Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тема: курсове проектування: розрахунок кабельної мережі живлячих трансформаторів із застосуванням графоаналітичного методу

Заняття №13

Мета: навчальна: під час курсового проектування закріпити теоретичні знання студентів щодо розрахунку та побудови кабельної мережі живлячих трансформаторів при автономній тязі, або тих, біля яких не встановлюється ДТ. Навчити студентів визначати число жил та проводів до кодуючи ЖТ. Навчати студентів висловлюватися технічною мовою.

виховна: виховувати у студентів дисципліну, взаємоповагу, любов та інтерес до систем автоматики на залізничному транспорті, які вони вивчають.

розвиваюча: розвивати у студентів увагу, пам’ять, процеси мислення, логіку.

Тип заняття: КУ.

Тривалість: 90 хв.

Допоміжні матеріали та обладнання: підручник, проектор, інтерактивна дошка.

Хід заняття:

Етап заняття та його короткий зміст Орієнтовний час
І. Організаційний момент: - рапорт чергового; - перевірка присутніх на парі. - заповнення журналу 4 хв.
ІІ. Перевірка домашнього завдання: Повторити наступні питання, які будуть застосовані як вихідні дані для розрахунку КМ ЖТ без ДТ: 9. Загальні положення побудови та розрахунку кабельної мережі живлячих трансформаторів. 10. Як виконується складання таблиці РК? 11. Як виконується групування ЖТ в окремі промені? 15 хв
ІІІ. Повідомлення нового матеріалу: 1. Складання кабельного плану для живлячих трансформаторів, біля яких невстановлені ДТ. 2. Складання векторної діаграми. 3. Розрахунок числа жил на кожну ділянку. 4. Розрахунок кількості жил до ЖТ кодованих РК. 5. Визначення типу кабелю в магістралі та в індивідуальних кабелях КМ ЖТ 1. Отже, до кожного живлячого трансформатора необхідно прокласти два проводи (згідно з принциповими схемами).   Необхідною для розрахунків ЖТ без ДТ також буде таблиця рейкових кіл з попереднього заняття, а саме довжини індивідуальних та ділянок магістральних кабелів і розрахункові струми РК.   Приклад таблиці 1
Найменування РК Тип РК Довжина РК, м Розрахунковий струм, А
НП 2-ниткове, кодоване, з 2 ДТ, нерозгалужене   0,08

 

Тепер докладніше про графоаналітичний метод. Слід чітко пам’ятати, що цей метод використовується лише для розрахунку кількості жил для ЖТ без ДТ (або при автономній тязі, або при електротязі на тих ЖТ де нема ДТ). Для цього треба накреслити окремий план кабельної мережі ЖТ без ДТ, таким чином, як вони вмикаються в загальну мереже ЖТ.

 

2. Прямі і зворотні проводи вищевказаних ЖТ вмикаються паралельно (рис. 3) в живильну магістраль і при розрахунку визначають число жил в магістралі. Розрахунок ведеться на змінний переріз в залежності від розподілу навантажень (ЖТ) по магістралі.

Слід чітко розуміти, по якому принципу включаються такі ЖТ.

 

Рисунок 1 – Включення паралельне живлячих трансформаторів без ДТ

 

 

На ділянку L1 припадає найбільше навантаження, а на L5 – найменше, отже і переріз (який збільшується шляхом дублювання жил) на різних ділянках буде різний.

Для проектування: КРОК 1

Ви виконали кабельний план для всіх ЖТ заданої горловини порядком аналогічним до кабельних мереж ЕП і світлофорів. Кількість жил до ЖТ РК з ДТ вже можна порахувати вже на даному етапі. Але треба окремо визначити число жил до ЖТ без ДТ і додати їх.

 

Для цього вибираються ЖТ, які потрібно розрахувати по графоаналітичному методу (без ДТ) і викреслюється на окремому кабельному плані. Кожну колійну коробку, як з двома ЖТ, так і з одним, позначають точкою з римською цифрою - І, ІІ і т. д. Довжини L1 – L5 визначають за вже відомою формулою.

Рисунок 2 – Мережа кабельна ЖТ без ДТ

 

 

КРОК 2

3. Складається векторна діаграма на основі попереднього малюнку, на якій кожен ЖТ умовно зображується вектором. Під вектором кожного ЖТ необхідно вказати струм, що ним споживається. Його можна взяти з таблиці РК вашого КП (якщо складена) або струми для кожного конкретного РК дізнаються з типових таблиць. (В.С. Аркатов. Рельсовые цепи магистральных железных дорог. Стор. 100, табл..3.32). Складена векторна діаграма зі струмами та довжинами вноситься в 4 лист ГЧ КП.

 

 

 

Рисунок 3 – Діаграма векторна розрахункових струмів

 

 

КРОК 3

4. Як видно з малюнку 2 буде вкладено п’ять окремих кабелів – L1, L2, L3, L4 і L5. Необхідно розрахувати кількість жил в кожному окремому кабелі. Розраховується вона за формулою:

 

де 117 – коефіцієнт, що враховує питомий опір міді, довжину та поперечний переріз жил, що застосовуються;

i - сума струмів на даній ділянці;

l - сума довжин ділянок кабелю до даного ЖТ, (км);

ΔUк – допустиме падіння напруги, 20 В.

Розрахунок ведеться для кожної точки. На основі отриманих даних складається таблиця.

 

 

 

ТАБЛИЦЯ 2 – Число жил на кожну ділянку кабелю

 

 

КРОК 4

Розрахунок кількості жил до ЖТ кодованих РК. По формулі, приведеній вище, визначають скільки жил потрібно до самого віддаленого ЖТ кодованого РК, у якого найбільший опір, найбільше падіння напруги, (за типовими схемами min 2: одна пряма і одна зворотна). Зазвичай це ділянка за вхідним світлофором. ЧОМУ? (ВІДПОВІДЬ:оскільки релейний кінець цієї секції, на який поїзд вступає поїзд вмикається через РШ, то для паралельного РК (ділянки за вхідним додатковим) живлячий кінець вмикається через РШ.

Наприклад:

n=117 · 0,05 · (0.515+0,16+0,205+0,15)

n= 0,3.

 

Як правило, отримане число буде менше двох. Отже, до всіх інших кодуючих живлячих трансформаторів тим більше вистачить двох жил. Якщо отримане число буде більше 2, то розраховуємо кількість жил так, що в прямому 2, а в зворотному -1 жила.

КРОК 5

Так як кількість жил в окремих частинах кабелів (L1 – L5) для ЖТ з ДТ вже порахована, то до неї додають кількість жил з таблиці 2 на відповідних ділянках кабелю. Звісно, що колійні коробки некодованих ЖТ можна використовувати як проміжні, якщо в них залишаються клеми для розподілу кабелю.

45 хв.
ІV. Закріплення нового матеріалу: · відповіді на запитання, які виникли у студентів під час розрахунку графоаналітичного методу; · перевірка виконаних розрахунків та креслення · захист 3 та 4 листа ГЧ КП 48 хв.
V. Аналіз роботи на уроці. Повідомлення домашнього завдання: 1) Докреслити 4 лист ГЧ КП та готуватися до його захисту 3) Володіти технічною мовою. 2 хв.
Примітка: з метою оперативного закріплення нового матеріалу відповіді на запитання студенти отримують протягом викладання нового матеріалу, але в декілька етапів.

<== предыдущая | следующая ==>
 | Тема: Основні елементи сортувальної гірки.

Date: 2016-11-17; view: 258; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию