Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Треба його посолити





(Роблять характерні рухи пучкою руки«солять борщ».)

 

- Молодці,діти, смачний у вас борщик. Нам сподобався. А ми для вас приготували ось торбинку.

- Що ж тут у ній, давайте подивимося. Це теж овочі. Давайте, діти зайчикам наклеїмо картину з овочів, щоб вони пам’ятали як були у нас у гостях.

 

Діти роблять аплікацію і дарують зайчикам.

 

ТЕМА «ВЕСНЯНІ ДИВИНКИ»

Конспект заняття на тему:

”Весняні квіти»

Вихователь ДНЗ №11 Землянська Ю.І.

Мета: викликати у дітей радісний емоційний настрій від приходу весни, через сприйняття вірша; активізувати словниковий запас емоційно-оцінювальною лексикою: синенький, раденький, листочок, дзвіночок; продовжувати вчити добирати прикметники до заданого слова; вчити дітей чітко й виразно промовляти слова вірша; закріпити вміння малювати пальчиком;виховувати дбайливе ставлення до природи, формувати естетичні почуття, акуратність в роботі.

ХІД

Вихователь: Діти, сьогодні такий гарний день, а сонечка нема. Давайте його покличемо до нас в гості.

(Діти читають закличку.З’являється сонечко - іграшка).

Вихователь: Подивіться,яке сонечко (відповіді дітей).А яку усмішку нам з вами дарує воно. Воно мабуть радіє зустрічі з нами, а ще чому, як ви гадаєте? Тому що за вікном яка пора року? (Весна) Так.

Діти, ми же з вами ввічливі, виховані. Так? Сонечко прийшло до нас в гості і подарувало нам усмішку, тепло, а ми що можемо подарувати? (Відповіді дітей)

А знаєте, сонечко дуже любить квіти. Пропоную подарувати їх йому, цілу галявинку. Давайте підемо на галявинку.

Топ-топ-топ, туп- туп-туп,

Так малята дружно йдуть

По стежинці, вздовж доріжки

Тупотять маленькі ніжки

Топ-топ-топ, туп-туп-туп.

(Вихователь звертає увагу дітей на килимок – галявинку) Ой, подивіться, трапилось лихо. Вітерець - бешкетник розкидав пелюстки з квіточок, вони розлетілися. Давайте зберемо квіточки.

 

Д/гра «Збери квітку»

 

Вихователь: Молодці, гарні які квіточки ми подарували сонечку. Різнокольорові. А якого кольору квіти у вас, дітки? (Індивідуальні відповіді дітей) Давайте помилуємося нашою галявинкою. Яка вона гарна. А можна квіточки зривати?

 

Чому?(Відповіді дітей)

 

Вихователь: Діти гляньте, а це що? Мабуть сонечко нам ще один сюрприз приготувало.

(вихователь з дітьми знаходить скриньку)

 

Це скринька чарівна. Давайте подивимось, що там лежить? Подивіться яка гарна квіточка. Подивіться, що це за квітка?

(Відповіді дітей) Ми знаємо що ця квіточка з’являється коли на вулиці ще лежить сніг і холодно.(вихователь показує ілюстрації раннього періоду весни).

Розглядання ілюстрації.

 

 

 

 

Погляньте сюди, чи є тут пролісок?

Якого він кольору?

Так пролісок синенький. Знайдіть його тут?

Погляньте, як радісно на проталинці «визирає» блакитне очко».

Якщо ця квіточка так рано з,являється, коли холодно і навкруги лежить сніг, то вона яка? (Смілива)

Ви зрозуміли, коли розцвітає пролісок?

 

2 частина. Етап пізнавальної діяльності.

 

Так іноді ще сніг увесь не розтане, а пролісок уже цвіте. Він і справді дуже сміливий.

А ви знаєте, що пролісок говорить, коли розцвітає? Ось послухайте.

--Я пролісок синенький

І перший на весні.

Сказати вам раденький:

«Кінець! Кінець зимі!»

З-під снігу мій листочок

До сонця протягну,

І ніжний мій дзвіночок

Вітатиме весну. (К. Перелісна)

 

В: Цей віршик веселий чи сумний? Так цей віршик веселий, бо пролісок радіє весні, він радісно говорить: «Кінець! Кінець зимі!».

Погляньте на квіточку проліска ще раз. На що схожа квітка проліска?

Так квітка схожа на дзвіночок. Який він маленький, ніжний.

Як ви гадаєте, яку пісеньку буде співати проліска?

Д: Дінь-дон.

В: Так він буде співати «Дінь-дон! Дінь-дон!» Спробуйте і ви так. А сонечко послухає. (Діти співають спочатку тихо, а потім все голосніше)

А зараз сонечко перетворило вас всіх на маленькі проліски. (Діти одягають шапочки квітів)

Етюд «Пролісок» (діти виходять на килим)

--Покажімо, як ріс пролісок,

Спочатку з-під землі з’явився маленький листочок (діти присідають)

Він ще зовсім маленький. Підняв листочок голівку до сонечка, посміхнувся йому й потягнувся до сонечка. Ріс він, ріс, і ось уже який великий став.

«З-під снігу мій листочок до сонця потягну! (діти піднімають руки вгору).

І ніжний мій дзвіночок вітатиме весну»

(діти хитають голівками і промовляють: «Дінь-дон»)

В:Ви так показуєте пролісок, що й самі стали схожі на нього. Та може, ви й слова проліска зможете сказати так, як він?

Я буду вам нагадувати слова проліска, а ви повторюйте. Добре.

(вихователь виразно читає по одному рядку і спонукає дітей чітко і виразно їх повторювати. Останні два рядки зачитати разом).

Який ніжний, красивий віршик. Знаєте як він називається?

Д: Пролісок.

В: А сама квітка пролісок вам подобається? Скажіть йому красиві, хороші слова.

Д: Синенький, маленький, красивий, гарний, ніжний.

В: Пролісок не боїться холоду й снігу, тому він який?

Д: Сміливий

В: А ще він радісно вітає весну, тому він який?

Д: Радісний, веселий.

В: А тепер разом з сонечком я запрошую вас на галявинку.

(фізкультхвилинка)

А щоб потрапити на галявину треба взути чобітки.

Чобітки.

Вміють наші малюки

Узувати чобітки

(нахили тулуба вперед—імітація взуття)

Взули їх малята—

Та й пішли гуляти

(крокують на місці)

По стежинці, вздовж доріжки

Тупотять маленькі ніжки

(діти крокують по колу)

Топ-топ-топ! Туп-туп-туп!

В: Діти, подивіться, а в скриньці ще щось лежить. (Витягує лист – «галявинку) Скільки тут квітів. Але вони не розфарбовані, їх так багато. Сонечко не встигає розмалювати квіточки. Допоможемо сонечку, розфарбуємо їх. Але спочатку підставимо наші долоньки сонечку нехай погріє наші пальчики.

Пальчикова гра «Як пальчики гралися»

Пальці грілися на сонці,

Веселились гралися,

(діти перебирають розведеними пальчиками долоньок)

Місяць зазирнув в віконце—

Пальчики сховалися.

(різко стискають пальчики в кулачок)

В: Ось і готові наші пальчики малювати.

Вмочимо пальчик в фарбу і намалюємо проліски. Якого кольору проліски? Якого кольору травичка?

Малювання пальчиком

Молодці! Допомогли сонечку. Гляньте як проліски нам голівками кивають. Дякують нам.

А нам вже час повертатися в групу. До побачення, сонечко!

(читання фіз.хвилинки)

Топ-топ-топ, туп- туп-туп,

Так малята дружно йдуть

По стежинці, вздовж доріжки

Тупотять маленькі ніжки

Топ-топ-топ, туп-туп-туп. (повернулися до групи)

Конспект заняття на тему:

”Полікуємо ляльку.”

Вихователь ДНЗ №49 Овсянкіна О.І.
Програмовий зміст:

- учити дітей свідомо сприймати власний стан здоров’я (чи нездужання), у міру можливостей дбати про безпеку свого організму;

- формувати уявлення про необхідність дотримання рекомендацій та вимог лікаря (дорослих) під час лікування;

- учити вихованців розуміти поведінку, яка може позитивно або негативно вплинути на стан здоров’я;

- виховувати вміння співчувати тому, хто захворів, бажання допомагати хворому, піклуватися про нього.

 

Обладнання: лялька в іграшковому ліжку, кольорові султанчики, аудіоапаратура, телефон, медичне обладнання.

Хід заняття:

Звучить фрагмент печальної мелодії
(з твору П. Чайковського ”Хвороба ляльки”).

Педагог приносить у групу іграшкове ліжко, у якому лежить лялька,
ставить його перед малятами і розпочинає розмову.

 

Вихователь: - Діти, у нас сталася прикра неприємність: захворіла лялька Тетяна. Чому Тетянка лежить у ліжечку? (Вона захворіла). Так. Як ви гадаєте, як почувається лялька Тетянка: добре чи погано? (Погано). Тетянка бадьора, весела чи квола та слабка? (Відповіді дітей). Мабуть, наша Тетянка застудилася. У неї висока температура, дуже болить голова. Тетянка кашляє та чхає. Хто хоче розказати, що відбувається с Тетянкою? (Кілька бажаючих малюків повторюють розповідь вихователя). Кого треба викликати до хворої Тетянки? (Відповіді дітей).

Вихователь дзвонить лікарю Пігулкіну.

В групу заходить дитина старшого віку перевдягнена в лікаря.

Лікар вітається з дітьми та вихователем, проводить огляд хворої ляльки.

Лікар: - Що з тобою трапилось?

Тетянка: - Я напилася холодного молока і в мене заболіло горло. Мені дуже боляче.

Лікар: - Чим ми будемо лікувати Тетянку? Пригадайте чим лікує Вас мама

Діти: - Заварює чай з липою, ромашкою, малиною. Ставить гірчичники, парить ніжки. Треба їсти вітаміни, які є в овочах, фруктах. Це буряк, цибуля, яблука, банан…

Лікар: - Хто хоче напоїти нашу хвору Тетянку чайком? (Двоє малюків по черзі виконують запропоноване ігрове завдання).

Вихователь: - Давайте діти трохи розважимо нашу хвору.

Фізкультхвилинка (вправи з султанчиками).

Діти виконують відповідні дії під віршовані рядки:

 

У маляток є чудові

Та яскраві, кольорові

Маленькі султанчики.

Їх тримають пальчики.

Наші дітки дружні й славні

З ними роблять різні вправи.

Нумо, друзі, не зівайте,

Вправи хутко починайте!

Лікар: - Ми трішки повеселили Тетянку, але вже досить. Дамо Тетянці спокій: хай вона відпочиває та сил набирається, щоб одужати. Вам діти я подарую ось ці часникові амулети, щоб ви не хворіли.

(Лікар прощається з малюками та уходить).

Вихователь: - Діти, давайте поміркуємо: як же так сталося, що Тетянка раптом занедужала? Можливо, вона вчинила так, як робити дуже шкідливо для здоров’я, чого робити не можна?

Дидактична гра «Можна чи не можна?»

Дорослий звертається до дітей із запитаннями на оздоровчу тематику, а малята словами «можна» або «не можна» дають відповіді на них.

 

Можна гуляти на свіжому повітрі? (Можна.)

А гуляти без теплого одягу, коли холодно? (Не можна.)

Можна діткам займатися фізкультурою? (Можна.)

А піднімати важкі предмети? (Не можна.)

Можна пити молоко? (Можна.)

А коли воно дуже холодне, крижане? (Не можна.)

Можна надто пізно лягати спати? (Не можна.)

А рано вставати? (Можна.)

Чи можна їсти сніг? (Не можна.)

А пити чай з малиною? (Можна.)

 

Вихователь: - Які ви молодці, малята. Ой дивіться, наша Тетянка, здається, заснула. Чи корисно для неї добре поспати? (Так.) Як ми будемо поводитися, щоб не розбудити Тетянку? (Тихо.) Правильно.

 

Ми навшпиньках будемо ходити,

Щоб Тетяночку не розбудити,

Хай засне вона міцніше,

Щоб вона одужала скоріше.

Діти стають одне за одним і обережно йдуть навшпиньках.

 

Дидактичне забезпечення:

 

 

Конспект заняття на тему:

”Гудзик.”

Вихователь ДНЗ №91 Мартинюк І.О.

МЕТА: Формувати поняття про ґудзик, як деталь одягу; вчити складати речення з двох – трьох слів, закріплювати вміння дітей розрізняти і співвідносити основні геометричні фігури (коло, квадрат, трикутник); основні кольори (синій, червоний, жовтий); закріпити поняття «один – багато», «великий – маленький»; активізувати словник дітей прикметниками (великий, маленький, червоний, синій, гарна), іменниками (ґудзик, кофтинка), дієсловами (пришивати, застібувати); розвивати зв’язне мовлення і мислення дітей, дрібну моторику пальців; виховувати бажання завжди бути охайним.

Обладнання: « чарівна скриня»; ґудзики, різні за формою та кольором; лялька; силуети кофтинок з отворами різних форм замість ґудзиків.

Хід заняття

1. Сюрпризний момент. У гості до дітей завітала лялька Катруся. У неї на кофтинці відсутні ґудзики.

Вихователь: Діти, до вас у гості прийшла лялька Катруся. Вона дуже хоче піти на прогулянку. Подивіться, чи правильно вона одяглась?Подивіться, чого не вистачає на її кофтині? (Вихователь підводить дітей до висновку, що немає ґудзиків). Чи змогла б вона застібнути кофтину без ґудзиків? (Ні). А для чого нам необхідно їх застібати? (Щоб не змерзнути; виглядати охайно). Катруся може так піти гуляти? (Ні, бо змерзне). Треба нам допомогти для ляльки знайти ґудзики.

2. Дидиктична гра «Розкажи, що в скрині»

Вихователь: Малята, подивіться, що я принесла. Це ж» чарівна скриня»! Давайте поглянемо, що там всередині (вихователь відкриває скриню і висипає на стіл ґудзики). Подивіться, що це? (Гудзики). Скільки тут ґудзиків? (Багато). А скільки ґудзиків взяла я? (Один). Тут є ґудзик, схожий на коло, квадрат, трикутник. Глядіть, вони всі різного кольору. Візьміть кожен собі по ґудзику і розкажіть, який у вас ґудзик. (Діти розповідають по черзі і складають їх назад у скриню). Ось, як багато у нас ґудзиків.

2. Дидактична гра «Знайди свій ґудзик і приший»

Вихователь: Малята, а в нашої лялечки ґудзиків немає. Треба Катрусі допомогти пришити їх на кофтину.

Діти отримують силуети кофтинок з вирізаними отворами замість ґудзиків, набір «ґудзиків» круглої, квадратної і трикутної форми. Вони підбирають потрібну їм фігуру і вкладають її у відповідний отвір.

4. Фізкультхвилинка.

Вихователь: Катруся дякує вам, дітки, за допомогу і хоче з вами тепер погратися.

В мене ґудзиків багато, (розводять руки в сторони)

Полюбляю їх збирати. (зводять руки до грудей)

Їх розсипала раптово, (трусять долонями вниз)

Треба їх всі скласти знову. (зводять руки до грудей)

Гудзики я всі зберу

І у кошик покладу. (діти імітують збір ґудзиків з полу у кошик)

5. Знайомство з віршиком «Гудзики» (Авторський)

Вихователь: Малята, Катрусі сподобалося з вами збирати ґудзики! А ще вона знає гарний віршик, який так і називається «Гудзики». Вона просить, щоб ви його послухали.

Гудзики є на кофтині,

Пришивати їх я вмію.

Гарну кофту одягну

І на вулицю піду.

Потім діти повторюють цей вірш разом з вихователем два – три рази.

6. Рухлива гра «Дострибни до ґудзика»

Вихователь: Ви такі молодці, так гарно розказали цей віршик. Треба трошки і відпочити. Давайте пограємо у цікаву гру, яка називається «Дострибни до ґудзика».

(Великий гудзик підвішується на такій висоті, щоб дитина змогла підстрибнути і доторкнутися до нього).

7. Підсумок.

Вихователь: Дітки, про що ви сьогодні дізналися? (Про ґудзики). Для чого вони нам потрібні? (Щоб їх застібати і не захворіти). А що ви робили з гудзиками? (Роздивлялись, пришивали,читали віршик про ґудзики, гралися з ними). Ляльці Катрусі дуже у нас сподобалось, вона дякує вам за допомогу і каже вам: «До побачення!»

 

 

Конспект заняття на тему:

”Частини мого тіла».

Вихователь ДНЗ №56 Маслова Т.М.

Програмовий зміст:

формувати елементарні уявлення дітей про особливості будови тіла людини, його складові частини та їх призначення;

учити вихованців показувати за проханням дорослого ту чи іншу частину свого тіла, називати її за допомогою вихователя розказувати про неї;

розвивати спостережливість, слухову та зорову увагу, пам'ять;

сприяти розвитку рухової активності малят, координацію рухів;

виховувати початкові поняття про вплив на здоров`я людини позитивних та негативних вчинків.

Обладнання: велика лялька, аудіоапаратура.

Базові слова: голова, очі, ніс, вуха, щоки, руки, ноги.

Хід заняття

Педагог показує дітям ляльку.

Вихователь. Малята, погляньте, хто сьогодні завітав до нас у гості? (Лялька.) Так. А звати її Марічка. Як ми привітаємося з Марічкою? (Вихователь спонукає малят хором промовити слова вітання, звернені до ляльки: “Добрий день, Марічко!ˮ. Діти виконують завдання.) Давайте уважно роздивимося Марічку.

Педагог розмірено читає малятам віршик, показуючи повідні частини тіла ляльки та предмети її одягу.

Ось прийшла до нас Марічка-

Гарна лялька, невеличка.

Це в Марічки-голова,

Це у неї-вушка два.

Ротик в ляльки невеличкий,

Носик і рожеві щічки.

Оченята є в Марічки,

Мов шнурочки, чорні брівки

Ручки в лялечки маленькі,

Ніжки в лялечки швиденькі.

У Марічки синя стрічка,

Нові сукня й черевички.

Після прослуховування віршика вихователь продовжує бесіду.

Вихователь. Кого ми з вами роздивилися? Як звати ляльку? Як її можна назвати ласкаво? Що є в ляльки? Покажіть. (Відповіді дітей.) А у вас, малята, є вушка, оченята, носик? (Так.) Тож покажіть Марічці, які ви розумненькі. Зараз ми пограємо в гру “Що є в ляльки Марічки?»

Гра «Що є в ляльки Марічки?»

Дорослий показує на ту чи іншу частину тіла іграшки, а малята називають її: ручки, ніжки, голівка, шийка, тулуб, животик, спинка тощо. Якщо діти вагаються, вихователь сам називає їм потрібне слово, а діти чітко повторюють його.

Кожну частину тіла спочатку називають двоє малюків (індивідуально), потім діти повторюють цю назву хором.

Наприкінці гри педагог ще раз показує всі частини тіла ляльки і повторює названі дітьми слова. Кілька малюків повторюють відповідні дії вихователя.

Вихователь. Гарна лялька Марічка, із нею можна цікаво гратися. Що можна зробити з Марічкою? (Дорослий показує деякі дії з лялькою, а діти називають їх: поставити, посадити, покласти.) Правильно малята. Та от тільки не може Марічка зробити того, що вмієте ви, наші вправні діточки.

 

Гра “Усе вміє наше тіло

Дорослий читає малятам віршовані рядки, а діти слухають його уважно, виконують відповідні рухи згаданими частинами тіла та за допомогою вихователя відповідають на запитання.

Вміють добре наші діти

Голівкою покрутити,

Нею збоку в бік хитати

Можуть діточки-малята.

Хто покаже, як треба повернути голівку, щоб озирнутися назад? Як ми нахиляємо голову, коли дивимося, чи чисті у нас черевички? Що можна робити голівкою? (Голівкою можна хитати, крутити, нахиляти її, піднімати, опускати.)

Ставлять ніженьку малятка

На носочок і на п`ятку,

Ніжки спритні та швидкі

Мають наші малюки.

Покажіть, як ви тупаєте ніжками? Як можна ходити навшпиньках? Покажіть, як ваші ніжки уміють бігати. Як іще вміють рухатися ніжки? (Стрибати, гуляти, тупцювати, крокувати, танцювати.)

Гарні ручки діти мають –

Ними весело плескають

Вгору ручки ми здійняли –

І за спинку заховали.

А хто вміє стискати ручки в кулачок? Покажіть, як ви в ручці тримаєте ложку? Як ми миємо ручки? (Діти виконують відповідні рухи.) Молодці. Які ще справи допомагають нам зробити ручки? (Малювати, тримати різні речі, гратися іграшками, причісуватися, зачиняти і відчиняти двері.)

У супроводі звучання пісеньки «Де ж це наші ручки?»проводиться рухлива гра.

Дидактична гра «Так чи ні?»

Малята відповідають на запитання, які ставить дорослий, називаючи відповідну частину тіла.

На чому у нас п`ятки? (На ніжках.)

На чому є долоньки? (На ручках.)

Чим ми бігаємо та стрибаємо? (Ніжками.)

Що можна стиснути в кулачок? (Ручки.)

На чому є пальчики? (На ручках і ніжках.)

На чому є коліна? (На ніжках.)

Чим ми беремо чашку? (Ручками.)

Що є в зайчика? (Ніжки.)

Що допомогає нам піднятися на носочки? (Ніжки.)

Вихователь. Молодці, малята. Як ви гадаєте, тіло кожної людини – і дорослого, й дитини – хоче бути хворим, кволим чи міцним і здоровим? (Міцним і здоровим.) Що ж ми будемо робити, щоб наше тіло було здоровим, і ми бадьоро, весело та добре почувалися?

 

Дидактична гра «Так чи ні?»

Діти дають відповіді на запитання педагога словами «так» або «ні».

Ми гуляємо на свіжому повітрі? (Так.)

Ми добре будемо їсти? (Так.)

Ми будемо мити ручки, ніжки, вмиватися і купатися? (Так.)

Ми будемо їсти немиті фрукти? (Ні.)

Ми будемо робити ранкову зарядку? (Так.)

Ми будемо смоктати пальці? (Ні.)

Ми будемо міцно спати вночі? (Так.)

Ми будемо дружно гратися? (Так.)

Вихователь. Як гарно, діточки, що ви здорові, щасливі та радісні. Давайте ж тепер пограємося у веселу дитячу гру.

Проводиться рухлива гра «Знайди ляльку»

По закінченню гри лялька Марічка прощається з малюками

Вихователь хвалить дітей за уважність, кмітливість.

Заняття закінчується.

 

 

 

 

Конспект заняття на тему:

”Прогулянка на зимову галявину.”

Вихователь ДНЗ №75Хлудєєва Г.В.

 

Програмовий зміст: вчити дітей розуміти зображене на картині, від­повідати на запитання вихователя за її змістом; активізувати вживан­ня епітетів; проводити підготовчу роботу до аплікації: розкладати готові форми, створювати прості композиції; розвивати мовлення, спостереж­ливість, уяву; формувати навички естетичного сприймання картин зимо­вої природи, виховувати любов до природи, формувати уміння виявляти позитивні емоції.

Словник: збагачувати словник дітей іменниками: сніг, сніжинки, сніжки, сніговик, санчата, лижі, ковзани; дієсловами: летять, кружляють, падають, сідають, ліплять, катаються.

Матеріал: шапочки сніжинок, макети дерев, сніжинки, біла тканина для створення снігу, сніговик (або картинка), сюжетні картинки на тему «Зимо розваги», магнітофон, папір, готові площинні форми для сніговика.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Закружляли тут сніжинки,

Як метелики прудкі.

Прилетіли до ялинки

Й почепились на гілки.

Голі кущики прикрили, Притрусили поріжок,

І доріжку побілили —

Зовсім інший став лісок.

—Яка зараз пора року? (Зима.) Що лежить на землі? (Сніг.) А ще де ле­жить сніг? (Відповіді дітей.)

Давайте і ми перетворимось на сніжинки. Для цього треба плеснути в долоні.

—Ось ми і стали сніжинками. А що вони вміють робити? (Літати, кружляти, падати, сідати, танцювати.)

—Давайте і ми покружляємо, як сніжинки.

(Діти танцюють під музику. Музика стихає, діти зупиняються.)

—Тепер плеснемо в долоні і перетворимося на діток.

Подивіться, на яку чарівну галявинку ми потрапили. Що ви тут помі­тили?

Діти називають явища, які відбуваються в природі взимку.)

- 2 -

—А що ще лежить під деревами? (Сніжки.)

—Скажіть, які вони? (Холодні, круглі, білі, маленькі.)

—Давайте з вами пограємо в сніжки. (Діти грають у сніжки,)

—Але ми на галявині не одні! Подивіться, хто це? (Діти.)

—Давайте розглянемо, що вони роблять.

(Вихователь ставить сюжетні кар­тинки із зображенням зимових розваг. Діти відповідають на запитання вихо­вателя.)

Запитання до дітей:

—Чому діти тепло одягнені?

—Як вони розважаються? На чому катаються?

—їм сумно чи весело? Як ви дізналися?

—А що роблять ці дітки? (Ліп­лять сніговика.)

—Як вони його ліплять? (Діти розповідають послідовність.)

—Що у нього замість носа? Що на голові?

—Із чого зроблені очі?

—Давайте і ми з вами зробимо сніговика. Подивіться, як це буду робити я.

(Вихователь показує відповідні рухи і пояснює їх значення.)

Робота дітей.

 

—Давайте залишимо сніговиків на галявині, бо в групі вони розтануть; А нам час повертатися в дитсадок.

 

—Заплющить очі і послухайте музику. (Звучить музика.)

Підсумок

—Ось ми і повернулись. Чи сподобалась вам прогулянка? (Відповіді дітей.

 

 

Конспект заняття на тему:

”Подорож до лісу».

Вихователь ДНЗ №39 Добридень Ю.М.

Мета: дати дітям знання про лісові дерева (березу, ялинку,дуб), збагачувати словник дітей, вправляти у звуковимові слів, активізувати пізнавальну діяльність у процесі спілкування з природою, вчити дітей розрізняти поняття «товсте-тонке», «вгору-вниз», «один-багато»,закріпити геометричні форми-трикутник,коло, квадрат.

Обладнання і матеріал: фланелеграф, іграшки:поросятко Нюка,ворона Каркуша,білочка; ілюстрації ялинки, берези,дуба,зелені трикутники,коричневі квадрати для викладання ялинки і дупла,кошик з горішками і жолудями і шишками.

Попередня робота: знайомство з поросятком Нюкою,вороною Каркушею,заучування слів фізкультхвилинки,вірша «Де ти білочко живеш»

 

Хід заняття.

В гості до дітей завітав поросятко Нюка. Він сумний.

— Я хочу їсти

— Діти, а що любить їсти поросятко?(капусту,огірки,жолуді)

— А де ми знайдемо жолуді?(у лісі)

— Візьмемо Нюку з собою?

Дидактична вправа «Пригласи Нюку на екскурсію»

«Діти по черзі беруть Нюку на руки і кажуть:»Нюка, ходімо з нами до лісу»

Потім всі відправляються за вихователем і Нюкою,йдучи промовляють:

— Ать-ать-ать ми йдемо гулять

— Ень-ень-ень скажемо лісу: «Добрий день»

 

 

 

 

На фланелеграфі розвішані ілюстрації або макети дерев(ялинки,берізки,дуба).

Ялинка — завжди зелена,колюча,замість листя у неї голки,гілочки завжди вниз розташовані.

Берізка — тонка,висока,стовбур білий з чорними рисками,гілки завжди вгору.

Дуб — товстий,високий,гілки завжди вгору.

Дерев у лісі скільки?(багато,а ялинка — одна,берізка — одна,дуб —

один)

Діти давайте пограємо у гру

Дидактична гра «Якого дерева не стало»

(Мета:розвивати окомір,увагу,закріпити назви дерев).

Діти відвертаються,а Нюка прирає якесь дерево з фланелеграфу,діти відповідають якого дерева не стало. Гра продовжується 2-3 рази,але останнього зникає ялинка.

З’являється ворона Каркуша(«кар-кар-кар»)

— Діти,ви знаєте хто я?(так,Ворона)

— Я прилетіла до вас сказати,що сьогодні вночі був сильний вітер і білочка загубила дерево,де було її дупло,з’являється білочка,вона сумна.

Вихователь:Діти,допоможемо білочці відшукати де її дупло(так,білочка,не плач). Ходімо діти.

Фізкультхвилинка

Ми крокуємо всі дружно (діти крокують за вихователем)

Темним лісом,ясним лугом

Щоб пташок не налякати (присідають,йдуть навприсядки)

Квіточки,щоб не зім’яти (йдуть високо піднімаючи ноги)

Треба ноги піднімати.

Вийшли на полянку(на килимі розсипані жолуді та шишки).

Вихователь:Діти,давайте запитаємо у білочки:

Де ти,білочко,живеш

Що ти,білочко гризеш

(діти запитують по-одному,потім разом)

Білка відповідає:

Я живу у ліску,у дуплі,у сосняку

Я гризу горішки,жолуді та шишки.

Вихователь:Діти,а на якому дереві ростуть жолуді(на дубі),а хто любить їсти жолуді?(Нюка,поросятко,білочка).

А на якому дереві ростуть шишки?(на ялинці)

Давайте позбираємо в один кошик шишки,в інший жолуді.

Дидактична гра «Збери жолуді та шишки».(мета:закріпити знання дітей про плоди лісових дерев).

Вихователь:Діти,які ви молодці,тепер ми можемо нагодувати Нюку. Віднесіть кошик з жолудями до Нюки. А куди ж віднести шишки? А де ж ялинка?

Вихователь просить дітей зробити ялинку. Сенсорна гра «Зроби ялинку».(Діти викладають ялинку з трикутників,на одному з них дупло білки)

Білочка дякує дітям,що вони допомогли їй і дарує кошик з горішками.

 

 

Діти дякують білочці,прощаються з нею і з Нюкою,і вертаються додому.

Конспект заняття на тему:

«Давайте познайомимося».

Вихователь ДНЗ №6 Пікалова І.О.

Програмний зміст: формувати в дітей елементарне усвідомлення власного «Я»; навчати орієнтуватися у визначенні протилежної статі; розвивати елементарні навички спілкування; уточнити знання дітей про диких тварин, їх характерні ознаки; закріпити назву, колір, розмір геометричних фігур; виховувати позитивне ставлення до навколишнього світу.

Обладнання: їжачок, геометричні фігури, картки з панорамою лісу, зліплені раніше калачі.

Попередня робота: ліплення з солоного тіста калачів, читання віршиків про тварин.

Хід заняття

З’являється їжачок.

Я маленький їжачок,

В мене є колючий піджачок.

А іще я хитрячок.

- Діти, хто це до нас завітав? Так, це їжачок. Давайте з ним привітаємося. Погляньте, який він (діти розглядають їжачка, помічають, що він добрий, посміхається, в нього сіренький колючий піджачок).

Їжачок пропонує познайомитися з малятами.

Кожен з вас має ім’я,

Час настав для вас, малята,

Всім своє ім’я назвати.

Діти називають своє ім’я, та сідають на стільці. Дівчатка з однієї сторони, хлопчики з другої.

Є в садочку хлопчики,

Хлопчики-молодчики.

Де ж ви, хлопці, покажіться!

Між собою подружіться!

Хлопчики рученьки вгору здіймають,

Хлопці руками жваво махають.

(хлопці виконують відповідні рухи)

Є дівчата в нас маленькі.

Ой, вони такі гарненькі!

Ви, дівчата, покажіться,

Між собою подружіться!

Дівчатка рученьки вгору здіймають,

Дівчатка руками жваво махають.

(дівчатка виконують відповідні рухи)

- Діти, а де живе їжачок? (в лісі). А хто ще в лісі живе? (ведмідь, лисиця, вовк, заяць)

- Дивіться, у їжачка в кошику геометричні фігури, які можуть розповісти про друзів їжачка – лісових звірят.

Діти розглядають геометричні фігури, визначають колір. Співвіднести геометричні фігури за відповідним кольором до лісових тварин.

- Сідайте за столи, пограємося з лісовими звірятами.

Перед дітьми на столах малюнки з зображенням панорами лісу.

Моделювання. (діти виконують завдання: покажіть, як зайка стрибнув на пеньочок, лисичка бігає біля великої ялинки, ведмідь іде по стежці, вовчик прибіг до маленької ялинки і т. д.)

- А тепер виходьте на галявину, покажіть, як стрибає зайчик, ходить ведмідь, вовк., лисиця.

Гра-емпатія «Лісові звірята»

- Молодці, малята, добре грали. А тепер давайте пригостимо нашого їжачка смачним хлібчиком.

Гра-імпровізація «Печу, печу хлібчик»

Читати віршовані рядки, діти виконують відповідні рухи.

Печу, печу хлібчик,

Дітям на обидчик.

Меншому – менший,

Старшому – більший.

Шусть у піч, шусть у піч!

Дістати зліплені раніше калачі, та пригостити їжачка

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 


Конспект заняття на тему:

«Лисичка у дитсадочку».

Вихователь ДНЗ №

Завдання. Розвивати у дітей творчі здібності та бажання малювати; розвивати здатність бачити у малюнку колір, самостійно складати елементи візерунка на формі, застосовуючи техніку малювання катком; закріпити вміння ритмічно наносити фарбу, застосовуючи техніку малювання штампами; формувати вміння включатися в ігрову ситуацію; виховувати у дітей бажання зробити приємне.

 

Попередня робота. Розглядання предметів повсякденного та святкового одягу; розглядання візерунків на одязі та побутових речах; дидактична гра «Склади візерунок»(зі смужок та геометричних фігур); пальчикова гра «Лисичка руденька».

Обладнання та матеріали. Складені навпіл аркуші паперу (формат А1), в одній з частин яких прорізані контури одягу (плаття,

сорочка); гуаш (3-5 кольорів), ємності для фарби, катки для малювання, штампи різних форм, паперові серветки, казковий персонаж – Лисичка.

Хід заняття.

Вихователь пропонує дітям послухати загадку:

Ми зібралися малята,

Щоб гостей своїх стрічати.

Наша гостя не проста –

Шубка у неї руда,

Це хитра сестричка,

А зовуть її … (лисичка)

У групу приходить Лисичка. Вихователь питає у дітей, хто прийшов до них у гості і пропонує привітатися з Лисичкою. (Доброго ранку).

Лисичка. Доброго ранку, малята! У мене сьогодні свято – День народження.

Вихователь пропонує дітям сказати слова вітання (З Днем народження, Лисичка!) і питає, що можна подарувати Лисичці в День народження (цукерку, іграшку, малюнок, пісеньку).

Вихователь. Давайте заспіваємо пісеньку для Лисички!

Ми лисичку всі вітаємо,

Щедро, щедро пригощаємо,

Весело танцюємо

І пісеньку співаємо.

Барабани: бу-бу-бу,

І на дудці ду-ду-ду.

Граєм, граєм, виграваєм, Лисичку вітаєм!

Лисичка запрошує малят до себе в гості на свято.

Вихователь. Діти, а коли йдуть у гості, або на День народження, який одяг надягають: той, що носять кожен день, чи святковий гарний? (Святковий одяг, красивий, яскравий). Лисичка, дякуємо тобі за запрошення, але зараз у нас немає святкового одягу.

Лисичка. Дітки, а ви намалюйте собі красиві платтячка та сорочечки.

Вихователь показує дітям контурні зображення, потім просить вибрати, кому що подобається та підходити та розфарбувати одяг.

Під час роботи вихователь допомагає дітям шукати спосіб виконання творчого завдання, застосовуючи поради, жести, запитання, індивідуальний показ.

Вихователь. Малята, наше вбрання підсихає, а ми розповімо віршик про Лисичку (пальчикова гра):

 

Лисичка руденька

Швидка і спритненька,

Воду носила,

Платтячко пошила,

Шкарпетки зв’язала,

Грибів назбирала.

Все вона встигає-

Роботу полюбляє.

 

Лисичка разом з дітьми милується красивим вбранням та нагадує, що після денного сну чекає на малят.

 

 

 

 

 

Конспект заняття на тему:

«Нагодуємо ляльку».

Вихователь ДНЗ №64 Васьковська Л.В.

 

Мета: продовжувати вправляти в називанні посуду українською мовою; збагатити словник дітей назвами страв: борщ, каша, котлета, компот; продовжувати вчити називати чотири основних кольори (червоний, жовтий, синій, зелений); удосконалювати дрібну моторику рук; розвивати усне мовлення та вміння розрізняти предмети круглої та квадратної форми; виховувати самостійність, активність, інтерес до образотворчої діяльності.

Обладнання: лялька, предмети посуду, геометричні фігури, солоне тісто.

Технологія проведення.

· Малята погляньте, хто це? (Лялька) Правильно. Дивіться, яка гарна ця лялечка. Подобається вона вам? (Так) Звати нашу ляльку Катя. Лялька Катя спішила у дитячий садочок і дуже-дуже зголодніла. Що нам, діти, потрібно зробити, коли Катя зголодніла? (Треба нагодувати) Молодці, авжеж нагодувати.

 

Діти, якими стравами нагодуємо ляльку? (Борщ, каша, котлета, компот, пиріжки)

 

 

Для приготування страв нам потрібний посуд. (Дидактична гра «Що це і для чого?», показ малюнків із зображенням різного посуду, діти називають предмет і говорять, що ним роблять на кухні.)

· Що це? (Каструля) Що можна зробити у каструлі? (Варити)

· Звуконаслідування «Що нам каструля сказати хоче»

Нам каструля щось сказати хоче:

Рю-рю-рю-гарні страви я … (варю),

Щу-щу-щу-наварю я вам … (борщу),

От-от-от-не забуду і … (компот),

Шу-шу-шу-а для Каті і … (лапшу),

Ки-ки-ки-їжте діти … (залюбки).

 

У нас є нова кухня і ми підемо до неї готувати ляльці Каті поїсти (Вірш «Пригощайтеся борщем» І. Саталкіна)

На плиті - каструлька біла,

В ній водичка закипіла,

Буль-буль-буль, - вода буркоче,

Я в окріп буряк поклала,

А вода плюскоте: - Мало!

Додала тоді квасолю,

Цибулину, бараболю!

І морквицю, й капустину,

Ложку солі, дрібку кмину,

Не забула й помідори.

От і борщ буде скоро.

 

· Борщ зварили. Приготуємо Катрусі ще й котлетки. Давайте згадаємо, якої форми бувають котлетки. (Круглої, овальної) Котлетки жарять. На чому їх жарять? (На сковороді) (Математична дидактична гра «Кругле і квадратне». Діти вибирають серед геометричних фігур круг – «Сковорідку») – Молодці малята, знайшли сковорідку. А якого кольору ваші «сковорідки»? (жовтого, синього, червоного, зеленого)

· А зараз зваримо кашу. (Фізхвилинка «Каша»)

Добру кашу я зварю,

В казанок води наллю,

Ось пшонця я насипаю –

Кашу ложкою мішаю,

Вийде страва смаковита:

Пригощайтесь любі діти!

 

· Час нам пекти пиріжки. (Читання вірша «Чарівне тісто»)

Раз стояло в мисці тісто,

Але стало тісту тісно,

Воно з миски утекло

Та й до нас сюди прийшло.

 

· Образотворча робота «Пиріжки» - ліплення із солоного тіста.

· Ми сьогодні приготували так багато страв! Які страви є у нас? (Борщ, каша, котлети, пиріжки) Отже, діти, вже час нагодувати ляльку Катю. Щоб їсти, що треба взяти до рук? (Ложку) – Катя ще не знає, як треба користуватися ложкою і ми їй допоможемо.

· Дидактична гра «Нагодуй лялечку!»

· Діти, Катруся дякує вам за смачну їжу і за те, що нагодували її. І пропонує вам погратися в спокійну гру, бо одразу після їжі не треба грати в швидкі та гамірні ігри (Гра-імпровізація «Ладі-ладусі»

 

 

Конспект заняття на тему:

«У фруктовому садочку».

Вихователь ДНЗ №53 Полупан І.Б.

 

Мета: закріпити вміння дітей упізнавати і називати за зовнішнім виглядом

фрукти, закріпити їхні назви та слова назви ознак (яблуко, груша,

апельсин, лимон);

вміння дітей за вказівкою вихователя розкладати готові форми на

аркуші:

вправляти в називанні кольорів(червоний, жовтий, оранжевий);

сприяти розвитку координації рухів, загальної і дрібної моторики,

розвитку уваги, мови й уяви;

виховувати інтерес до образотворчої діяльності, охайність,

самостійність при виконанні роботи;

створення позитивного емоційного настрою в групі.

Матеріал: конверт з листом, киця іграшка, муляжі фруктів, кошик, силует

кошика, силуетні зображення овочів, похила дошка, дуга.

 

1.Психологічна установа на заняття по Желєзновой Є.С.

2.Сюрпризний момент (з’являється лист).

Вихователь: подивіться малята до нас прийшов лист від киці, він не простий, а чарівний, щоб його відкрити нам треба на нього подути. (Діти дують на конверт з листом, лист відкривається.)

Вихователь: Любі малята! Запрошую вас у гості до мене у фруктовий сад. Киця. (Діти йдуть у садочок.)

А тепер послухайте уважно слова. Намагайтеся рухатися дружно. Не переганяйте один одного.(Йдуть по похилій дошці.)

Зашагали ножки: топ-топ-топ,

Прямо по дорожке:топ-топ-топ,

Ну-ка, веселее; топ-топ-топ,

Вот как мы умеем: топ-топ-топ.

Побежали ножки по дорожке,

Убегают, убегают

Только пяточки сверкают.

Вих-ль: нарешті ми і в садочку, а ось і киця. (Вих-ль показує дітям іграшку кицю, діти трогають ії, вітаються з нею.)

Вих-ль: киця чому ти така сумна? Що сталося?

Киця: Я вас так чекала, хотіла приготувати вам гостинці, але не встигла їх зібрати.

Вих-ль: покажи киця,що ти нам приготувала. (Діти йдуть з кицею в глибину саду проповзаючи через дугу.)

-Малята, дивіться, що це? (Діти визначають назву фруктів, і по черзі називають їх і кладуть у кошик.)

Вих-ль: а якого кольору яблуко, апельсин, груша, лимон? (Діти по черзі називають колір фрукта що показує вихователь.)

-Діти, а давайте назвемо апельсин, яблуко, грушу, лимон одним словом.

Разом: овочі.

Киця: діти, я вам дуже вдячна за те що ви мені допомогли, а зараз я хочу з вами пограти.

Пальчикова гра «Пташка».

Вих-ль: киця дякуємо тобі за цікаву гру і на згадку про нас ми хочемо теж зробити тобі подарунок. Діти давайте пройдемо до столу та зробимо кошик з овочами.

-Малята, ми киці допомогли, пограли з нею, а зараз нам вже пора повертатися у дитячий садок. Киця, ми ще прийдемо до тебе в гості (діти прщаються і уходять).

 

 

Конспект заняття на тему:

«Подорож на чарівному потязі».

Вихователі ДНЗ №71 Давидова О.Є. Кахнюк А.М.

Програмний зміст: Формувати вистава про різні види транспорту; вправляти в умінні називати зображені предмети, виділяти їхні деталі; закріпити виразну, тривалу вимову звуку [в]; учити регулювати силу голосу, відповідати на поставлені питання дорослого; розуміти й правильно виконувати завдання вихователя. Учити розрізняти три основні кольори: червоний, жовтий, зелений; співвідносити предмети по кольору; складати ціле із частин. Учити малювати предмети круглої форми прийомом нарощування плями від крапки. Розбудовувати зорову пам'ять, увагу, дрібну моторику рук, спостережливість.

Матеріал: Ілюстрації із зображенням різних видів транспорту (легкова машина, вантажівка, корабель, літак, паровоз із вагонами, автобус), подушечки із квасолею, мотузка, гімнастична лава, обруч, кольорова мозаїка, кольорові цебра, гуаш чорного кольору.

Хід заняття.

Ігровий момент: Вихователь показує іграшковий паровоз із вагончиками.

 

- Діти, до нас у гості приїхав чарівний паровоз. Подивіться, як він приїхав? (на підлозі виложена залізниця).

Паровоз приїхав по рейках.

-Діти, як гуде паровоз? (в-в-в)

-А що в паровоза є? (колеса, вікна, двері)

-Колесо одне чи багато? (багато)

-Хто їздить на паровозі? (діти, дорослі)

Вихователь звертає увагу на вагончики. Усі вони однакові і їдуть один за одним. Уточнюємо, навіщо паровозу багато вагончиків (можна покатати багато діточок, дорослих).

Проводимо д/гру «Поклич паровоз». Вихователь ховає за спину іграшку-паровоз і пропонує покликати паровоз «в-в-в» голосно й тихо.

-Діти, займайте місця у вагончиках, ми відправляємося в подорож. Ми поїдемо далеко, будемо дивитися у вікна. Якщо зупинимося в дорозі, будемо давати сигнал гудком: «В-В-В!»

Проводиться рухлива гра «Паровоз» - діти будуються в колону по-одному, кладуть руки на плечі один одному. Під музику паровоз відправляється в подорож. Вихователь проговорює вірш:

 

Набирает поезд ход,

Машинист глядит вперёд.

Держимся мы друг за друга,

И никто не отстаёт.

 

Загудел паровоз: У-у-у!

Он вагончики повёз.

Чох-чох, чу-чу!

Далеко я укачу.

Перша зупинка – «Гараж для машин»

Проводиться д/гра «Збери машину». Вихователь звертає увагу дітей на те, що машини поламалися, їх треба зібрати. На столику лежать розрізні картинки, необхідно скласти із частин ціле зображення машин (робота з підгрупами). Виконавши завдання, діти знову будуються потягом.

Друга зупинка – «Перехрестя»

 

Проводиться мовна гра з рухами «Що літає, пливе, їздить». Вихователь звертає увагу на іграшковий транспорт (паровоз, літак, машина, корабель). Можна показати на мольберті картинки із зображенням цього транспорту.

-Діти, машини не знають, як їм рухатися далі, давайте допоможемо. (вихователь показує літак)

-Що це? (літак)

-Що вміє робити літак? (літати)

-Де літає? (по небу)

 

Швидкокрилий літак

Відправляється в політ.

 

(діти розводять руки в сторони, імітують гудіння мотора, проговорюючи звук «в-в-в»)

Ті ж питання вихователь задає, показуючи іграшки (картинки) кораблика, паровоза, машини; розповідає короткі вірші про кожний. Діти рухами й звуками показують названий транспорт

 

Загудел паровоз,

Он вагончики повёз.

 

Нас домой быстрей трамвая

Мчит машина легковая.

Плыл кораблик по волнам,

Парус рвался к облакам.

 

 

Після гри діти стають «паровозиком».

 

 

Третя зупинка – «Зелена галявинка»

 

Вихователь звертає увагу дітей на те, що вдалині видніється зелена галявинка, на якій росте багато гарних квітів.

-Діти, давайте трошки відпочинемо, сходимо на галявинку й зберемо квіточки. Але для того, щоб потрапити на галявинку, потрібно пройти по хвилястій доріжці, через болото по купах.

Пройшовши всі перешкоди, діти повинні зібрати квіточки (велика мозаїка) і розкласти їх по цебрах того ж кольору (проводиться д/гра «Різнобарвні квіточки»).

Назад у поїзд діти вертаються по «містку» (ходьба по гімнастичній лаві).

 

Четверта зупинка – «Дорога»

 

Проводиться колективна робота з малювання. На столику аркуш ватману, на якім намальована довга дорога із приклеєними зразками машин без коліс.

 

-Діти, чому машини не їдуть? (немає коліс)

-Давайте машини поремонтуємо – намалюємо колеса. (діти домальовують колеса методом нарощування плями від крапки)

 

Виконавши завдання, діти стають паровозиком і відправляються назад.

 

 

Література,

за допомогою якої

вихователі зможуть

успішно організувати

Date: 2015-09-25; view: 2278; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.007 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию