Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Уніфікована рецептураБорошно пшеничне першого сорту – 100 кг Дріжджі пресовані – 1,0 кг, кількість дріжджів збільшуємо до 2,0 кг Сіль – 1,5 кг Цукор білий кристалічний – 4,0 кг Олія гірчична – 8,0 кг Спосіб приготування тіста Тісто готується однофазним безопарним способом в тістомісильній машині «Прима-160Н». Сольовий розчин готується 26% концентрації, цукровий розчин – 50%. Дріжджі дозуються у вигляді дріжджової суспензії, яка готується у співвідношенні 1:3. Вологість борошна базисна (14,5%). Вихід плановий 137-141% Таблиця 4.8 - Співвідношення сухих речовин і вологи у сировині
Визначаємо вихід тіста G m= G с.р.*100/100-Wm (4.24) де G m – вихід тіста, кг; G с.р. – маса сухих речовин тіста, кг; Wm – вологість тіста. кг Вологість тіста Wm= Wм+n (4.25) де Wм- вологість м’якушки, взята з нормативно-технічної документації п – різниця між початковою вологістю тіста і м’якушки готового виробу, % Wm=42+0,2=42,2% Вихід тіста G m= 99,5*100/(100-42,2) = 173,04 кг Визначаємо загальну кількість води G в= G m- G сир (4.26) де G заг – загальна кількість води, кг G сир – маса сировини, кг G в = 173,04 – 115,5 = 57,54 кг Маса сольового розчину Gр.с = Gс*100/С (4.27) де Gр.с– маса сольового розчину, кг Gр.с.=100*1,5/26 = 5,77 кг Вода в сольовому розчині G вс.р = G р.с. –Gс (4.28) де Gс – маса солі по уніфікованій рецептурі, кг G вс.р = 5,77-1,5 =4,27 дм3 Маса цукру білого кристалічного G цук. =100*4,0/50 = 8,0 кг Вода в цукровому розчині G вц.р = G р.ц. –Gц (4.29) де Gс – маса цукру по уніфікованій рецептурі, кг G вц.р. = 8 -4,0 =4,0 дм3 Маса олії гірчичної G мас. =100*8,0/100 = 8,0 кг Розрахунок маси дріжджової суспензії Маса пресованих дріжджів в тісто Gдр.пр.=100*С др/100 (4.30) де С др – кількість дріжджів по уніфікованій рецептурі, що йде на приготування тіста, кг G др.пр=100*2,0/100 = 2,0 кг Маса води в дріжджову суспензію G в = G др.пр.*3= 2,0*3 = 6,0 кг Маса дріжджової суспензії G др.суп. = Gпрдр.+ G води=2, 0+6,0 = 8,0 кг Маса води в тісто G в ф = G в- G вдр.с G в с.р – G в ц.р (4.31) де G в – загальна кількість води, кг; G вдр.с- маса води в дріжджовій суспензії, кг; G в с.р – маса води в сольовому розчині, кг; G в цук – маса води в цукровому розчині, кг. G в ф = 57,54-6,0-4,27-4,0=43,27 кг Таблиця 4.9 - Пофазна рецептура приготування тіста на 100 кг борошна, кг
4.3. Розрахунок виходу виробів Вихід хліба (Вхл), % визначається виходом тіста, виготовленого з сировини передбаченої рецептурою, технологічними затратами та втратами і обчислюється за формулою: Вхл=Gт - (Вб+Вт+Збр+Зобр+Зуп+Зукл+Зус+Вкр+Вшт+Вбрак); (4.32) де Gт- маса тіста, кг; Вб- втрати борошна до замішування напівфабрикатів, кг; Вт- втрати борошна та тіста від початку замішування до посадки тістових заготовок у піч, кг; Збр- затрати при бродінні напівфабрикатів, кг; Зобр- затрати при обробленні тіста, кг; Зуп- затрати при випіканні (упікання), кг; Зукл- зменшення маси хліба при транспортуванні його від печі та при укладанні на вагонетки або контейнери, кг; Зус- затрати при зберіганні хліба (усихання), кг; Вкр- втрати хліба у вигляді крихти або лому, кг; Вшт- втрати від неточності маси хліба при приготуванні штучних виробів, кг; Вбрак- втрати від переробки браку, кг; Всі витрати та затрати виражають у перерахунку на масу тіста у кг. Маса тіста Gт=Gсир(100-Wcр.зв.)/(100-Wт), (4.33) де Gсир.- маса сировини. передбачена рецептурою на приготування тіста з 100 кг борошна; Wcр.зв.- середньозважена вологість сировини, %; Wт- вологість тіста, %. Вологість тіста Wт=Wм+n, (4.34) де Wм- вологість м'якуша, % n- коефіцієнт підвищення вологості, який показує збільшення вологості тіста від вологості м'якуша Середньозважена вологістьWср.зв.=(GбWб+GдрWдр+GцWц+GcWc+GмарWмар+...)/ (Gб+Gдр+Gц+Gс+Gмар+...); (4.35)
де Gб, Gдр, Gц,Gс, Gмар,... - відповідно маса борошна, дріжджів, цукру, солі, маргарину і т.д. Wб, Wдр, Wц, Wc, Wмар,... - відповідно вологість борошна, дріжджів, цукру, солі, маргарину і т.д. Втрати борошна Вб=qб(100-Wб)/(100-Wт), (4.36) де Вб- втрати борошна на стадії до замісу тіста, кг; qб- загальні втрати борошна на стадії до замісу тіста, % (0,03-0,11).
Втрати борошна та тіста від початку замісу до посадки у піч Вт=qт (100-Wср.зв.в)/(100-Wт), (4.37) де Вт- втрати борошна та тіста в період замісу, кг; qт- загальна маса зібраних відходів від початку замісу до посадки тіста в піч, % (0,04-0,06); Wср.зв.в.- середньозважена вологість відходів, %. Середньозважена вологість підмету та відходів Wср.зв.в.=(GбWб+GтWт)/(Gб+Gт), % (4.38) Затрати при бродінні напівфабрикатів Збр=qбр[Gт-(Вб+Вт)]/100, (4.39) де Збр- затрати на бродіння напівфабрикатів, кг; qбр- затрати сухих речовин на стадії бродіння, % до сухих речовин тіста. Затрати на розподіл тіста Зобр=qроз[Gт-(Вб+Вт+Збр)]/100, (4.40) де Зобр- затрати на розподіл, кг; qроз- затрати на розподіл. Зуп=qуп[Gт-(Вб+Вт+Збр+Зроз)]/100, (4.41) де Зуп- затрати на упікання, кг; qуп- упікання по відношенню до маси тіста, %. (6-12) Затрати на укладання Зукл=qукл[Gт-(Вб+Вт+Збр+Зроз+Зуп)]/100, (4.42) де Зукл- затрати в період виходу хліба з печі до повного завантаження ним вагонетки, кг; qукл- зменшення маси гарячого хліба при укладанні по відношенню до його початкової маси, %. (0,7) Затрати на усихання Зус=qус[Gт-(Вб+Вт+Збр+Зроз+Зуп+Зукл)]/100, (4.43) де Зус- затрати на усихання при зберіганні хліба, кг; qус- усихання хліба по відношенню до маси гарячого хліба (2,5-4). Втрати у вигляді крихтів та лому Вкр=qкр[Gт-(Вб+Вт+Збр+Зроз+Зуп+Зукл+Зус)]/100 (4.44) де Вкр- втрати хліба у вигляді крихт та лому, кг; qкр- середні втрати у вигляді крихт та лому по відношенню до маси охолодженого хлібу, % (0,02-0,03). Втрати внаслідок неточності маси виробу Вшт=qшт]Gт-(Вб+Вт+Збр+Зроз+Зуп+Зукл+Зус+Вкр)]/100, (4.45) де Вшт- втрати у штучному хлібі внаслідок відхилення від нормативної маси, кг; qшт- відхилення від нормативної маси, % (0,4-0,5). Втрати внаслідок переробки браку Вбрак=qбрак[Gт-(Вб+Вт+Збр+Зроз+Зуп+Зукл+Зус+Вкр+Вшт)]/100 (4.46) де Вбрак- втрати внаслідок переробки браку, кг; qбрак- втрати від переробки бракованих виробів, % (0,02).
4.3.1. Розрахунок виходу на хліб житній з кмином Знаходимо масу сировини Gсир=100+0,5+1,3+5+0,3=107,1 кг Знаходимо масу тіста Gт= 107,1*(100-14,95)/(100-45)=165,62 кг Знаходимо середньозважену вологість Wср зв =100*14,5++0,5*75+1,3*0+5*22+0,3*12=14,95% Знаходимо вологість тіста Wт= 44+1=45% Знаходимо втрати борошна Вб=0,03*(100-14,5)/(100-45)=0,05% Середньозважена вологість відходів Wср зв від= 100*14,5+165,62*45,0/100+165,62=33,52 % Знаходимо втрати тіста Вт =0,04*(100-33,52)/(100-45)=0,05% Знаходимо затрати на бродіння Збр=2,1*(165,62-(0,05+0,05))/100=3,48% Знаходимо затрати на обробку Зобр =0,7*(165,62-(0,05+0,05+3,48))/100=1,13% Знаходимо затрати на упікання Зуп =7,2*(165,62-(0,05+0,05+3,48+1,13))/100=11,59% Знаходимо затрати на укладання Зукл=0,5*(165,62-(0,05+0,05+3,48+1,13+11,59))/100=0,75% Знаходимо затрати на усихання Зус =2,5*(165,62-(0,05+0,05+3,48+1,13+11,59+0,75))/100=3,71% Знаходимо втрати у вигляді крихти та лому Вкр =0,03*(165,62-(0,05+0,05+3,48+1,13+11,59+0,75+3,71))/100=0,04% Знаходимо втрати від неточності маси Вшт =0,5*(165,62-(0,05+0,05+3,48+1,13+11,59+0,75+3,71+0,04))/100=0,72% Знаходимо втрати від переробки браку Вбр =0,02*(165,62-(0,05+0,05+3,48+1,13+11,59+0,75+3,71+0,04+0,72))/100=0,03% Знаходимо розрахунковий вихід Вр =165,62-(0,05+0,05+3,48+1,13+11,59+0,75+3,71+0,04+0,72+0,03))/100=144,0%
4.3.2. Розрахунок виходу на батон з висівками масою 0,3 кг Вихідні дані: Вихід плановий -124,5% [7, с.268 ] Маса сировини G сир =90+10+2+1,5+1,0+2=106,5кг Вихід тіста G т = 106,5*(100-15,31)/(100-42,5)=156,86 кг Знаходимо середньозважену вологість Wср зв =90*14,5+10*15+2*75+1,5*0+1,0*0+/100+2+1,5+1,0=15,31% Вологість тіста Wт= 42+0,5=42,5% Втрати борошна до замішування тіста Вб =0,04*(100-14,5)/(100-42,5)=0,06% Середньозважена вологість відходів Wср зв від= 100*14,5+156,86*42,5/100+156,86=31,62 % Втрати борошна і тіста в період від замішування тіста до посадки його в піч Вт= 0,05*(100-31,62)/(100-42,5)=0,06% Затрати при бродінні напівфабрикатів Збр =3,7*(156,86 -(0,06+0,06))/100=5,82% Затрати борошна при обробленні тіста Зобр=0,7*(156,86 -(0,06+0,06+5,82))/100=1,06% Витрати під час випікання хліба Зуп= 11,5*(156,86 -(0,06+0,06+5,82+1,06))/100=17,29% Витрати під час укладання гарячого хліба Зукл=0,7*(156,86 -(0,06+0,06+5,82+1,06+17,29))/100=0,93% Витрати під час усихання хліба Зус= 3,9*(156,86 -(0,06+0,06+5,82+1,06+17,29+0,93))/100=5,15% Втрати у вигляді крихти та лому Вкр=0,03*(156,86 -(0,06+0,06+5,82+1,06+17,29+0,93+5,15))/100=0,04% Втрати від неточності маси штучних виробів Вшт =0,5*(156,86 -(0,06+0,06+5,82+1,06+17,29+0,93+5,15+0,04))/100=0,63% Втрати від переробки браку Вбр=0,02*(156,86 -(0,06+0,06+5,82+1,06+17,29+0,93+5,15+0,04+0,63))=0,03% Розрахунковий вихід Вр=156,86 -(0,06+0,06+5,82+1,06+17,29+0,93+5,15+0,04+0,63+0,03))=125,8%
4.3.3. Розрахунок виходу на сайки гірчичні масою 0,2 кг Вихідні дані: Вихід плановий -137-141% [7, с.265 ] Знаходимо масу сировини Gсир=100+1+1,5+4+8=114,5 кг Знаходимо масу тіста Gт= 114,5*(100-13,32)/(100-42,2)=171,71кг Знаходимо середньозважену вологість Wср зв =100*14,5+1*75+1,5*0+4*0+8*0+/100+1+1,5+4+8=13,32% Знаходимо вологість тіста Wт= 42+0,2=42,2% Знаходимо втрати борошна Вб =0,03*(100-14,5)/(100-42,2)=0,04% Знаходимо втрати тіста Вт =0,04*(100-32,01)/(100-42,2)=0,05% Знаходимо затрати на бродіння Збр =3,5*(171,71-(0,04+0,05))/100=6,01% Знаходимо затрати на обробку Зобр=1,0*(171,71-(0,04+0,05+6,01))/100=1,66% Знаходимо затрати на упікання Зуп =10,0*(171,71-(0,04+0,05+6,01+1,66))/100=16,4% Знаходимо затрати на укладання Зукл =0,7*(171,71-(0,04+0,05+6,01+1,66+16,4))/100=1,03% Знаходимо затрати на усихання Зус =3,5*(171,71-(0,04+0,05+6,01+1,66+16,4+1,03))/100=5,13% Знаходимо втрати у вигляді крихти та лому Вкр =0,02*(171,71-(0,04+0,05+6,01+1,66+16,4+1,03+5,13))/100=0,03% Знаходимо втрати від неточності маси Вшт=0,5*(171,71-(0,04+0,05+6,01+1,66+16,4+1,03+5,13+0,03))/100=0,71% Знаходимо втрати від переробки браку Вбр=0,02*(171,71-(0,04+0,05+6,01+1,66+16,4+1,03+5,13+0,03+0,71))/100=0,03% Знаходимо розрахунковий вихід Вр=171,71-(0,04+0,05+6,01+1,66+16,4+1,03+5,13+0,03+0,71+0,03))/100=140,6%
Таблиця 4.10 - Вихідні дані для розрахунку виходу хліба житнього з кмином подового масою 0,4 кг
Таблиця 4.11 - Вихідні дані для розрахунку виходу батонів з висівками масою 0,3 кг
Таблиця 4.12 - Вихідні дані для розрахунку виходу сайки гірчичної m. 0,2 кг
Таблиця 4.13 - Зведена таблиця виходів
4.4. Розрахунок виробничих рецептур і вибір технологічних параметрів
Розрахунок коефіцієнту перерахунку для хліба житнього з кмином Маса борошна в діжу G бордіжу = V*q/100 (4.47) де V – стандартний об’єм діжі, дм3 q – норма навантаження на 100 дм3 геометричного об’єму G бордіжу = 160*38,37/100 = 61,4 кг q ср= 80*39+15*35/95= 38,37 [7, с. 392] Коефіцієнт діжі К= G бордіжу / 100 = 61,4/100 = 0,614, приймаємо 0,6 Таблиця 4.14 - Виробнича рецептура приготування тіста для хліба житнього з кмином масою 0,4 кг
Розрахунок коефіцієнту перерахунку для батонів з висівками Маса борошна в діжу
G бордіжу = 160*30/100 = 48,0 кг (за ф.4.47) Коефіцієнт діжі К= G бордіжу / 100 = 48,0/100 = 0,48
Таблиця 4.15 - Виробнича рецептура приготування тіста для батонів з висівками масою 0,3 кг
Розрахунок коефіцієнту перерахунку для сайок гірчичних Маса борошна в діжу G бордіжу = 160*35/100 = 56,0 кг (за ф. 4.47) Коефіцієнт діжі К= G бордіжу / 100 =56,0/100 = 0,56 приймаємо 0,5
Таблиця 4.16 - Виробнича рецептура приготування тіста для сайок гірчичних Масою 0,2 кг
Температура води на замішування напівфабрикатів tв н/ф = t н/ф +[сб *G бор н/ф * (tн/ф – tбор)/ G в н/ф *св]+п; (4.48) де t н/ф – задана температура напівфабрикату, оС; сб, св– теплоємність борошна, води, кДж/кг*К (відповідно сб = 1,257; с =4,19); tбор – температура борошна, оС; G в н/ф – кількість води; п – поправочний коефіцієнт, який залежить від пори року (влітку він дорівнює 0…1, навесні та восени -2, взимку -3оС). Визначаємо температуру води для приготування закваски, яка йде на приготування хліба житнього з кмином подового tв зак =30+[1,257*19,3*(30-16)/13,7*4,19]+3=39 оC
Теплоємність напівфабрикату (головки) С н/ф = G б н/ф*сб + G в н/ф *св / G н/ф (4.49) де G б н/ф – кількість борошна в напівфабрикаті, кг; G в н/ф – кількість води внесеної в опару, кг; G н/ф – кількість опари, кг; сб, св– теплоємність борошна, води, кДж/кг*К. С гол =19,3*1,257+13,7*4,19/33= 2,47 . Температура води для замішування тіста, що йде на приготування хліба житнього з кмином Температура води для замішування тіста tв т = t т +[сб *G бор т * (tт – tбор)/ G в *св]+ [сн/ф *G н/ф * (tт – tн/ф)/ G в н/ф *св]; (4.50) де t т – задана температура тіста, оС; G бор т –кількість борошна в тісті, кг; tбор – температура борошна, оС; сн/ф – теплоємність напівфабрикату, кДж/кг*К; G н/ф – кількість напівфабрикату, кг; tн/ф – температура напівфабрикату на момент замішування тіста, оС; G в н/ф – кількість води внесеної в тісто, кг.
Температура води для замішування тіста, що йде на приготування хліба житнього з кмином tв т =29+[1,257*(58,7+15+5)*(30-16)/35,04*4,19]+[2,47*19,3*(30-29)/13,7*4.19]=40оС
Температура води на приготування опари на батон з висівками tв н/ф =29+[1,257*45,0*(29-16)/18,86*4,19]+3=42,0 оC Теплоємність опари для приготування батонів з висівками С оп =45*1,257+18,86*4,19/81,86= 1,65 Температура води для замішування тіста, що йде на приготування батонів з висівками tв т =30+[1,257*44*(30-16)//20,64*4,19]+[1,65*45*(30-29)/18,86*4.19=39,5 оС
Температура води для замішування тіста, що йде на приготування сайки гірчичної tв т =30+[1,257*99,0*(30-16)/43,27*4,19] +2= 41 оС Розрахунок маси тістової заготовки Масу тістової заготовки розраховуємо по формулі п шм.т = G хл*100*100/(100- G уп)*(100- G ус) (4.51) де G хл – маса холодного хліба, кг; G уп– затрати на упікання, %; G ус– затрати на усихання, %; Хліб житній з кмином масою. 0,4 кг п шм.т.=0,4*100*100/(100-7,2)*(100-2,5)=0,44 кг Батони з висівками масою 0,3 кг п шм.т.=0,3*100*100/(100-11,5)*(100-3,9)=0,39 кг Сайки гірчичні масою 0,2 кг п шм.т =0,2*100*100/(100-10,0)*(100-3,5) =0,23 кг Таблиця 4.17 - Технологічний режим приготування хліба житнього з кмином масою 0,4 кг
Таблиця 4.18 - Технологічний режим приготування батона з висівками масою 0,3 кг
Закінчення таблиці 4.18
Таблиця 4.19 - Технологічний режим приготування сайки гірчичної масою 0,2 кг
4.5. Розрахунок витрат і запасів сировини та площ складів для їх зберігання Розрахунок витрат сировини Розрахунок витрати борошна
Витрати борошна за годину G б год =Pгод*100/Впл; (4.52) Витрати борошна за добу G б доб= G б год *Т; (4.53) де Т- час виробництва даного виробу за добу
Якщо виріб випікається цілодобово, то Т=23 год, 1 год. передбачається на профілактику печі, Якщо виріб готується з борошна різних сортів, то слід розрахувати витрату за годину і за добу для кожного сорту
Розрахунок витрати додаткової сировини G доб.д.с.= G доб*С/1001; (4.54) де С1- витрата сировини за рецептурою на 100 кг борошна, кг За цією формулою розраховується вся додаткова сировина, вказана в уніфікованій рецептурі Для розрахунку добової витрати солі використовують показник витрати товарної кухонної солі, % до маси борошна С с тов. =Сс *100/[(100- W с)*(100-Н/100)-0,6Н (4.55) де Сс – витрата солі за рецептурою, % до маси борошна; W с – вологість товарної солі,% Н- вміст у товарній солі нерозчинних речовин, % до маси сухого залишку; 0,6 – коефіцієнт, що враховує наявність в осаді 60% хлористого натрію від маси осаду Рослинна олія, яка витрачається на змащування поду печі, розраховується по нормах на 1т готових виробів за формулою G доб.р.о=Рдоб*С1; (4.56) де G доб.р.- добова витрата олії, кг Рдоб - добова продуктивність печі, кг/год С1- норма витрати олії на 1т виробів, кг Розрахунок запасу борошна G б зап= G доб*Тзб; (4.57) де G доб- добова витрата борошна, кг/год. Тзб- термін зберігання борошна на виробництві, діб [10,с.386 ] Запас борошна розраховується окремо по сортам Розрахунок запасу додаткової сировини G.д.с.= G доб.д.с*Тзб.д.с (4.58) де G д.с.- запас додаткової сировини, кг Gд.с.- витрата додаткової сировини за добу, кг Тзб.д.с- термін зберігання додаткової сировини, діб [10,с.386 ]
Хліб житній з кмином масою 0,4 кг Маса борошна за годину G год =115,2*100/144=80,0 кг Маса борошна житнього обдирного за годину G год ж.обд =80*80/100=64,0 кг Маса борошна житнього обдирного за добу G доб ж.обд = 64 *23=1472,0 кг Маса борошна пшеничного першого сорту за годину G годІс= 80*15/100=12,0 кг Маса борошна пшеничного першого сорту за добу G добІс =12,0 *23=276 кг Маса борошна за добу G доб =80*23=1840,0 кг Маса солоду неферментованого за годину G годсол= 80*5/100=4,0 кг Маса солоду неферментованого за добу G добсол =4,0 *23=92 кг Витрата додаткової сировини Дріжджі пресовані G доб.дріж =1840,0 *0,5/100=9,2 кг Розрахунок витрати солі товарної С с тов. = 1,3 *100/[(100- 0,25с)*(100-0,85/100)]-0,6*0,85= 1,32 кг G доб.солі =1840,0 *1,32/100=24,29 кг Патока G доб.пат =1840,0 *5,0 /100=92,0 кг Кмин або коріандр G доб.км =1840,0 *0,3/100=5,52 кг Олія на змащення поду печі G доб.олії =2,649*1,34=3,55 кг
Батони з висівками масою 0,3 кг Маса борошна за годину G год =129,6*100/124,5=104,10 кг Із нього борошна пшеничного вищого сорту за годину G год =104,1*90/100=93,7 кг Маса висівок пшеничних G год = 104,10-93,7=10,4 кг Маса борошна за добу G доб =104,1*23=2394,3 кг Із нього борошна пшеничного вищого сорту G доб =93,7*23=2155,1 кг Маса висівок пшеничних G доб =10,4*23=239,2 кг Витрата і запас додаткової сировини Дріжджі пресовані G доб.дріж =2394,3 *2,0/100=47,89 кг Розрахунок витрати солі товарної С с тов. = 1,5 *100/[(100- 0,25с)*(100-0,85/100)]-0,6*0,85= 1,52 кг G доб.солі =2394,3 *1,52/100=36,39 кг Цукор білий кристалічний G доб.цук. =2394,3 *1,0/100=23,94 кг Олія рослинна в тісто G доб.ол =2394,3 *2,0/100=47,89 кг Олія на змащення поду печі G доб.олії =2,98*1,34=3,99 кг
Сайки гірчичні масою 0,2 кг Маса борошна за годину G год =168,0*100/141=119,15 кг Маса борошна за добу G доб =119,15*23=2740,45 кг Витрата і запас додаткової сировини Дріжджі пресовані G доб.дріж =2740,45 *1,0/100=27,4 кг Розрахунок витрати солі товарної С с тов. = 1,5 *100/[(100- 0,25с)*(100-0,85/100)]-0,6*0,85= 1,52 кг G доб.солі =2740,45 *1,52/100=41,65 кг Цукор білий кристалічний G доб.цук. =2740,45 *4,0/100=109,62 кг Олія гірчична G доб.ол =2740,45 *8,0/100=219,24 кг Олія на змащення поду печі G доб.олії =3,86*1,34=5,17 кг
Таблиця 4.20 - Добові витрати сировини
Розрахунок площ для зберігання сировини Хліб житній з кмином масою 0,4 кг Семидобовий запас борошна на підприємстві G зап =1840,0*7/1000=12,88 т Запас житнього обдирного борошна G зап ж.обд =1472,0 *7/1000=10,3 т Запас борошн пшеничного першого сорту G зап Іс =276 *7/1000=1,93 т Запас солоду неферментованого G зап сол =92 *10/1000=0,92 т Запас додаткової сировини Дріжджі пресовані G зап.дріж=9,2*3=27,6 кг Запас солі товарної Gзап.дріж =24,29*15=364,35 кг Патока Gзап.пат=92*15=1380,0 кг Кмин Gзап км=5,52*15=82,8 кг Олія на змащення поду печі G зап.олії =3,55*15=53,25 кг
Батон з висівками масою 0,3 кг Семидобовий запас борошна пшеничного вищого сорту G зап б =2155,1 *7/1000=15,09 т Семидобовий запас висівок пшеничних G зап б =239,2*5/1000=1,19 т Запас додаткової сировини Дріжджі пресовані G зап.дріж = 47,89*3=143,67 кг Запас солі товарної Gзап.солі =36,39*15=545,85 кг Цукор білий кристалічний G зап.цук= 23,94*15=359,1 кг Олія рослинна в тісто Gзап.ол=47,89*15=718,35 кг Олія на змащення поду печі G зап.олії =3,99*15=59,85 кг
Сайки гірчичні масою 0,2 кг Семидобовий запас борошна пшеничного вищого сорту G зап б =2740,45*7/1000=19,18 т Запас додаткової сировини Дріжджі пресовані G зап.дріж = 27,4*3=82,2 кг Запас солі товарної Gзап.солі =41,65*15=624,75 кг Цукор білий кристалічний G зап.цук = 109,62*15=1644,75 кг Олія гірчична G зап.ол=219,24*15=3288,6 кг Олія на змащення поду печі G зап.олії =5,17*15=77,55 кг
Розрахунок запасу основної і додаткової сировини з врахуванням випічки виробів на всіх печах Загальна добова витрата борошна пшеничного І сорту G зап пш.Іс = 276+2740,45=3016,45 кг Загальна добова витрата олії на змащення G зап олії на зм. = 3,55+3,99+5,17 = 12,71 кг
Таблиця 4.21 - Запаси сировини для виробництва виробів за завданням
При безтарному зберіганні борошна передбачається приміщення для аварійного запасу його. Аварійний запас передбачається на 15-20 тон для великих підприємств, а для пекарні – 5 тон. Розрахунок кількості штабелів Nшт= G ав.бор/n*q (4.59) де Nшт - кількість стелажів для зберігання борошна, шт. G ав бор - добовий запас борошна, т q - маса борошна у мішку, кг Nшт=5000/24*50 = 4,17 шт = 5 шт. Передбачаємо установку 5 штабелів.
|