Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Сдеңгей

А деңгей

1 нұсқа 2 нұсқа
1. функцияның нүктесінде туындысын тап
1) , 2) , 1) , 2) ,
2. Функцияның туындысын тап:
1) ; 2) ; 3) . 1) ; 2) ; 3) .

Вдеңгей

1 нұсқа 2 нұсқа
1. функцияның өзгеру жылдамдығын тап
1) ; 2) 1) ; 2)
2. Функцияның туындысын тап
1) ; 2) ; 3) . 1) ; 2) ; 3) .

Сдеңгей

1 нұсқа 2 нұсқа
1. Функцияның туындысын тап:
. .
2. -тің қандай мәнінде теңдігі орындалады.

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 13, №181, №182, №183

 

Сабақ жоспары

№38

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Туындының физикалық және геометриялық мағынасы.Функцияның графигіне жүргізілген жанама.

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Туындының физикалық және геометриялық мағынасы, жанаманың теңдеуі.

2.Дамытушылық: Формулаларды есеп шығаруда қолдану, білімдерін дамыту..

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру,шыншылдыққа, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

( ), 2х, , ,

ІІІЖаңа сабақ

функцияның графигіне жүргізілген жанаманың бұрыштық коэффициенті.

жанаманың теңдеуі. Лагранж формуласы.

 

ІV Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №192, №193, №194

Орындарында орындалатын тапсырмалар: №№195, №196

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 15, №197, №198

 

Сабақ жоспары

№39

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Туындының физикалық және геометриялық мағынасы.Функцияның графигіне жүргізілген жанама.

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Туындының физикалық және геометриялық мағынасы, жанаманың теңдеуі.

2.Дамытушылық: Формулаларды есеп шығаруда қолдану, білімдерін дамыту..

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру,шыншылдыққа, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта, электрондық оқулық.

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

Туындының физикалық және геометриялық мағнасы неде?

Жанаманың теңдеуі

Жанаманың бұрыштық коэффициентінің формуласы

Лагранж формуласы

ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Өзіндік жұмыс

 

Функцияның графигіне жанаманың теңдеуін жаз:
, ,
, ,
, ,
, ,
, ,
, ,

 

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №205, №206, №207, №208

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 15, №199, №203

 

Сабақ жоспары

№40

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Күрделі функцияның туындысы

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Күрделі функция ұғымы, туындыны табу формулалары.

2.Дамытушылық: Күрделі функцияның туындысы. Формулаларды есеп шығаруда қолдану, білімдерін дамыту..

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу ә) Оқушылар тізімін тексеру б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

Туындының физикалық және геометриялық мағнасы неде?

Жанаманың теңдеуі

Жанаманың бұрыштық коэффициентінің формуласы

Лагранж формуласы

 

ІІІЖаңа сабақ

Күрделі функцияның жалпы түрі: y=f(g(x))

 

ІV Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

 

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №213, №214, 215

Өзіндік жұмыс

Карточка №1 Карточка №2 Карточка №3
Функцияның туындысын табыңдар:
Карточка №4 Карточка №5 Карточка №6
Функцияның туындысын табыңдар:
           

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

 

Үйге тапсырма:§ 16, №2178, №218

 

Сабақ жоспары

№41

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың туындылары

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Тригонометриялық функциялардың туындысын табу формулалары.

2.Дамытушылық: Формулаларды есеп шығаруда қолдану, білім, білік, дағдыларын дамыту..

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

Туынды ережелері

Туындының физикалық және геометриялық мағнасы неде?

Жанаманың теңдеуі

Жанаманың бұрыштық коэффициентінің формуласы

Күрделі функцияның туындысы

 

ІІІ Жаңа тақырып

= - sin x

= cos x

=

=

Күрделі функциялар: y = cos4 x, = - 4sin 4x

ІV Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

 

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №224, №225, №226

Орындарында орындалатын тапсырмалар: №227, №228

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 17, №229 - №230

 

 

Сабақ жоспары

№42

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Жуықтап есептеу

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Кез келген функцияның мәнін жуықтап есептеу формулалары арқылы анықтау..

2.Дамытушылық: Формулаларды есеп шығаруда қолдану, білім, білік, дағдыларын дамыту. Тригонометриялық функциялардың мәнін жуықтап есептеу дағдысын қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

= - sin x

= cos x

=

=

Күрделі функциялар: y = cos4 x, = - 4sin 4x

ІІІЖаңа сабақ

f(x) +

Мысалы: = 0,99

ІV Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №246, №247, №248

Орындарында орындалатын тапсырмалар: №249,

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 18, №250 - №251

 

Сабақ жоспары

№43

Пән: алгебра

Сынып: 10

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: «Туынды» тарауы бойынша бақылау жұмысы

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі:Оқушылардың «Туынды» тарауы бойынша білімдерін тексеру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Бақылау жұмысы.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесуә) Оқушыларды түгендеуб) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- Туындының анықтамасы

- Туындыны табу ережелері

- Функцияның графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуі

- Күрделі функцияның туындысы

- Тригонометриялық функциялардың туындысы

Бақылау жұмысы

І нұсқа

1. Функцияның туындысын табыңдар:

а) f(x) = ә) f(x) = б) f(x) = -

2. Жанаманың теңдеуін жаз:

y = 8x + болса,

3. Теңдеуді шеш:

f(x) = ,

4. Функцияның туындысын тап:

ІI нұсқа

1. Функцияның туындысын табыңдар:

а) f(x) = - ә) f(x) = б) f(x) =

2. Жанаманың теңдеуін жаз:

y = болса,

2. Теңдеуді шеш:

f(x) = ,

3. Функцияның туындысын тап:

 

Үйге тапсырма: теорияны қайталау.

 

Сабақ жоспары

№45

Пән: алгебра

Сынып: 10

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: «Туынды» тарауы бойынша бақылау жұмысында жіберілген қателермен жұмыс

Сабақтың мақсаты:

1. Білімділігі:Оқушылардың «Туынды» тарауы бойынша білімдерін тексеру.

2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру, пәнге қызуғушылығын ояту, оқушылардың құзыреттерін қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: қатемен жұмыс

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесуә) Оқушыларды түгендеуб) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- Туындының анықтамасы

- Туындыны табу ережелері

- Функцияның графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуі

- Күрделі функцияның туындысы

- Тригонометриялық функциялардың туындысы

 

ІІІ Есептер шығару:

1. .............................................

2. ......................................

3. ...............................................

4. ........................................

5. ......................................

6. ................................................

7. ............................................

8. ............................................

9. ............................................

10. ...........................................

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою

Үйге тапсырма: №

 

Сабақ жоспары

№46

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Функцияның өсу және кему белгілері

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Оқушыларды функциялардың өсу, кему аралықтарын табу алгоритмімен таныстыру.

2.Дамытушылық: Оқушылардың бойындафункцияның өсуін және кемуін зерттеу білік, дағдыларын қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қа

йталау:

= - sin x = cos x

= =

( ), 2х, ,

ІІІЖаңа сабақ

Кез келеген f(x) функциясының туындысының көмегімен өсу және кему аралықтарын анықтауға болады.Алгоритмі:

1. Функцияның анықталу облысын табу

2. Функцияның туындысын есептеу

3. немесе 0 теңсіздігін шешу

4.

= Лагранж формуласы

болса, онда бойынша болғандықтан , яғни f(x) өспелі функция.

ІV Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №216,

Орындарында орындалатын тапсырмалар: № 217, №218

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 19, №219

 

 

Сабақ жоспары

№47

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Функцияның өсу және кему белгілері

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Оқушыларды функциялардың өсу, кему аралықтарын табу алгоритмімен таныстыру.

2.Дамытушылық: Оқушылардың бойындафункцияның өсуін және кемуін зерттеу білік, дағдыларын қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

Кез келеген f(x) функциясының туындысының көмегімен өсу және кему аралықтарын анықтауға болады.Алгоритмі:

1. Функцияның анықталу облысын табу

2. Функцияның туындысын есептеу

3. немесе 0 теңсіздігін шешу

4.

= Лагранж формуласы

болса, онда бойынша болғандықтан , яғни f(x) өспелі функция.

 

ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №222, №223

Орындарында орындалатын тапсырмалар: № 220

1. Туындысы арқылы функцияның өсу аралығын табыңыздар

f (x)= -4x2 – 4x –1.

2. f (x) = 4x2 +7x – 3 функциясының туындысын тауып

f1(0) + f 1(-1) өрнегінің мәнін есептеңіздер.

3. f (x)= cos (3 – 4x) функциясының туындысын табыңдар.

4. f (x)= 0,5 cos 2x функциясының f1( ) табыңдар

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 19, №221

 

 

Сабақ жоспары

№48

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Функцияның экстремумдері

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Оқушыларды функциялардың экстремум нүктелерін табу алгоритмімен таныстыру.

2.Дамытушылық: Оқушылардың бойында функцияның экстремумын табудың жолын үйретіп,есеп шығару дағдыларын қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- Функцияның өсу және кему аралықтары

- Интервалдар әдісі

ІІІЖаңа сабақ

Кез келеген f(x) функциясының туындысының көмегімен экстремумын анықтауға болады.Алгоритмі:

1. Функцияның туындысын табу

2. Сандық нүктелерін табу, теңдеуін шешу

3. туындысының таңбасын интервалдар әдісімен анықтау

4.

Туынды таңбасын плюстен минуске ауыстырса, онда х нүктесі максимум, минустен плюске минимум нүктесі болады.

ІV Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №224

Орындарында орындалатын тапсырмалар: № 225, №227, №230

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 20, №226, №229

 

 

Сабақ жоспары

№49

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Функцияның экстремумдері

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Оқушыларды функциялардың экстремум нүктелерін табу алгоритмін есеп шығаруда қолдану.

2.Дамытушылық: Оқушылардың бойында функцияның экстремумын табудың жолын үйретіп,есеп шығару дағдыларын дамыту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- Функцияның экстремумдері

- Интервалдар әдісі

- Туынды таңбасын плюстен минуске ауыстырса, онда х нүктесі максимум, минустен плюске минимум нүктесі болады.

- Функцияның графигі

- Функцияның өсу және кему аралықтары

ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №232, №234, №238

Орындарында орындалатын тапсырмалар: № 231, №239

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма: § 20, №233, №235, №237

 

 

Сабақ жоспары

№50

Пән: алгебра

Сынып: 10

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: ІІІ тоқсандық бақылау жұмысы

Сабақтың мақсаты:

1. Білім берушілік: Оқушылардың ІІІ тоқсанда өткен «Туынды» және «Туындыны функцияны зерттеуге қолдану» тараулары бойынша білімдерін тексеру.

2. Дамытушылық: Оқушылардың есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Бақылау жұмысы.

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесуә) Оқушыларды түгендеуб) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- Туындыны табу ережелері

- Функцияның графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуі

- Күрделі функцияның туындысы

- Тригонометриялық функциялардың туындысы

- Функцияның өсу және кему белгілері

- Функцияның экстремумдері

Бақылау жұмысы №5

І нұсқа

1. Функцияның туындысын табыңдар:

а) y = ә) y = б) y =

2. Функцияның өсу және кему аралықтарын тап:

y = 25 - 5х

3.Функцияның экстремум нүктелерін анықта:

у = ,

4.Абциссасы x= -2 болатын нүктеде функциясының графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуін жазыңдар.

ІI нұсқа

1. Функцияның туындысын табыңдар:

а) y = ә) y = б) f(x) =

2. Функцияның өсу және кему аралықтарын тап:

y = 15 +2х+

3.Функцияның экстремум нүктелерін анықта:

у = -2

4.Абциссасы x= 0 болатын нүктеде функциясының графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуін жазыңдар.

Үйге тапсырма: теорияны қайталау.

 

Сабақ жоспары

№51

Пән: алгебра

Сынып: 10

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Бақылау жұмысында жіберілген қателермен жұмыс

Сабақтың мақсаты:

1. Білім берушілік: Оқушылардың ІІІ тоқсанда өткен «Туынды» және «Туындыны функцияны зерттеуге қолдану» тараулары бойынша білімдерін жетілдіру.

2. Дамытушылық: Оқушылардың есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: қатемен жұмыс

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесуә) Оқушыларды түгендеуб) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- Туындыны табу ережелері

- Функцияның графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуі

- Күрделі функцияның туындысы

- Тригонометриялық функциялардың туындысы

- Функцияның өсу және кему белгілері

- Функцияның экстремумдері

ІІІ Есептер шығару:

1. y=4sіnx 2. y=cos²x+sin²x

3. у=2sіn+4x² 4. y=4cos²3х 5. y=sіnх(3x-1)

6. y=

7. функцияның экстремум нүктелерін табыңдар

ΙΙ нұсқа

1. y=8sіnx 2. y=3соs²х+3sin²x

3. y=2соsх-5х44. y=sin3x 5. y=соs(2x-1)

6 y=

7. функцияның экстремум нүктелерін табыңдар

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою

Үйге тапсырма: №205, №233 (ә,в)

 

Сабақ жоспары

№52

Пән: алгебра

Сынып: 10

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

1. Білім берушілік: Оқушылардың ІІІ тоқсанда өткен «Туынды» және «Туындыны функцияны зерттеуге қолдану» тараулары бойынша білімдерін жетілдіру.

2. Дамытушылық: Оқушылардың есептеу дағдыларын жетілдіру, өз бетінше еңбектену, белсенділіктерін арттыру.

3.Тәрбиелік: Оқушыларды жылдамдылыққа, ептілікке, достық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ түрі: қайталау сабағы

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі

а) Сәлемдесуә) Оқушыларды түгендеуб) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- Туындыны табу ережелері

- Функцияның графигіне жүргізілген жанаманың теңдеуі

- Күрделі функцияның туындысы

- Тригонометриялық функциялардың туындысы

- Функцияның өсу және кему белгілері

- Функцияның экстремумдері

ІІІ Есептер шығару:

1. ()

2. ()

3. , х = 2,02. (f(2,02)≈ 14,57995)

4. функциясының өспелі және кемімелі болатын аралықтарын анықтау қажет. ((-1; 1) аралығында функция өспелі, ал (-∞; -1)U(1; +∞) аралығында функция кемімелі болады)

5. , х=2 болатын нүктеде жүргізілген жанаманың теңдеуін тап. ()

6. туындысын тап ()

7. туындысын тап ()

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою

Үйге тапсырма: қайталау

Сабақ жоспары

№53

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Функцияны туындының көмегімен зерттеу және графигін салу

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Оқушыларды функцияны туындының көмегімен зерттеу алгоритмімен таныстыру.

2.Дамытушылық: Алгоритмді қолдану арқылы функцияны зерттеу және графигін салу дағдыларын дамыту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- Функцияның экстремумдері

- Интервалдар әдісі

- Туынды таңбасын плюстен минуске ауыстырса, онда х нүктесі максимум, минустен плюске минимум нүктесі болады.

- Функцияның графигі

- Функцияның өсу және кему аралықтары

ІІІЖаңа сабақ

Кез келеген f(x) функциясының туындысының көмегімен зерттеп, оның графигін салу алгоритмі:

1. Функцияның анықталу облысын табу

2. Функцияның жұп, тақ және периодтылығын анықтау

3. Функция графигінің координаталар осьтерімен қиылысу нүктелерін анықтау

4. Таңба тұрақтылығы аралықтарын анықтау

5. Өсу және кему аралықтарын, экстремумдарын табу

6. Кесте құру

7. Функцияның графигін салу

ІV Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №240, №241, №242(а,ә)

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 21, №242, №243

 

 

Сабақ жоспары

№54

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Функцияны туындының көмегімен зерттеу және графигін салу

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Оқушыларды функцияны туындының көмегімен зерттеу алгоритмін есеп шығаруда қолдану

2.Дамытушылық: Алгоритмді қолдану арқылы функцияны зерттеу және графигін салу дағдыларын дамыту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- Функцияның экстремумдері

- Интервалдар әдісі

- Туынды таңбасын плюстен минуске ауыстырса, онда х нүктесі максимум, минустен плюске минимум нүктесі болады.

- Функцияның графигі

- Функцияның өсу және кему аралықтары

- Функцияны туындының көмегімен зерттеу және графигін салу алгоритмі

 

ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №244, №245, №248

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 21, №246, №247

Сабақ жоспары

№55

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Функцияның ең үлкен және ең кіші мәндері

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Оқушыларды функцияны туындының көмегімен ең үлкен және ең кіші мәндерін табу алгоритмімен таныстыру.

2.Дамытушылық: Алгоритмді қолдану арқылы функцияныңең үлкен және ең кіші мәндерін табу және есеп шығару дағдыларын дамыту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- Функцияның экстремумдері

- Интервалдар әдісі

- Туынды таңбасын плюстен минуске ауыстырса, онда х нүктесі максимум, минустен плюске минимум нүктесі болады.

- Функцияның графигі

- Функцияның өсу және кему аралықтары

ІІІЖаңа сабақ

Кез келеген f(x) функциясының туындысының көмегіменең үлкен және ең кіші мәндерін табу алгоритмі:

1. f(x) функциясының туындысын табу

2. теңдеуін шешіп, сандық нүктелерін анықтау

3.

4. кесіндінің шеткі нүктелеріндегі және осы аралыққа тиісті сандық нүктелеріндегі мәнін есептеу

5. функцияның табылған мәндерін салыстырып, ең үлкен және ең кіші мәндерін анықтау

ІV Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №249, №252, №254

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 22, №250, №251, №253

 

 

Сабақ жоспары

№56

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Функцияның ең үлкен және ең кіші мәндері

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Оқушыларды функцияны туындының көмегімен ең үлкен және ең кіші мәндерін табу алгоритмін пайдаланып есептер шығару.

2.Дамытушылық: Алгоритмді қолдану арқылы функцияныңең үлкен және ең кіші мәндерін табу және есеп шығару дағдыларын дамыту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- Функцияның өсу және кему аралықтары

- Функцияның экстремумдері

- Функцияның ең үлкен және ең кіші мәндері

 

ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №256, №258, №261,№263

Орындарында орындалатын тапсырмалар: №262

 

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 22, тест

 

 

Сабақ жоспары

№57

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Оқушыларды функцияны туындының көмегімен ең үлкен және ең кіші мәндерін табу алгоритмін пайдаланып есептер шығару.

2.Дамытушылық: Алгоритмді қолдану арқылы функцияныңең үлкен және ең кіші мәндерін табу және есеп шығару дағдыларын дамыту.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушылар тізімін тексеру

б) Сабақтың мақсатын нұсқау

 

ІІ Өткен тақырыпты қайталау:

- Функцияның өсу және кему аралықтары

- Функцияның экстремумдері

- Туынды таңбасын плюстен минуске ауыстырса, онда х нүктесі максимум, минустен плюске минимум нүктесі болады.

- Функцияның графигі

- Функцияның ең үлкен және ең кіші мәндері

 

ІІІ Дамыту кезеңі. Есептер шығару:

- Тест тапсырмасында болған есептерді талдау.

Тақтада орындалатын тапсырмалар: №257, №260

Орындарында орындалатын тапсырмалар: №259

 

 

Сабақты қорытындылау: Оқушыларға сабаққа қатысқанына сай баға қою.

Үйге тапсырма:§ 22, №264, №265

 

Сабақ жоспары

№58

Пән: алгебра

Сынып: 10 ,

Күні: __________

Сабақтың тақырыбы: Комбинаториканың негізгі элементтері

Сабақтың мақсаты:

1.Білім берушілік: Оқушыларды комбинаториканың қарапайым бөлімдері – орналастырулар, алмастырулар, терулер топтарының ерекшеліктерімен таныстыру.

2.Дамытушылық: Топтардың ерекшеліктерін меңгертіп, факториалға есеп шығару дағдыларын қалыптастыру.

3.Тәрбиелік: Оқушылардың ойлау қабілетін жетілдіру, жауапкершілікке, еңбек етуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу


<== предыдущая | следующая ==>
 | 

Date: 2015-12-10; view: 1622; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию