Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Ознайомлення з мудрими порадами





1.) Ніхто не потурбується про тебе краще, ніж ти сам.

2.) Я завжди думаю про своє здоров'я.

3.) Я здоров'я бережу, сам собі допоможу.

VІ. Підсумок уроку

(Виходять учні і розповідають вірші)

· І малятам, і звірятам дуже добре треба знати:

Сірники не для забави – небезпечно ними гратись.

· Розігрілась праска дуже, що робити будем, друже?

За гаряче не хапай і з розетки вимикай.

· Телевізор у роботі сам не залишай,

Йдеш на вулицю гуляти – телевізор вимикай.

· Якщо пахне газ в квартирі, то звони по 104.

Якщо з'явиться вогонь і дим, то звони по 101.

· Не розводити в дворах вогонь попелища,

Особливо, коли вітер між будівель свище.

Бо понесе вітром іскру, на дах у квартири,

А для спалаху майна досить і хвилини.

Як не будем за цим стежить, може виникнуть пожежа.

· У світі безліч речовин –і фарба, спирт, також бензин,

Одну загальну рису мають: із іскри навіть вибухають.

Ці речовини пам’ятайте й подалі від вогню ховайте.

 


Додаток № 4

Тема. Мікрорайон школи. Вибір безпечного маршруту від дому до школи

Мета: ознайомити учнів з правилами безпечної поведінки в мікрорайоні школи; вчити учнів обирати безпечні місця для рухливих ігор і розваг, вибір безпечного маршруту від дому до школи; розвивати спостережливість, самостійність; виховувати культуру поведінки дітей на вулиці.

ХІД УРОКУ

I. Організаційна частина

Нумо, діти, підведіться,

Одне одному всміхніться!

Пролунав уже дзвінок –

Всіх покликав на урок.

II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

— Які місця у школі, на вашу думку, можуть бути небезпечними?

— Які місця у шкільному подвір’ї можуть бути небезпечними?

III. Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з правилами безпечної поведінки в мікрорайоні школи, будете вчитися обирати безпечні місця для рухливих ігор і розваг.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота над загадкою

Не золото, а найдорожче. (Життя)

2. Робота за малюнками

— Небезпека може підстерігати і в мікрорайоні школи, коли йдеш зі школи додому.

— Поза школою теж не забувай про обережність. Часом школярі граються ручками, кидають одне в одного книжки, портфелі. Це – небезпечно.

— Розгляньте малюнки. (Картка 1) Що роблять діти? Поміркуйте, чим небезпечна така поведінка дітей. Складіть речення.

3. Вивчення правил безпеки

Запам’ятайте правила безпечної поведінки в мікрорайоні школи!

• Не грайся на сходах, біля вікон, теплиць і люків.

• Не штовхайся.

• Не грайся палицями, рогатками, гострими і важкими предметами.

• Обминай смітники – там бруд, сморід, багато мікробів.

• Коли йдеш зі школи додому, виходь через ворота. Через огорожу не лазь.

• Грай у м’яч тільки в місцях для гри. Не грайся біля вікон.

4. Фізкультхвилинка

Сірий котик міцно спав,

Навіть пісню не співав.

Та нарешті стрепенувся

І довкола озирнувся.

Став смачненько потягатись

І чистенько умиватись.

Порозчісував він вуса –

Довгі-довгі, русі-русі.

Зуби й кігті нагострив

Й до комірчини побрів, –

Буде мишку полювати

І добро оберігати.

Й ми, як котик, відпочили,

Щоб зміцніли наші сили.

Л. Кондрацька

5. Робота над загадкою

Підморгне зеленим оком– ми йдемо,

Підморгне червоним оком – стоїмо.

(Світлофор)

Пішоходи, пішоходи

На бульварі, на майдані,

Тротуаром і по сходах

Поспішають на змагання,

До роботи, у гурток,

І, звичайно ж, на урок!

Л. Коваль

— Ви щодня ходите до ніколи певним маршрутом. Цей маршрут необхідно знати напам’ять. Дуже добре було б разом з батьками декілька разів пройтися цим маршрутом, щоб пильно звернути увагу на:

• дорожні знаки, які є на цьому маршруті;

• на дорожню розмітку;

• на сигнали світлофора.

Потрібно знати, по яких вулицях проходить ваша дорога до школи; яка дорога найкоротша; яка– найбезпечніша; які є пішохідні переходи: наземні, підземні.

Висновок. Головне – вибрати найбільш безпечний маршрут та завжди ходити цим маршрутом.

V. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Робота в парах

— Розкажіть, як перейти дорогу, якщо немає світлофора. Користуйся словами: наліво, направо, зупинитися, кроком.

(Подивись ліворуч. Якщо машин немає – йди кроком, не біжи. На середині дороги зупинись. Подивись праворуч. Якщо машин немає – йди.)

Висновок.Переходь дорогу лише:

  • у дозволених місцях;
  • на зелене світло світлофора;
  • коли транспорт зупинився або знаходиться дуже далеко.
  • під час переходу спочатку подивись ліворуч, посередині дороги – праворуч.
  • не грайся на дорозі!

Розгляньте малюнок. (Картка 2) Позначте зеленим і червоним кольором безпечну і небезпечну поведінку дітей на маршруті «школа – дім».

► Гра «Добре чи погано»

— Розгляньте малюнки. (Картка 3) Дайте оцінку діям дітей. Зафарбуйте «добре» зеленим олівцем, «погано»– червоним.

— Розгляньте малюнки. (Картка 4) Назвіть місця, де можна перейти дорогу.

— Якими з них ви користуєтеся, коли йдете ДО НІКОЛИ?

— Розфарбуйте знаки. (Картка 5) Що вони означають?

— Якими із цих знаків ви користуєтеся дорогою до ніколи?

— Допоможіть мишеняткові перейти перехрестя. Зафарбуйте його шлях зеленим олівцем. (Картка 6)

Завдання, разом з батьками обговоріть безпечний шлях до школи і додому.

2. Робота над прислів'ям

Все можна купити, тільки здоров’я – ні.

VI. Підсумок уроку

— Які основні правила слід пам’ятати, коли ви йдете до школи?

— Як правильно вибрати шлях до школи?

— Які позначення допомагають пішоходові дотримуватися правил дорожнього руху?

— За яких умов можна переходити дорогу?

— На якій вулиці розташована наша школа?

— На якій вулиці розташований твій дім?

— Які небезпечні місця трапляються на вашому маршруті до школи?


Додаток № 5

Бесіда

Тема. Гігієна школяра. Постава

Мета: вчити дітей правильно ходити, сидіти, писати, стежити за поставою. Розвивати бажання бути здоровими і гарними. Виховувати бажання все робити правильно.

Обладнання: малюнки із зображенням дітей, які сидять і ходять правильно, і навпаки.

Хід заняття

Учитель. Краса завжди зачаровує, дивує, привертає увагу. Ви не раз бачили показ високої моди, коли на подіум виходять гарні, стрункі юнаки й дівчата а також маленькі хлопчики й дівчатка і демонструють взірці одягу. Що їх об’єднує? (Відповіді дітей.) Усіх їх об’єднує те, що вони мають гарну поставу, легку ходу, струнку фігуру. Кожному приємно дивитися на цих людей і самому хочеться бути таким привабливим, чи не так? (Відповіді дітей.) А чому б і ні! Кожна людина хоче бути привабливою, гарно ходити, високо тримати голову. А хто ж заважає? Людина сама собі господар, саме від неї залежить, чи матиме вона гарну поставу, легку ходу, чи ходитиме зігнута і, втягнувши голову в плечі, човгатиме ногами. Бо від постави залежить не лише краса, а й здоров’я людини. А щоб допомогти дітям вирости здоровими, вчителі у школі, а батьки вдома навчають своїх дітей правильно стояти, сидіти за столом, ходити і працювати. Так-так! Не дивуйтеся! Саме від того, як ви сидите сьогодні за партою, за столом чи на лавочці залежить ваша постава, ота краса, до якої всі дуже прагнуть. Тому вчителі так часто нагадують, щоб учні сиділи рівно, правильно, а під час письма наполегливо пропонують покласти «маленькі мішечки з тягарем» на голову, щоб змусити вас сидіти рівно, тримати спину, вирівняти плечі, підняти голівку, бо краса і здоров’я тісно поєднані між собою. А вчителі і батьки хочуть бачити своїх дітей здоровими, гарними і щасливими. Ось погляньте на ці малюнки! Тут показано, як треба правильно сидіти, а на інших малюнках показані ті діти, котрі нехтують правилами. Порівняйте їхні фігури. (Діти розглядають малюнки.)

А чому так трапляється, що дитина стає калікою і вже нічого не можна виправити? Вона горбиться, човгає ногами, криво ходить... (Відповіді дітей.) А все стається не в одну мить, а з часом. Ви ростете і розвиваєтеся, кожна кісточка займає своє положення у тілі, і поки діти маленькі, у них формується скелет, розвиваються м’язи. А хребет складається з багатьох хребців, що теж ростуть і розвиваються. Хребет формує поставу і ходу. Якщо він розвивається правильно, то людина виростає струнка, гарна, без дефектів, а коли дитина сидить криво, носить сумку весь час в одній руці, спирається грудьми на парту, то хребці займають неправильне положення, деформуються, а хребет викривляється. Це призводить до того, що людина стає кривобокою. Тоді вона страждає не лише від того, що має негарну поставу, погану ходу, але страждають у неї і внутрішні органи, вона часто хворіє. Ось чому, діти, треба змалку привчатися сидіти правильно, тримати рівно спину, голову не втягувати в плечі, а під час письма не спиратися на парту і не нахилятися до самого столу. Правил цих не так уже й багато, їх варто запам’ятати і весь час дотримуватися їх, тоді виростете здоровими і гарними.

Хлопчик.

Розкажу вам зараз, діти,
Дуже правила прості.
Як за партою сидіти –
Це потрібно у житті.
Як іде урок читання,
Книжку рівно покладіть,
Не сидіть, як знак питання,
Гарно плечі розведіть.
Спинку рівною тримайте,
Рук на книжку не кладіть.
Голову не нахиляйте.

Як окличний знак сидіть.

Дівчинка

Будуть в вас здорові очі,
Швидко будете рости.
Хто здоровим хоче бути –
Вмій здоров’я берегти!
Зараз буде малювання.
Дуже любите? Авжеж!
Малювати є бажання,
Але правила є теж.
Сісти треба тут красиво,
Можна й стати за мольберт.
Не як-небудь – косо-криво,
Не складайтесь, як конверт.
Ніг не треба закладати,
Опустіть їх до землі.
Про здоров’я треба дбати,
Поки, діточки, малі.

Хлопчик.

На письмі сидіти важко,
Правил тут чимало є.
Хтось зігнувся, бідолашка,
Мало носом не клює.
І забув про все, до речі.
Животом на парту ліг.
І зібгав докупи плечі,
Ще й зсутулився, як міг.
А тим часом все страждає:
Шлунок стиснувся й болить,
Ще й печінка набрякає,

Селезінка аж пищить,
І не бачать добре очі,
Серце дрібно стукотить.
Кожен орган волі хоче,
У здоров’ї хоче жить.

Дівчинка.

А тому запам’ятайте
Дуже правила прості:
Спинку рівною тримайте –
Це потрібно у житті.
Буде гарною постава
І красивою хода.
Будь, дитино, вправна, жвава,
Не спітка тебе біда.
Бережіть здоров’я власне,
Поки є на це ще час,
Бо життя у нас прекрасне
І одне ж воно у нас!

Учитель. А хвороба людину не прикрашає. Тому, доки ви малі, вам треба більше рухатися, бігати, стрибати, займатися спортом, розвивати силу і спритність, робити ранкову гімнастику, загартовувати своє тіло. Особливо цьому сприяє плавання, бо у воді людина розпрямляється, тіло її лежить на воді, а кожен м’яз працює.

Недаремно народна мудрість каже: «У здоровому тілі – здоровий дух», «Здоровому все здорово!», і пам’ятайте пораду: «Бережи одяг, доки новий, а здоров’я – доки молодий!» Запам’ятайте це, діти, і виконуйте все, щоб вирости здоровими і гарними. А правила ці зовсім прості.

Правила

(записані на плакаті)

· Сиди за партою рівно, не згинайся.

· Не лягай на парту животом під час письма. Між ним і партою повинна проходити рука.

· Не горбся під час ходи, держи спину рівною, не втягуй плечі, тримай голову високо.

· Не носи портфель весь час в одній руді, краще користуватися ранцем.

· Не сутулься, а розправляй плечі.

· Займайся фізичними вправами, які посильні для тебе, і посильна фізична праця також не зашкодить.

· Щодня роби зарядку, загартовуй своє тіло, корисне і обтирання холодним рушником, але все в міру!

· Стеж весь час за тим, як ти сидиш, стоїш, ходиш.

· І запам’ятайте, що життя і здоров’я у людини – одне. Бережіть себе, не вдавайтеся до поганих звичок. Їх дуже важко, а то й неможливо позбутися.

· Ростіть здоровими та гарними!


Додаток № 6

Людмила Силенко

Прилуцький гуманітанно-педагогічний коледжім. І. Я.Франка

Науковий керівник – І.М.Верхогляд,канд. біол.наук, доцент

Здоров’я людини, його компоненти

Та передумови

Сучасні уявлення світової науки стосовно феномена здоров’я людини ґрунтуються на новому розумінні актуальності проблеми виживання людства взагалі.

Наприкінці ХХ ст. лідери світової науки залучили проблему здоров’я до кола глобальних проблем, вирішення яких обумовлює факт подальшого існування людства як біологічного виду на планеті Земля.

Нині у науковому обігу виникло нове визначення – антропологічна катастрофа, яка полягає в тому, що згідно з основним біологічним законом кожен біологічний вид вимирає, якщо змінюються умови існування, до яких він був пристосований тисячоліттями в ході еволюції. За даними медичної статистики підвищення показників захворюваності і смертності спостерігається саме з другої половини ХХ ст., і деякі вчені пов’язують це з тим, що негативні процеси набули планетарного характеру[1, 3].

Актуaльнiсть прoблeми викликaлa нeoбхiднiсть ґрунтoвних дoслiджeнь фeнoмeнa здoрoв’я людини. У 1977 р. ВООЗ ініціювала кампанію «Здоров’я для всіх», у межах якої розпочався процес збору і систематизації інформації про існуючі загрози здоров’ю. За підсумками роботи було скликано Міжнародну конференцію з першочергових заходів, щодо охорони здоров’я, яка проголосила відповідну Декларацію.

У 1980 р. ВООЗ визначила глобальну стратегію «Здоров’я для всіх до 2000 року», що ґрунтувалася на результатах вже проведених досліджень і започатковувала нові. Висновки науковців оприлюднені на I Міжнародній конференції з пропаганди здорового способу життя. Її підсумком була Оттавська Хартія, що визначила сучасне наукове уявлення про поняття здоров’я, його складові частини, детермінанти, стратегії позитивного впливу [1].

Виявлена обмеженість суто медичного підходу, що визначає здоров’я як відсутність хвороби. За сучасними уявленнями, здоров’я визначається, як філософська, соціальна, економічна, біологічна, медична категорії, як об’єкт споживання, вкладу капіталу, індивідуальна і суспільна цінність, явище системного характеру, динамічне, постійно взаємодіюче з оточуючим середовищем. Стан власне системи охорони здоров’я обумовлює в середньому лише близько 10% всього комплексу впливів. Решта 90% припадає на екологію (близько 20%), спадковість (близько 20%), і найбільше – на умови і спосіб життя (близько 50%).

Загальноприйняте у міжнародному співтоваристві визначення здоров’я, викладене в Преамбулі Статуту ВООЗ: «Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб або фізичних вад» [1].

Дискусія щодо визначення поняття здоров’я ще триває, але важливим є визнання того, що здоров’я людини не зводиться до фізичного стану, а передбачає психоемоційну врівноваженість, духовне та соціальне здоров’я [2].

Світова наука розробила цілісний погляд на здоров’я як феномен, що інтегрує принаймні чотири його сфери або складові – фізичну, психічну (розумову), соціальну (суспільну) і духовну. Всі ці складові невід’ємні одна від одної, вони тісно взаємопов’язані і саме разом, у сукупності визначають стан здоров’я людини. До сфери фізичного здоров’я включають такі чинники, як індивідуальні особливості анатомічної будови тіла, перебігу фізіологічних функцій організму в різних умовах спокою, руху, довкілля, генетичної спадщини, рівня фізичного розвитку органів і систем організму.

До сфери психічного здоров’я відносять індивідуальні особливості психічних процесів і властивостей людини. Психічне життя індивіда складається з потреб, інтересів, мотивів, стимулів, установок, цілей, уяв, почуттів тощо. Психічне здоров’я пов’язане з особливостями мислення, характеру, здібностей [1].

Духовне здоров’я залежить від духовного світу особистості, зокрема складових духовної культури людства. Свідомість людини, її ментальність, життєва самоідентифікація, ставлення до сенсу життя, оцінка реалізації власних здібностей і можливостей у контексті власних ідеалів і світогляду – все це обумовлює стан духовного здоров’я індивіда.

Соціальне здоров’я пов’язане з економічними чинниками, стосунками індивіда із структурними одиницями соціуму. У загальному вигляді соціальне здоров’я детерміноване характером і рівнем розвитку головних сфер суспільного життя в певному середовищі – економічної, політичної, соціальної, духовної. [3, 2].

Зрозуміло, що у реальному житті всі чотири складові – соціальна, духовна, фізична, психічна, і діють одночасно. Інтегрований вплив цих складових визначає стан здоров’я людини як цілісного складного феномена

Date: 2016-07-25; view: 228; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию