Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Припе́в: Святи́и отцы́, моли́те Бо́га о нас.





Тропарь: Е ди́наго разуме́ем, И́же на дре́ве и в не́дрех Оте́ческих,/ я́ко Бо́га в Вы́шних и во гро́бе, я́ко совокупле́нна пло́тию./ Ему́же пое́м, согла́сно взыва́юще:// благослове́н еси́, Бо́же оте́ц на́ших.

Сла́ва Отцу́, и Сы́ну, и Свято́му Ду́ху.

Тропарь: А́ риево истоща́ние, пресече́ние же, Бо́га умаля́ющаго, ве́рнии,/ соединомы́слие а́бие Саве́ллиево,/ Тро́ическия враги́ возненави́девше, Тро́ице возопие́м:// благослове́н Бог оте́ц на́ших.

 

И ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в, ами́нь.

Тро́ичен: В сех у́бо Госпо́дь, Еди́наго же то́чию Единоро́днаго Сы́на,/ правосла́вно Отца́ богосло́вяще, Тя возвеща́ем,// и Еди́н ве́дяще Твой исходя́щий Дух, прав, сра́слен и Соприсносу́щен.

Катава́сия, глас 4:

Хор: Не послужи́ша тва́ри Богому́дрии/ па́че Созда́вшаго,/ но, о́гненное преще́ние му́жески попра́вше,/ ра́довахуся, пою́ще:// препе́тый отце́в Госпо́дь и Бог, благослове́н еси́.


Песнь 8:

Кано́н воскре́сный, глас 5:

Хор:

Ирмо́с: Тебе́, Вседе́телю,/ в пещи́ о́троцы, всеми́рный лик спле́тше, поя́ху:/ дела́ вся́кая, Го́спода по́йте// и превозноси́те во вся ве́ки.

Чтец:

Припев: Сла́ва, Го́споди, свято́му Воскресе́нию Твоему́.

Тропарь: Т ы о во́льней спаси́тельныя стра́сти помоли́лся еси́ ча́ши, я́коже нево́льней:// два хоте́ния, двема́ бо по коему́ждо но́сиши существо́ма, Христе́, во ве́ки.

 

Припев: Сла́ва, Го́споди, свято́му Воскресе́нию Твоему́.

Тропарь: Т вои́м вседе́тельным схожде́нием ад, Христе́, пору́ганный/ изблева́ вся, я́же дре́вле ле́стию умерщвле́нныя,// Тебе́ превознося́щия во вся ве́ки.

 

Припев: Пресвята́я Богоро́дице, спаси́ нас.

Богоро́дичен: Т я я́же па́че ума́/ богому́жне Сло́вом Ро́ждшую Го́спода, и де́вствующую,// вся дела́, Де́во, благослови́м, и превозно́сим во вся ве́ки.

 

Кано́н Богоро́дицы, глас 5:

Припев: Пресвята́я Богоро́дице, спаси́ нас.

Тропа́рь: П реста́ ны́не я́же пра́отчая печа́ль,/ ра́дость прие́мши Ти Богома́терни./ Те́мже непреста́нно пое́м Тя, Де́во,// и превозно́сим во вся ве́ки.

 

Date: 2016-08-29; view: 190; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию