Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Урок 59Тема. ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК МІЖ МНОЖЕННЯМ І ДІЛЕННЯМ. СКЛАДАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ДІЛЕННЯ З ПРИКЛАДІВ НА МНОЖЕННЯ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ
Мета: навчати учнів використовувати зв'язок дій множення і ділення для розв'язування прикладів; формувати вміння складати приклади на ділення з прикладів на множення; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, вміння узагальнювати, аналізувати, групувати; виховувати акуратність, допитливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 75, завдання 466; 467) Завдання 466 — Яка довжина смужки та її частин? Прочитайте умову, питання та розв’язання задачі. Завдання 467 — Прочитайте вирази з однаковими відповідями; у відповідях яких є цифра 5; у відповіді десятків на 1 менше, ніж одиниць; відповідь складається з 4 дес. 8 од. 2. Гра «Чий маршрут довший?» 3. Складання і розв'язування задач на множення і ділення 2) Посадили 12 тюльпанів в 2 ряди порівну. Скільки тюльпанів посадили в кожному ряду? Перевірте за малюнком. 3) Гра «Невідоме число». — Отже, що означає в усіх цих схемах верхній квадратик? (Скільки всього, загальна кількість) — Якою дією ми знаходимо в цих задачах загальну кількість? (Множенням) — Чому ви вибрали множення, а не додавання, адже раніше ми користувалися тільки додаванням, якщо потрібно було дізнатися, скільки всього? (Складаємо однакові числа — замінюємо множенням.) 4. Хвилинка каліграфії з логічним завданням — Знайдіть «зайве» число. 10; 18; 4; 14; 24; 16; 8; 6; 12.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про взаємозв’язок між множенням і діленням.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Робота за підручником (с. 75-76) Завдання 468 Учні пригадують назви чисел дій множення і ділення і читають подані рівності. Завдання 469. Колективне опрацювання матеріалу — Поясніть, які рівності складено за малюнками. Висновок. З кожного виразу на множення двох різних множників можна скласти два вирази на ділення. Якщо добуток поділити на один з множників, то дістанемо другий множник. Завдання 470 Учні пояснюють, як з виразу на множення склали два вирази на ділення. Читають їх. Завдання 471. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки. Завдання 472 Після складання короткої умови і плану розв’язання учні записують розв’язання самостійно. Завдання 473 — Скільки всього білих грибів вони знайшли? 2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Самостійна робота 1-й варіант — 1-й рядок. 2-й варіант — 2-й рядок. 2. Офтальмологічна пауза 3. Розв'язування логічних задач • У шашковому турнірі кожен з трьох учнів — Ілля, Максим і Славко — захищав честь свого класу. Один з них навчався в 2-А, другий — у 2-Б, і третій — у 2-В класі. Першу партію грали Ілля учень 2-А класу. Другу — Максим і учень 2-В класу. Ілля в цей час відпочивав. У якому класі навчався кожен з хлопчиків? Відповідь:
• У багатоповерховому будинку між поверхами по 20 сходинок. Скільки сходинок потрібно пройти, щоб піднятися на третій поверх? (40 сходинок)
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ — Що нового дізналися на уроці? — Як пов’язані дії множення і ділення?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 76, завдання 474; 475.
|