому ліс, в якому ростуть сосни і ялинки, називається ХВОЙНИМ.

- Скажіть, чому хвойний ліс так називається?

- Які хвоїнки у сосни?

- Довгі, м'які, світлі.

- А у ялини?

- Короткі, колючі, темні.

- Хто з вас помітив, ніж ще не схожі хвоїнки?

- Хвоїнки сосни ростуть парами, а ялинові хвоїнки - по одній.

- Візьміть дві різні шишки і визначте, де соснова шишка, а де ялинова.

- Подивіться на підказку (показую картинку, на якій зображено гілку ялини з шишкою).

- Які шишки в ялини?

- Ялинова шишка подовжена. У неї більш м'які лусочки.

- Що ви розповісте про соснові шишки?

- Соснова шишка кругла з твердими лусочками.

Соснові шишки ростуть два роки. На другий рік, коли шишки дозріють, розкриються лусочки, і рознесе їх вітер по всьому лісі. Там, де впадуть насіння, виростуть нові сосонки.

- Засиділися ми з вами на галявині, давайте пограємо в гру «Кожного дерева свій листочок».
- На картках - хвойні і листяні дерева. Візьміть з чарівного дерева листок і знайдіть кожному листочку своє дерево. (У процесі гри питаю, чому діти помістили той чи інший листок саме сюди).

Входить дідок-лісовичок

- Молодці, діти, ви знаєте багато корисного і цікавого. Але, мій ліс зберігає ще багато загадок. Я з нетерпінням буду чекати вас в гості. На прощання прийміть мій сюрприз. А знайдете його в скриньці.

- Ну, ось ми і дали відповіді на всі питання. Спробуємо повернутися додому. Давайте згадати наші чарівні слова і нашу пісню.

Раз, два, три нахилися

Раз, два, три повернись

Раз, два, три покружись

І в саду ти виявися.

- Діти, а як же наша казка про деревах - подружок. “Налетів вітерець на ліс, змахнув з листочків та хвоїнок всі хвастощі. Подивилися берізки, рябинки, сосни, ялинки по сторонах, їм стало соромно за свою поведінку, і вони знову стали жити дружно.

- Діти, від нас з вами залежить, чи будуть зростати красиві дерева в лісах і парках, будуть на них вити гнізда веселі птахи.

«Мені до вподоби тільки той,

Світ лісової хто береже,

Той, хто гілок не зламає,

Той, хто пташку не злякає,

Мухомор збивати не стане,

І багаття не розведе,

Хто завжди, завжди в лісі

Поважає тишу».

ПОВАЖАЙТЕ ТИШУ, БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ - АДЖЕ МИ - ЧАСТИНКА ЇЇ!

 

Date: 2016-05-23; view: 1936; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию