Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 116





Тема. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

 

Мета: повторити таблиці множення і ділення; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності; виховувати інтерес до математики; розширювати світогляд.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 135-136, завдання 907; 908.)

Завдання 907

— Прочитайте записані рівності і нерівності.

Завдання 908

— У скільки разів більше кормів давали корові, ніж вівці?

— Розкажіть обернену задачу із питанням: «На скільки більше..?».

 

2. Усна лічба

1) Математичні «доріжки».

2) Віршовані задачі.

• Біля липи бджіл багато

Мед збирають волохаті.

5 джмелів між них кружляють,

Теж медок вони шукають.

Менше їх, ніж бджіл, в 5 раз.

Порахуймо бджіл, гаразд? (25)

 

• Лісом Колобок котився

та із Зайчиком зустрівся.

Зайчик каже: «3 на 7!

Як не скажеш вірно — з’їм!»

Хто врятує Колобка?

Ваша відповідь яка? (21)

 

3. Математичний диктант

• Добуток чисел 8 і 6 збільшити на 12.

• Різницю чисел 67 і 18 зменшити в 7 разів.

• Сторона рівностороннього трикутника 8 см. Знайти периметр цього трикутника.

• Периметр квадрата 12 дм. Знайти довжину сторони квадрата.

• Для гостей потрібно розставити 24 стільці за 4 столи порівну. Скільки стільців мають стояти за кожним столом?

• У кінотеатрі в першому ряду сиділо 16 дівчаток і 8 хлопчиків. У скільки разів менше сиділо хлопчиків, ніж дівчаток?

• Юннати посадили 32 кущі червоних троянд і 8 кущів білих троянд. На скільки більше кущів червоних троянд, ніж білих, посадили юннати? У скільки разів менше кущів з білими трояндами, ніж з червоними? Відповіді: 60; 7; 24; 3; 6; 2; 24; 4.

 

4. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

70;...; 56; 49;...; 35;...; 21; 14.

 

III.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці множення і ділення.

 

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с 136-137)

Завдання 909. Колективне опрацювання матеріалу

Повторення компонентів ділення.

— Що дістанемо, коли дільник помножимо на частку? (Ділене)

— Як знайти невідоме ділене? (Потрібно частку помножити на дільник.)

Висновок: для того, щоб знайти невідоме ділене, потрібно частку помножити на дільник.

Завдання 910

Учні «ланцюжком» обчислюють невідомі ділені.

Завдання 911. Коментоване розв'язування завдання

Учні пригадують, як знайти ділене.

Завдання 912

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 913

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 914. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

2. Фізкультхвилинка

 

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв'язування задач

1) Маса шести однакових пакетів з борошном 18 кг. Маса одного відра картоплі на 5 кг більше маси одного пакета борошна. Яка маса відра картоплі? — Складіть схожу задачу за виразом:

24: 6 + 8 = [ ]

2) По кошиках розклали 35 кг малини і 36 кг вишні. Малину — по 7 кг у кошик, а вишню — по 9 кг. Скільки всього кошиків знадобилося?

3) Тато із сином ходили в ліс по гриби. Син знайшов 8 білих грибів, а тато — на 7 більше. Скільки білих грибів знайшли тато із сином разом?

 

2. Самостійна робота

 

V I. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 137, завдання 915; 916.


Date: 2015-09-05; view: 412; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию