Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Песнь 6





Ирмос: Очисти мя, Спасе, многа бо беззакония моя, и из глубины зол возведи, молюся: к Тебе бо возопих, и услыши мя, Боже спасения моего.

Древо крестное спасе весь род человеческий силою Распятаго на нем Христа Бога нашего, темже, лобызающе и, вопием с Людмилою, крест свой смиренно понесшей: яко пророка Иону спаси нас, Господи.

Молитву непрестанную стяжала еси к Богу, хождаше пред Ним, якоже Енох, нощеденно, темже научи нас молитве истинней, да, обратившись к покаянию, умолим Бога за мир, глаголюще: яко пророка Иону спаси нас, Господи.

Слава: Исповедав Господа пред всеми, исповедана быв Господом пред Ангели, венец приявши радости светлый, уневестилася Господу, Егоже чаявши всю жизнь свою зрети, вопияла выну: яко пророка Иону спаси нас, Господи.

И ныне: Людмило богославная, твою память праэднующе светло, воспоминаем страдания твоя, и дивимся кротости твоей, и молим ти ся: молися к Богородице, да простит нам беззакония наша, да молится ко Господу о нас, поющих: яко пророка Иону спаси нас, Господи.

Кондак, глас 6:

От небес прияла еси любовь Божию,/ темже убита была еси от сродников,/ о Людмило пресветлая,/ молися о всех нас,// верно чтущих тя.

Икос

Агницу непорочную, Людмилу, вернии, на небесех зряще, молящуюся за ны непрестанно, вси воспоим: Радуйся, себе в жертву Богу принесшая; радуйся, со Ангели на небеса вшедшая. Радуйся, мира Христова благоухание; радуйся, Божественными добродетельми осиянная. Радуйся, теплая предстательнице наша пред Богом; радуйся, вознесенная к Небесным чертогом. Радуйся, верных молитвам внимающая; радуйся, всякое желание благое исполняющая. Радуйся, праведнице, питавшая всех алчущих, радуйся, благой любовию утешавшая всех плачущих. Радуйся, яко злато в горниле, очищенная; радуйся, Небесной славы причащенная. Радуйся, святая мученице Людмило, Богу и людем Его милая.

 

Date: 2015-10-18; view: 218; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.011 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию