Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Песнь 9





 

Ирмос: Ужасе́ся о сем не́бо и земли́ удиви́шася концы́, я́ко Бог яви́ся челове́ком пло́тски и чре́во Твое́ бысть простра́ннейшее небе́с. Тем Тя, Богоро́дицу, А́нгелов и челове́к чинонача́лия велича́ют.

Святы́й равноапо́стольный вели́кий кня́же Влади́мире, моли́ Бо́га о нас.

Дави́д обре́теся пре́жде Изра́илю держа́вный царь и лю́ди спасе́, бо́ги иноязы́чныя низложи́в, Ду́хом Бо́жия Сы́на пропове́да: ты же в Тро́ице позна́л еси́ Бо́га, блаже́нне Васи́лие, Его́же велича́ем.

Слава: Да торжеству́ют днесь ве́село па́мять твою́ святоле́пно в це́ркви Бо́жия Ма́тере богоизбра́ннии лю́дие, ю́же любе́зно украси́л еси́, в па́мять ве́чную твоего́ преставле́ния, не́бо земно́е: в не́йже почива́я, ожида́еши всестра́шныя трубы́ Арха́нгеловы, блаже́нне. Тем тя при́сно велича́ем.

И ныне: Ду́хом Боже́ственным распаля́еми вси ро́ди, любо́вию блажи́м Тя, Богоро́дице: Ты бо кля́тву прама́тере разруши́ла еси́. Приле́жно же пое́м Бо́жия Слова́: Того́ бо неопа́льно во чре́ве Твое́м прие́мши, родила́ еси́ пло́тию. К Нему́же моли́ся изба́витися ве́рному Твоему́ ста́ду от вся́кия ну́жды и печа́ли.

 

Акафист святому равноапостольному князю Владимиру

 

Кондак 1

 

Избра́ннаго свети́льника, тьму идолослуже́ния в держа́ве Ру́сской разгна́вшаго и све́том Боже́ственныя ве́ры ю просвети́вшаго, восхваля́ем тя, святы́й равноапо́стольный кня́же Влади́мире: ты же, я́ко вы́ну со дерзнове́нием предстоя́й Царю́ ца́рствующих, не преста́й моля́ся о достоя́нии твое́м и твои́ми моли́твами сохраня́й нас от вся́ких бед и зол, да со умиле́нием благода́рственно зове́м ти:

Ра́дуйся, Влади́мире, держа́вы Ру́сския просвети́телю.

 

Икос 1

 

А́нгелом и челове́ком Творе́ц, времена́ и ле́та во Свое́й вла́сти положи́вый и судьбы́ госуда́рств и наро́дов устроя́яй, егда́ благоизво́ли призва́ти род ру́сский от тьмы идолослуже́ния ко све́ту и́стины и пра́вды ве́чныя, поста́ви тя, благове́рный кня́же, благовести́теля и соверши́теля сея́ всеблаги́я во́ли Своея́. Те́мже, благодаря́ще Творца́ и Спа́са на́шего, славосло́вим тя, я́ко вели́каго избра́нника Бо́жия на́шего ра́ди спасе́ния, с весе́лием зову́ще:

Ра́дуйся, равноапо́столе, ко просвеще́нию наро́да ру́сскаго Прему́дрым Про́мыслом предъизбра́нный.

Ра́дуйся, от первозва́ннаго апо́стола на гора́х Ки́евских прорече́нный.

Ра́дуйся, пресла́вный сосу́де Боже́ственныя благода́ти, держа́ве твое́й дарова́нный.

Ра́дуйся, пречу́дный ко́реню, из него́же на земли́ на́шей произрасте́ ве́лие дре́во правове́рия.

Ра́дуйся, я́ко тобо́ю и́мя Госпо́дне во всех преде́лех страны́ твое́й прославля́ется.

Ра́дуйся, я́ко и твое́ пресла́вное и́мя от всех родо́в ру́сских с любо́вию воспева́ется.

Ра́дуйся, Влади́мире, держа́вы Ру́сския просвети́телю.

 

Date: 2015-09-22; view: 295; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию