Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Передбачається, що щорічне зниження поточних експлуатаційних витрат складає 2%, а доходи (вигоди) щорічно збільшується на 1,5% до попереднього рокуВихідна ставка 10% (r=0,1). Таблиця 1. Коефіцієнти дисконтування.
Розрахунок витрат з експлуатації нового обладнання по варіантах проекту Витрати на оплату праці персоналу, який обслуговує обладнання (Взп), визначаються: Взп = Wто∙ Ктр∙ Тзп∙ Кдод Для 1-го проекту: Взп(1) =10000*1,18*1,37*1,13= 18267,58 грн. Для 2-го проекту: Взп(2) =21000*1,2*1,54*1,1= 42688,8 грн. Витрати по статті „Відрахування на соціальні заходи” (Всз) визначаються: Всз = КвідВзп Для 1-го проекту: Всз(1) =0,38*Взп(1)=0,38*18267,58= 6941.68 грн. Для 2-го проекту: Всз(2) =0,38*Взп(2)=0,38*42688,8= 16221,744 грн. Витрати на повне відновлення (амортизацію) обладнання визначаються: Вам = (Нп.вВп.об)/100 Для 1-го проекту: Вам(1) =(20*750000)/100= 150000 грн. Для 2-го проекту: Вам(2) =(20*970000)/100= 194000 грн. При виконанні роботи загальну величину витрат на технічне обслуговування та ремонт обладнання слід прийняти в розмірі 25% від загальної суми витрат на повне відновлення (амортизації) обладнання, як величину, визначену на основі статистичної звітності: Вт.о. = 0,25Вам Для 1-го проекту: Вт.о.(1) =0,25*Вам(1)=0,25*150000= 37500 грн. Для 2-го проекту: Вт.о.(2) =0,25*Вам(2)= 0,25*194000= 48500 грн. Підсумуємо всі вище вирахувані витрати. Для 1-го проекту: Взп + Всз + Вам + Вт.о. =18267,58+6941,68+150000+37500= 212709,26 грн. Для 2-го проекту: Взп + Всз + Вам + Вт.о. =42688,8+16221,744+194000+48500= 301410,544 грн. До інших витрат включають ті з них, які за змістом не можна віднести до вище перерахованих. До них належать витрати по оплаті послуг інформаційно-обчислювальних центрів, витрати на гарантійний ремонт, витрати з виробничих випробувань обладнання, систем, комплексів і інші. При виконанні роботи інші прямі витрати прийняти в розмірі 15% від суми прямих витрат, як величину, визначену на основі статистичної звітності: Він.пр. = 0,15 (Взп + Всз + Вам + Вт.о.) Для 1-го проекту: Він.пр.(1) =0,15*212709,26= 31906,39 грн. Для 2-го проекту: Він.пр.(2) =0,15*301410,544= 45211,58 грн. Прямі витрати складаються з наступних елементів витрат: Впр = Взп+Всз+Вам+Вт.о. +Він.пр Для 1-го проекту: Впр(1) =212709,26+31906,39= 244615,65 грн. Для 2-го проекту: Впр(2) =301410,544+45211,58= 346622,12 грн. До непрямих витрат належать витрати, пов’язані з управлінням та обслуговуванням виробництва, зокрема витрати на оплату праці адміністративно-управлінського та обслуговуючого персоналу, інші витрати, пов’язані з управлінням. При виконанні роботи непрямі витрати прийняти 40% від прямих витрат: Внпр= 0,4 Впр Поточні експлуатаційні витрати (Векс) визначаються за формулою: Векс = Впр+Внпр = Впр + 0,4Впр =1,4Впр Для 1-го проекту: Векс(1) =1,4*244615,65= 342461,91 грн. Для 2-го проекту: Векс(2) =1,4*346622,12= 485270,97 грн.
|