Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 92Тема. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПЕРЕВІРКА ВІДНІМАННЯ ДОДАВАННЯМ. ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРІВ ТРИКУТНИКІВ
Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над допущеними помилками; формувати вміння розв'язувати приклади і задачі, застосовуючи знання таблиці множення і правила про порядок дій; розвивати обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Аналіз контрольної роботи Колективна робота над типовими помилками. Індивідуальна робота над помилками, допущеними в контрольній роботі.
2. Гра «ланцюжок» — Обчисліть і знайдіть правильну відповідь.
3. Математичний диктант • Від числа 67 відняти суму чисел 12 і 14. • До різниці чисел 35 і 24 додати 59. • До 55 додати добуток чисел 3 і 5. • Від добутку чисел 3 і 9 відняти частку чисел 9 і 3. • Перший множник — 2, другий — частка чисел 40 і 5. Знайти добуток. • Число 45 зменшити в 5 разів, а результат зменшити на 3. • Третину від 27 зменшити на 5. • Ділене — 25, дільник — різниця чисел 53 і 48. Знайти частку. • Половину від числа 14 збільшити в 3 рази. • До частки чисел 21 і 3 додати їх різницю. Відповіді: 41; 70; 70; 24; 16; 6; 4; 5; 21; 25.
4. Хвилинка каліграфії — Випишіть з математичного диктанту числа третього десятка, вставляючи пропущені.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо, як перевіряти віднімання додаванням.
IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 108-109) Завдання 710. Усне виконання завдання Учні пригадують, як називаються числа при додаванні. Завдання 711. Коментоване розв'язання завдання Учні з кожної різниці складають та обчислюють вираз на додавання. По черзі пояснюють завдання, працюючи в зошитах. Завдання 712 Один учень біля дошки перевіряє віднімання додаванням і пояснює. Висновок. Щоб перевірити віднімання додаванням, можна до різниці додати від’ємник. Якщо дістанемо зменшуване, то розв’язання правильне. Завдання 713 Учні «ланцюжком» обчислюють вирази з перевіркою. Завдання 714 Учні знаходять значення виразу зі змінною. Завдання 715 1) Колективне складання задач за короткими записами. 2) Самостійне розв’язування задачі. 3) Порівняння задач. Завдання 716 Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис, план розв’язання та самостійно розв’язують. План розв’язання задачі: 1) Скільки всього одержали манних крупів і борошна? 2) Скільки кілограмів становили кормові відходи? Завдання 717 Учні вимірюють довжини сторін трикутників, один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр. Після цього порівнюють периметри трикутників АВС і КМО.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Гра «Не помилися!»
2. Розв'язування задач 1) Тато ніс 2 коробки по 8 кг, а Дмитрик — 2 сумки по 3 кг. На скільки кілограмів вантаж тата важчий? 8 ∙ 2 - 3 ∙ 2 = 10 (кг) 2) Олегу потрібно купити олівець за 8 копійок. Він дав касирові 2 монети по 5 копійок. Скільки здачі отримає Олег? 5 ∙ 2 - 8 = 2 (к.)
3. Офтальмологічна пауза 4. Розв'язування логічної задачі Троє клоунів — Тім, Рудий та Соня — живуть в одному під’їзді на різних поверхах: п’ятому, сьомому, восьмому. Тім живе не нижче, а Рудий не вище за Соню. Хто з клоунів на якому поверсі живе? (Тім — на восьмому, Соня — на сьомому, Рудий — на п’ятому.)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 109, завдання 718; 719.
|