Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Припев: Сла́ва, Го́споди, Кресту́ Твоему́ Честно́му и Воскресе́нию.





Тропарь: У диви́шася чи́ни а́нгельстии,/ зря́ще на престо́ле посажде́но О́тчи,/ отпа́дшее естество́ челове́ческое,// затворе́ное в преиспо́дних земли́.

 

Кано́н Богоро́дицы, глас 8:

Припев: Пресвята́я Богоро́дице, спаси́ нас.

Тропарь: П речи́стая Богоро́дице,/ вопло́щшееся Присносу́щное и Пребоже́ственное Сло́во,// па́че естества́ ро́ждши, пое́м Тя.

Припев: Пресвята́я Богоро́дице, спаси́ нас.

Тропарь: Г розд Тя Живоно́сен,/ всеми́рнаго иска́пающ сла́дость спасе́ния,// Де́ва, Христе́, роди́.

Кано́н всем святы́м, глас 8:

Припев: Вси святи́и, моли́те Бо́га о нас.

Тропарь: Т вои́х святы́х воспева́я чи́ны,/ Твои́м све́том души́ мое́й моли́твами сих озари́тися молю́ся:/ Ты бо еси́ свет непристу́пный, неве́дения мрак отгоня́,// Твои́ми светлостьми́, Сло́ве Бо́жий Светода́вче Христе́. (Дважды)

Припев: Вси святи́и, моли́те Бо́га о нас.

Тропарь: Я́ ко возвы́сился еси́ на Дре́ве,/ привле́кл еси́ к Твоему́ позна́нию/ язы́ков все насле́дие, Влады́ко,/ и све́том уясни́л еси́ Святы́я Тро́ицы,/ апо́столы святы́ми Твои́ми,// и́миже мглу пре́лести отгна́л еси́.

Припев: Вси святи́и, моли́те Бо́га о нас.

Тропарь: З аконоположе́нием Твои́м, Христе́,/ увещава́еми Твои́ апо́столи,/ я́же на земли́ вся благоче́стно отри́нуша,/ и све́том благода́ти освети́ша всю вселе́нную сла́внии,// ева́нгельски Тя пропове́дающе.

Сла́ва Отцу́ и Сы́ну и Свято́му Ду́ху.

Тропарь: Р а́дующеся му́ченицы, крест Твой взе́мше,/ и честну́ю страсть неукло́нно подража́юще,/ мучи́тельскаго не убоя́шася преще́ния, до́блии,/ ни огня́, ни меча́, ни ран,// но ниже́ гла́да, ниже́ сме́рти.

 

И ны́не и при́сно и во ве́ки веко́в, ами́нь.

Богородичен: Н аме́рение му́жеское де́вы, Всечи́стая, восприе́мше я́ве:/ му́ченическая бо страда́ния неукло́нно подража́юще,/ и псало́мски в след Тебе́, Сы́ну Твоему́, Де́во,// боже́ственне сра́дующеся, Всецарю́ приведо́шася.

 

Катава́сия, глас 4:

Хор: Отве́рзу уста́ моя́,/ и напо́лнятся Ду́ха,/ и сло́во отры́гну Цари́це Ма́тери,/ и явлю́ся, све́тло торжеству́я,// и воспою́, ра́дуяся, Тоя́ чудеса́.

 

Песнь 3:

Канон Воскре́сный, глас 8:

Хор:

Ирмос: Утвержде́й в нача́ле Небеса́ ра́зумом,/ и зе́млю на вода́х основа́вый,/ на ка́мени мя, Христе́, за́поведей Твои́х утверди́,/ я́ко несть свят, па́че Тебе́// Еди́не Человеколю́бче.

Date: 2016-07-22; view: 344; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию