Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Кондак 6





 

Па́стырие и учи́тели, и́хже прия́л еси́, прехва́льне кня́же, от царе́й гре́ческих, я́ко да напая́ют всю страну́ Ру́сскую уче́ньми Боже́ственными, со тща́нием теча́ху на де́лание свое́, благода́рственно пою́ще призва́вшему наро́д твой ко спасе́нию Го́споду Бо́гу: Аллилу́иа.

 

Икос 6

 

Возсия́ пречу́дне чу́вственный свет в помраче́нною неду́гом слепоты́ о́чию твое́ю, в душе́ твое́й све́ту благода́ти возсия́вшу, егда́, просвети́вся Боже́ственным Креще́нием, изше́л еси́ от святы́я купе́ли, е́же ощути́в, ра́достно воскли́кнул еси́: «Ны́не позна́х Бо́га И́стиннаго». Те́мже ублажа́ем тя:

Ра́дуйся, свети́льниче, огне́м Боже́ственныя благода́ти во тме язы́чества возжже́нный.

Ра́дуйся, благовести́телю све́та Христо́ва, омраче́нная очеса́ и сердца́ наро́да твоего́ отверза́яй.

Ра́дуйся, я́ко у́мною о́чию твое́ю прови́дел еси́ Бо́жие смотре́ние о держа́ве твое́й.

Ра́дуйся, я́ко до конца́ потща́лся еси́, да и вси лю́дие твои́ просветя́тся в нем.

Ра́дуйся, богосве́тлая главо́ князе́й ру́сских.

Ра́дуйся, сла́внейшее украше́ние и похвало́ Це́ркве Христо́вы.

Ра́дуйся, Влади́мире, держа́вы Ру́сския просвети́телю.

 

Кондак 7

 

Хотя́ просвети́ти Боже́ственным Креще́нием наро́д ру́сский, пе́рвее повеле́л еси́ крести́тися сыново́м и вельмо́жам твои́м, да вси лю́дие, после́дующе стопа́м их, со благи́м произволе́нием присту́пят ко Свято́му Креще́нию, благоче́стно зову́ще Бо́гу: Аллилу́иа.

 

Икос 7

 

Но́во творе́ние во Христ́е яви́ тя по Святе́м Креще́нии о́браз жития́ твоего́: ревни́тель бо пе́рвее быв идолослуже́ния, последи́ вы́ну по ве́ре Христо́вой ревнова́л еси́. Возлюби́л же еси́ кро́тость и милосе́рдие, воздержа́ние и целому́дрие и все житие́ по за́поведем Госпо́дним. Чудя́щеся у́бо благо́му премене́нию сему́, благоче́стно зове́м ти:

Ра́дуйся, я́ко росо́ю Свята́го Ду́ха пла́мень страсте́й в себе́ угаси́л еси́.

Ра́дуйся, я́ко огне́м Боже́ственныя благода́ти вся помышле́ния и вся чу́вствия твоя́ согре́л еси́.

Ра́дуйся, селе́ния Госпо́дня, це́ркви святы́я, па́че всех селе́ний земны́х возлюби́вый.

Ра́дуйся, Боже́ственныя слу́жбы и Христо́ва уче́ния па́че всех дея́ний и уче́ний взыска́вый.

Ра́дуйся, о́браз но́ваго жития́ всем лю́дем твои́м в себе́ показа́вый.

Ра́дуйся, си́рых и убо́гих благи́й корми́телю и попечи́телю.

Ра́дуйся, Влади́мире, держа́вы Ру́сския просвети́телю.

 

Date: 2015-09-22; view: 252; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.008 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию