Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






ДОДАТКИ. Хід уроку І. Вступна частина уроку





ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК З ОБРАЗОТВОРЧОГО ТА МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА
Тема. Море у творчості митців
Мета: показати взаємопроникнення видів мистецтва: поезії, музики, живопису, підвести дітей до висновку, що кожен митець застосовує ті засоби художньої виразності, які йому найбільш подобаються, розвивати вміння «бачити музику», «чути картину», розвивати творчу уяву; виховувати культурного слухача, всебічно розвинену особистість; прищеплювати любов до мистецтва, природи.
Обладнання: портрет Миколи Римського-Корсакова; І. Айвазовського, репродукція картини «Дев’ятий вал”, грамзапис; папір, фарби, текст пісні «Море» Ю.Антонова.

Хід уроку
І. Вступна частина уроку.
1. Музичне привітання.
2. Вступ.
Вчитель музики:- Сьогодні ми спробуємо розібратися, чому музику й живопис багато років тому великий італійський художник епохи Відродження Леонардо да Вінчі назвав рідними сестрами. Ми познайомимось з життям і з творчістю композиторів, художників, які зуміли тісно поєднати ці два мистецтва.
А тепер дізнаємось куди ми сьогодні на уроці з вами помандруємо, до якого образу звернемось, а допоможе нам в цьому музика композитора М.Римського-Корсакова.
(Виконується пластичний етюд учнями класу. Імітують морські хвилі)
Вчитель музики:- Хто може зараз відповісти, на яку тему буде сьогодні розмова, який головний образ уроку?
(Відповіді дітей. Вчитель записує тему уроку на дошці.)
ІІ. Основна частина уроку.
Вчитель музики: - Правильно, сьогодні ми говоритимемо та співатимемо про море. Воно ніколи не набридає, надихає людей на творчі подвиги, надає наснаги, годує людину. Море – одне із чудових витворів природи. Кожний його стан настільки незвичайний, що викликає у нас найрізноманітніші почуття. Коли ми бачимо штормове море, то у нас з’являється відчуття страху, незахищеності. Ми уявляємо себе крихітними та одинокими серед вируючої стихії. Море на світанку викликає почуття безкінечності та впевненості. У день ми просто насолоджуємося його величністю. А під час заходу сонця у нас раптом в душі пробуджується все найпрекрасніше, ми починаємо мріяти. Давайте послухаємо, як шумить море…

(Звучить аудіо запис шуму морського прибою)
- Ви почули два різні за настроєм стани моря. То яким же буває море?
(Відповіді учнів)

Вчитель образотворчого мистецтва: -- І саме таким його зображував на своїх полотнах видатний художник - мариніст Іван Костянтинович Айвазовський (1817-1900). Народився він в містечку Феодосія, що розташоване на узбережжі Чорного моря. Усі найяскравіші дитячі спогади художника були пов’язані з морем, мабуть, тому він усе своє життя присвятив зображенню моря, вважаючи його своїм справжнім другом.
За все своє життя Айвазовський написав близько шести тисяч картин, головним героєм яких було море.
Розглянемо репродукцію найвідомішої його картини «Дев’ятий вал”. (Звучить аудіозапис)
А скажіть, будь ласка, які кольори ви бачите на картині? (Відповіді учнів)
Вчитель образотворчого мистецтва:- Колорит її включає широку гаму відтінків жовтого, помаранчевого, рожевого кольорів у небі в поєднанні із зеленим, синім та фіолетовим у воді.
Айвазовський знайшов точні засоби для зображення величі, сили й краси морської стихії.
Яскрава, мажорна кольорова гама картини звучить радісним гімном людській мужності, що перемагає страх і розгубленість перед грізною, але прекрасною природною стихією. Буря ще напружує свої м’язи. Але ще мить – і будуть зламані останні її зусилля. Шторм відступив перед мужністю людини.
Який настрій, почуття викликає у вас ця картина? (Відповіді учнів)

Вчитель образотворчого мистецтва:- Незважаючи на тривожний червоно-оранжевий колір неба на картині дуже багато зеленого кольору різних відтінків, а, як вважають психологи, зелений – це колір надії. Тому ми з вами віримо, що ці мужні люди обов’язково знайдуть порятунок. І світло та сонце будуть спільниками людської волі.
Вчитель музики: - Музичне зображення моря зустрічається у творчості багатьох композиторів. Зараз ми відчували музику, на фоні якої говорила вчитель образотворчого мистецтва, скажіть, характерні морські пейзажі відносяться до творчості якого композитора? (М. Римського-Корсакова).

Які засоби художньої виразності використав композитор? (Велично, спокійно, урочисто, легко, таємничо, загадково). У яких музичних картинах композитора зображена величність морської стихії? (Опера «Садко», «Казка про царя Султана», сюїта «Шехерезада», романси). Зараз я пропоную вам пригадати вірші, в яких оспівується море. (Діти читають вірші про море)
Вчитель музики: - Подивіться, як перекликається між собою поезія, образотворче мистецтво і музика.
ІІІ. Фізкультхвилинка.
Вчитель музики: - А зараз ми з вами будемо відпочивати і зображувати море.
(Звучить музика, діти виконують фізкультхвилинку «Море»)
Вчитель образотворчого мистецтва:

- А тепер я пропоную вам уявити себе художниками на борту прекрасного вітрильника, який мандрує по морях та океанах навколо світу. Нашим завданням буде намалювати морський пейзаж (марину), який ми могли б побачити, подорожуючи навколо світу. Пам’ятайте: настрій моря потрібно передавати не окремим локальним кольором, а кольоровими сполученнями, насиченими кольором мазками, різними за характером, - спокійними та ніжними, різкими та грубими. (Демонстрація таблиці з типами мазків та кольорових сполучень. Вчитель показує прийоми роботи аквареллю по вологій і сухій основах.)

IV. Практична частина уроку. Звучить аудіо запис Учні працюють під контролем учителя.
V. Закріплення вивченого.
Вчитель образотворчого мистецтва:- Щоб переконатись, що ви добре зрозуміли тему уроку Цар Нептун пропонує вам відповісти на такі питання:

· Як називається картина, на якій зображено море? (Марина)

· Який художник присвятив все своє життя зображенню моря? (І.К.Айвазовський)

· В якому місті народився і створив найкращі свої роботи цей художник? (Феодосія)

· До творчості якого композитора ми сьогодні зверталися? (М.Римський-Корсаков)

· Якими музичними фарбами композитор намалював море? (Спокійне, величне тощо)

· Які види мистецтва ми поєднали? (Музика, живопис, література)

VI. Підсумок уроку. Вчителі образотворчого мистецтва і музики аналізують й оцінюють учнівські роботи, з найкращих організовує міні-виставку на тему «Мандри вітрильника».
Вчитель музики: - Діти, ви сьогодні усвідомили, яке щастя бачити, відчувати, насолоджуватися морем. Отож, пронесіть любов до нього крізь життя! (Хоровий спів. Пісня Ю.Антонова «Море»)

 

УРОК З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

Тема. Осінь така мила … Створення образу дівчини – осені за віршем П.Тичини «Осінь така мила»

Мета: удосконалювати вміння учнів малювати людей в русі фарбами, передавати пропорційне співвідношення частин тіла. Розвивати творчість, фантазію та вміння передавати колорит осені в малюнку. Виховувати естетичні смаки, охайність.

Обладнання: таблиця, малюнки (зразки дитячих робіт), репродукція картини І Левітана «Золота осінь»,ілюстрації, фотографії з осіннім пейзажем.

Хід уроку

Клас прикрашений осінніми листочками, гілочками калини та горобини.

1. Організаційна частина.

2. Актуалізація опорних знань.

3. Повідомлення теми і мети уроку.

На попередньому уроці ми з вами малювали… А кого будемо малювати сьогодні, я не скажу прямо. Вам самим треба здогадатись, а я лише трошки підкажу.

1). Відгадування загадки про осінь.

3. Повідомлення теми і мети уроку.

- Так, це, звісно, відома чарівниця – красуня–осінь, яка неквапливо мандрує землею і помахом руки змінює все довкола. Вона перетворила ліси, парки і сквери у казковий барвистий букет. Клен подарував до букета оранжеві зорі своїх листочків. Горобина прикрасила його червоними гронами ягід і золотавими листочками – рибками. Немов золоті монетки, засяяли сліпучі багряні ліхтарики тремтливого листочка на осиці. Отже, як ви вже всі здогадалися, що на сьогоднішньому уроці ми будемо малювати осінь, але осінь незвичайну, розвиваючи свою фантазію та вміння передавати колорит осені на малюнку.

4. Робота над темою уроку.

1)Бесіда.

- Коли до нас при ходить осінь за календарем? (Після літа)

- Яка буває осінь? (Пізня,рання, золота)

- Яка вам найбільше подобається?

- А звідки в осені стільки золота?

2)Слухання легенди.

За народним переказом Осінь – старша дочка Сонця. Вона останньою залишила батьківський дім і стала на Землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: «Забирай все моє багатство. Я віддам все своє золото. Будь щедрою, і люди любитимуть тебе.»

- Чи виконує Осінь накази Сонця?


Коли вона заходить в сад –

Наллється соком виноград,

Чудові яблука ранет

Солодкі стануть, наче мед.

Як помандрує по гаях

З чарівним пензлем у руках -

Все розмалює на путі,

Берези стануть золоті

І ми її уклінно просимо


Всі: Заходь у гості, щедра Осене! (Заходить Осінь)

- Гляньте, діти: щедра красуня завітала до нас із гостинцями, розмалювала яскравими фарбами дерева та кущі, встелила ошатним килимом землю.

2). Декламування вірша ученицею.

- Я Осінь золота. Я завітала,

Щоб зараз ви мене найкраще змалювали.

Я подарую вам калиноньку в намисті

Шипшину і гриби, ще й айстри променисті!

А хто мене найкраще тут змалює,

Тому щось особливе подарую.

- Домовились?

3). Словесне малювання дівчини – Осені.

4). Інструктаж до практичної роботи.

- Художники часто змальовують осінь в образі чарівної дівчини.

Зображення постаті людини зумовлюється пропорціями її тіла. Довжина ніг- це половина всього тіла. Ноги завжди довші, ніж руки. Висота голови повинна вміститися у висоті постаті дорослої людини 7-8 разів, дитини –5-6 разів.

Композицію будемо виконувати в теплому колориті.

5). Повторення правил безпеки при роботі з різними художніми матеріалами та інструментами на уроках образотворчого мистецтва.

5. Практична діяльність учнів (під музику.)

6.Фізкультхвилинка.

Дидактична гра «Чарівна торбинка».

Відгадування загадок про овочі, хто відгадає, той витягує з закритими очима, обмацує, відгадує, що саме витягнув.

7. Продовження практичної діяльності учнів. Психомалювання – під музику діти малюють олівцем із закритими очима, передаючи враження від мелодії. Після прослуховування музики, діти розплющують очі та доопрацьовують малюнок кольором

8. Підсумок уроку. Перегляд, демонстрування і обговорення дитячих робіт.

Дівчинка-Осінь вибирає кращі, нагороджує.

 

УРОК З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

Тема. Узагальнюючий урок. Тематична робота «Пори року»

Мета: актуалізувати знання учнів у галузі живопису; закріпити отримані знання про кольорознавство, розвивати асоціативну та зорову пам’ять, спостережливість; увагу, відчуття колірної гармонії, виховувати любов до природи; формувати естетичні почуття; активізувати творчу ініціативу учнів.

Обладнання: матеріали: пензлі, будь-які фарби за вибором учителя, чотири аркуші паперу формату АЗ, альбом з шаблонами; зоровий ряд: фіксація термінів: палітра, нюанс, контраст, динаміка, статика, акватипія.

Хід уроку:

I. Організація класу

II. Актуалізація опорних знань

Бесіда за запитаннями.
— Хто такий художник-живописець? Що він малює?
— Які інструменти йому необхідні?
— Дайте означення поняттям палітра, нюанс, контрасті
— Продемонструйте динаміку, статику. Дайте означення цих понять.
— Що ви можете розказати про акварель?
— Що означає поняття акватипія?
— Сьогодні ми з вами виконаємо тематичну роботу «Пори року».

III. Оголошення теми уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Слово вчителя.
Послухайте вірші про різні пори року та скажіть про що йдеться у цих поезіях (звучать вірші про пори року).

2. Бесіда за запитаннями.
— Про що розповідають ці вірші?
— Які картини ви уявили, слухаючи вірші?
— А якими фарбами ви намалювали б ці картини: яскравими, різкими, разючими чи ніжними, наближеними одна до одної?

V. Практична робота
Під час роботи рекомендується використовувати альбом з шаблонами.
Сьогодні на уроці ми розділимося на групи. Перша буде малювати осінь, друга — зиму, третя — весну, четверта — літо. Ваше завдання — дібрати різноманітні відтінки одного кольору і намалювати картину до кожної пори року.
VI. Завершення уроку
Оцінювання учнівських робіт. Демонстрація кращих робіт за групами.

Метод «Вишиванка» - учні за допомогою кольорів визначають результативність уроку та ефективність методів і прийомів роботи на уроці.

 


 

Date: 2015-07-24; view: 522; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию