Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Лабораторна робота 15





ПОЛІСАХАРИДИ

Класифiкацiя, номенклатура

Деякi вченi дiлять складні вуглеводи на олiгосахариди i полiсахариди (вищi полiози). Молекула полісахаридів при гiдролiзi дає вiд двох до десяти тисяч молекул моносахаридiв. Молекула олігосахаридів при гiдролiзi утворює бiльше 10 молекул моноз. Всi вони побудованi за типом глiкозидiв, тобто в утвореннi зв'язку мiж молекулами моносахаридiв задiянi глiкозидний гiдроксил однiєї молекули i спиртовий або глiкозидний гiдроксил iншої молекули. В першому випадку утворюються вiдновлю-вальні полiсахариди, в другому - неможливе утворення таутомерної альдегiдної форми, i олiгосахариди не виявляють вiдновлювальної дiї (невiдновлювальні олiго-сахариди). Вищi полiози частiше невiдновлювальні, тому що кiлькiсть вiльних напiвацетальних гiдроксилiв дуже мала, i звичайними методами вiдновлювальні властивостi не можуть бути виявленi.

В назвах олiгосахаридiв враховують назви вiдповiдних їм моносахаридiв, замiнюючи закiнчення "-оза" на закiнчення "-озидо" або "-озил" по вiдношенню до того залишку, в якому є напiвацетальний гiдроксил. Для вищих полiсахаридiв, як правило, використовують тривiальнi назви, якi вказують, з якого моносахариду створена полiоза, наприклад, пентозан ─ полiсахарид, який складається iз залишкiв пентози (арабан, ксилан).

Дослiд 15.1. Доказ наявностi гiдроксильних груп у сахарозi

Реактиви та матеріали: 1%-ний розчин сахарози, 2Н розчин їдкого натру, 0,2Н розчин сульфату мiдi
Обладнання: пробiрки, піпетки

У пробiрку вносять краплю розчину сахарози, 5 крапель розчину лугу i 4-5 крапель води. Додають краплю розчину сульфату мiдi (II). Сумiш стає синьою внаслiдок утворення сахарату мiдi. Розчин зберiгають для наступного дослiду.

Date: 2015-07-02; view: 362; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.007 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию