Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Приклад розрахунку однофазного мостового випрямляча з ємнісним фільтром8.5.1 Вихідні дані: 1) середнє значення випрямленої напруги за номінального навантаження Ud = Ек + UІМС mіn = 22 + 2,5 = 24,5 В; 2) струм навантаження А; 3) коефіцієнт пульсації випрямленої напруги Кп = 0,1; 4) напруга мережі живлення Uм = 220 В; 5) частота мережі живлення fм = 50 Гц. 8.5.2 Необхідно визначити: 1) тип і параметри вентилів; 2) режими роботи схеми (значення струмів діодів та напруг на них); 3) ємність та тип конденсатора фільтра; 4) ККД випрямляча. 8.5.3 Порядок розрахунку 8.5.3.1 Визначаємо величину розрахункового параметра А: , (8.1) де – опір випрямляча; (8.2) Rф = Rтр + Rі – опір фази випрямляча. (8.3) Опір обмоток трансформатора для малопотужних випрямлячів приймають рівним Rтр = (0,07...0,10) RН. (8.4) Внутрішній опір відкритого напівпровідникового вентиля Rі ≈ 0,5...2,0 Ом. Приймаємо Rтр = 0, 1RН, Rі = 1,0 Ом. Тоді згідно з (8.1 – 8.4) маємо: Ом; Rтр = 0,1 × 81,7 = 8,17 Ом; Rф = 8,17 + 1,0 = 9,17 Ом; . 8.5.3.2 За графіками (рис. 8.2) знаходимо коефіцієнти В, D, F і Н, які відповідають розрахунковому значенню А: В = 0,9; D = 2,3; F = 8,0; Н = 320. (8.5) 8.5.3.3 Знаходимо діюче значення вторинної обмотки трансформатора: U 2 = В × Ud = 0,9 × 24,5 = 22,05 В. (8.6) 8.5.3.4 Визначаємо коефіцієнт трансформації трансформатора: . (8.7) 8.5.3.5 Розраховуємо діюче значення струму вторинної обмотки трансформатора: I 2 = 0,75 × D × Id = 0,75 ×2,3×0,3 = 0,518 А. (8.8) 8.5.3.6 Знаходимо діюче значення струму первинної обмотки трансформатора: I 1 = 1,2 × Kтр × I 2 = 1,2 × 0,1 × 0,518 = 0,06 А. (8.9) 8.5.3.9 Визначаємо розрахункову потужність трансформатора: ВА. (8.10)
8.5.3.10 Знаходимо площу перетину сталі осердя трансформатора: (см2), (8.11) де α = 2...3 для трансформаторів найменшої ваги; Вм = 0,6...0,7 Тл – магнітна індукція; γ = 3,5...4,0 А/мм2 – щільність струму в обмотках; ηТV = 0,8...0,9 – ККД трансформатора. Тоді см2. 8.5.3.11 Розраховуємо середнє значення струму через діод: Iср = 0,5D × Id = 0,5 × 2,3 × 0,3 = 0,35 А. (8.12) 8.5.3.12 Визначаємо максимальний струм діода: Imах = 0,5F × Id = 0,5 × 8 × 0,3 = 1,2 А. (8.13) 8.5.3.13 Знаходимо максимальну зворотну напругу на діоді: Uзв mах = × U 2 = 1,41 × 22,05 = 31,1 А. (8.14) 8.5.3.14 Вибираємо тип вентилів за табл. 8.1 або довідником [4]. При цьому необхідно забезпечити виконання умов: допустима зворотна напруга UВМ mах > Uзв mах; (8.15) середнє значення струму Iа > Iср; (8.16) максимальне значення струму Iа mах = πIа > I mах. (8.17) В якості вентилів вибираємо кремнієві діоди типу КД205Д, що мають наступні параметри: UВМ mах = 100 В > 31,1 В; Iа = 0,5 А > 0,35 А; Iа mах = 3,14 × 0,5 = 1,57 А > 1,2 А; пряме падіння напруги Uпр = 1,0 В.
Табл. 8.1 – Основні параметри деяких випрямних діодів
8.5.3.15 Визначаємо ємність фільтра: мкФ. (8.18) За табл. 6.5 вибираємо конденсатор типу К50-35 з ємністю 500 мкФ на напругу U = 50 В > U2 = 1,41 × 22,05 = 31,1 В.
8.5.3.16 Знайдемо величину ККД випрямляча: , (8.19) де РТ – втрати потужності в трансформаторі з ККД ηТ = 0,85; РВ – втрати потужності у одночасно працюючих двох діодах. Втрати потужності в трансформаторі: ; (8.20) РТ = 12,34 × (1- 0,85) =1,85 ВА. Витрати потужності на діодах: РВ = 2 × Iср × Uпр; (8.21) РВ = 2 × 0,35 × 1,0 = 0,7 ВА. Тоді
|