Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Урок 115





Тема. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

 

Мета: формувати вміння розв'язувати приклади і задачі на основі знань таблиці множення і ділення; удосконалювати знання геометричного матеріалу; розвивати навички швидкого рахунку, логічне мислення, увагу.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 134, завдання 899; 900)

Завдання 899

— Прочитайте вирази, відповіді яких однакові; у відповіді є цифра 8; цифра 9; сума цифр відповіді дорівнює 5; відповідь записана двома однаковими цифрами.

Завдання 900

— Скільки пасажирів було в салоні автобуса спочатку?

 

2. Усна лічба

1) Гра «Лабіринт».

— Двері лабіринту може відчинити тільки ключик, форма якого нагадує число 8. Отже, в кожному стовпчику знайдіть вираз із відповіддю 8.

 

 

2) Фронтальне опитування.

— Скільки ніжок у одного павука? (8)

— Скільки ніжок у 5 павуків? у 7 павуків?

— Скільки ніжок у одного жучка? (6)

— Скільки ніжок у 3 павуків і 3 жучків? (42)

— Скільки ніжок у 8 павуків і 6 жучків? (100)

3) Гра «Віднови таблицю».

— Відновіть таблицю ділення на 8 і знайдіть невідоме ділене.

 

3. Хвилинка каліграфії

— Запишіть знайдені ділені у порядку спадання.

 

III.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення на 8.

 

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 134-136)

Завдання 901. Усне виконання завдання

Учні перевіряють, чи правильні рівності й нерівності.

 

Завдання 902. Самостійна робота

Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

Завдання 903

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.

Завдання 904

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі складається план розв’язування:

1) Скільки коштує одна лялька?

2) Скільки коштує один ведмедик?

3) Що дорожче: лялька чи ведмедик?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 905

Учні називають пари протилежних сторін прямокутника АВСD. Вимірюють сторони. Один учень біля дошки пояснює, як знайти суму довжин кожної пари протилежних сторін.

Висновок: протилежні сторони прямокутника рівні; суми пар протилежних сторін рівні.

Після цього учні знаходять периметр прямокутника.

Завдання 906

Учні складають і розв’язують задачі за короткими записами.

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

 

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Обчислення значень виразів

2. Розв'язування задач

1) Два хлопчики поливали в шкільному городі грядки. До обіду вони полили по 5 грядок кожний, а після обіду — по 4. Скільки всього грядок полили хлопчики за день?

Розв’яжіть задачу двома способами:

а) 5 ∙ 2 + 4 ∙ 2 = [ ]

б) (5 + 4) ∙ 2 = [ ]

— Поясніть кожен спосіб.

— Ви переконалися, що обидва вирази мають однакове значення. Яке?

2) Хлопці зміцнили в шкільному саду годівниці для птахів. До чотирьох з них прилетіло по 8 горобців, а до трьох — по 8 снігурів. Скільки всього птахів пообідали у годівниць? Розв’яжіть задачу двома способами.

— Складіть подібну задачу за виразом:

3 ∙ 10 + 5 ∙ 10, або (3 + 5) ∙ 10.

 

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв'язування логічних задач

1) Кількість яблук у кошику виражається двоцифровим числом. Ці яблука можна поділити порівну між двома або між трьома, або між п’ятьма дітьми. Але не можна розділити порівну між чотирма дітьми. Скільки яблук у кошику? (Слід знайти таке число, яке ділиться на 2, на 3, на 5, але не ділиться на 4. Це число 30.)

2) Катя прочитала за місяць удвічі менше книг, ніж Толя, і на три книги більше, ніж Даша. Всього вони прочитали 17 книг. Скільки прочитав кожен?

Відповідь: 5; 10; 2.

 

V I. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 135-136, завдання 907; 908.


Date: 2015-09-05; view: 386; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.007 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию