Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема: Основні елементи сортувальної гірки.

Заняття №8

Мета: навчальна: навчити студентів будувати блочно-кнопковий план станції. Навчати студентів висловлюватися технічною мовою.

виховна: виховувати у студентів дисципліну, взаємоповагу, любов та інтерес до систем автоматики на залізничному транспорті, які вони вивчають.

розвиваюча: розвивати у студентів увагу, пам’ять, процеси мислення, логіку.

Тип заняття: КУ.

Тривалість: 90 хв.

Допоміжні матеріали та обладнання: підручник, проектор, інтерактивна дошка.

Хід заняття:

Етап заняття та його короткий зміст Орієнтовний час
І. Організаційний момент: - рапорт чергового; - перевірка присутніх на парі. 5 хв.
ІІ. Перевірка домашнього завдання: 34 хв
ІІІ. Повідомлення нового матеріалу: На третьому аркуші ГЧ Вашого КП буде зображено блочно-кнопковий план станції він же – функціональна схема розміщення блоків. Основою для побудови цієї схеми є однонитковий план станції. Для Вас додатковою «основою» буде мал. 4.4 в підручнику «Станционные системы автоматики и телемеханики» Казакова А. А. Першим етапом роботи буде виконання плану горловини станції в однонитковому зображенні з перенесенням ізостиків зі схемплану:   Наступним кроком буде перенесення світлофорів. Для даного креслення зображення осигналізування світлофора і наявність біля його щогли трансформаторного ящика не обов’язкові.   Тепер необхідно розставити кнопки, що необхідні для задання маршрутів. Як Вам відомо, кнопки є такі: поїзні – зелені, червоні; маневрові – білі, сині; варіантні – жовті. Для нашої прикладної станції поставимо такі кнопки: - по одній зеленій поїзній для світлофорів Н, НД, ЧІІ, Ч3, Ч4; - по одній білій на кожен маневровий світлофор, і на кожен вихідний, суміщений з маневровим – М1, М3, М5, М7, М9, ЧІІ, Ч3, Ч4; - одну червону на осі колі ІП в якості кінцевої для поїзного маршруту прийому на першу колію; - одну синю біля світлофора НД. Її наявність обумовлюється наступним. При установці маневрового маршруту, наприклад, з колії 4П за світлофор М3 ДСП в якості кінцевої кнопки натисне кнопку світлофора М3. В такому випадку стрілка 1/3 не буде автоматично переведена в плюсове положення тому, що її блок НСС не буде задіяний в схемах. Адже задіяними будуть лише ті блоки, що знаходяться між блоками. Тому і встановлюють цю додаткову синю кнопку. Тепер в блоці НСС стрілки 1/3 спрацює реле 2ПУ і стрілка переведеться в «+». Наступний крок – безпосередньо розстановка блоків. Як Вам відомо всі блоки діляться на набираючі та виконавчі. До набираючих відносяться: НН – блок напрямків – два на горловину (основний і резервний); НМ1 – набираючий маневровий для одиночного світлофора в горловині станції (М3); НМ1-Д – додатковий набираючий до блока НМ1, для розмноження контактів кнопки (М3); НМІІП – маневровий набираючий для маневрового світлофора з тупика, витяжної колії; одного з маневрових світлофорів в створі (М7); НМІІАП – набираючий маневровий для іншого світлофора, встановленого в створі (М5); НПМ-69 – набираючий поїзний маневровий для світлофорів Н і М1, М9 і червоної кнопки першої колії, ЧІІ, Ч3, Ч4; НСС – набираючий для двох спарених стрілок (1/3, 5/7); НСО×2 – набираючий для двох одиночних стрілок (9, 11); БДШ – діодний блок штепсельний для включення кутових реле в блоках НСС. До виконавчих відносяться: С – стрілочно-комутаційний на одну стрілку; СП – 69 – стрілочний колійний для однієї стрілочної секції; УП – 65 – ділянки колії в горловині станції (НП); П – 62 – приймально відправної колії (ІІП); М1 – одиночних маневрових світлофорів (М3); МІІ – маневрових світлофорів в створі, з тупиків, під’їзних колій; МІІІ – маневрових світлофорів з ділянки колії, приймально-відправної колії; ВД-62 – вхідного світлофора, додатковий до вихідних світлофорів з блоками ВІ, ВІІ, ВІІІ; ВІ – вихідного світлофора що сигналізує на один напрямок; ВІІ – вихідного світлофора на два напрямки; ВІІІ – вихідного світлофора при чотиризначній сигналізації; ПС-220М або ПСТ для керування двома одиночними чи спареними стрілками. Слід пам’ятати, що блоки СП встановлюють на стрілочну секцію так, щоб при будь-яких маршрутах кола схем проходили через цей блок. Його слід ставити так, щоб при будь-яких напрямках маршруту по секції блок СП стояв перед першою проти шерстною стрілкою. На плані даної станції в секції 1-7 СП неможливо встановити блок СП так, як описано вище. В такому випадку виконують умовну перестановку стрілок 1 і 7 і між ними встановлюють блок СП. На даній станції нема можливості отримати варіантні переміщення. На тих станціях, де такі маршрути можливі, можна користуватися кнопками маневрових світлофорів для їх установки. Але можуть бути випадки коли по трасі можливого варіантного маршруту нема маневрових кнопок. В такому випадку між стрілками, які відрізняють варіантний маршрут від основного, встановлюють варіантну кнопку з блоком НМ1. 40 хв.
ІV. Закріплення нового матеріалу: · відповіді на запитання, які виникли у студентів під час ознайомлення з новим матеріалом; · повторення основних пунктів, перевіряючи студентів на сприйняття нового матеріалу. 8 хв.
V. Аналіз роботи на уроці. Повідомлення домашнього завдання: 1) Конспект і методичні вказвки до виконання блочного плану. 2) Закріпити знання з попередніх тем. 3) Володіти технічною мовою. 2 хв.
Примітка: з метою оперативного закріплення нового матеріалу відповіді на запитання студенти отримують протягом викладання нового матеріалу, але в декілька етапів.

<== предыдущая | следующая ==>
Тема: курсове проектування: розрахунок кабельної мережі живлячих трансформаторів із застосуванням графоаналітичного методу | Тема: Розвиток систем та основні елементи ГАЦ.

Date: 2016-11-17; view: 314; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.008 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию