Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Конспект бесіди за змістом художнього твору в середній групі





Тема: Читання оповідання «Лісовий голосок» (Г. Скребицький).

Програмовий зміст:

- Формування цілеспрямованого сприйняття та аналізу тексту.

- Розвиток навичок планування переказу (з опорою на наочність).

- Розвиток діалогічного мовлення, слухової пам'яті. На запитання діти відповідають повним реченням.

- Активізація та збагачення словника.

Методичні прийоми: читання; бесіда; розглядання ілюстрацій, картинок, графічних схем.

Обладнання: набір схем для графічного плану; предметні картинки: зозуля, сова, яструб, півень, курка, гуска, качка, горобець, ворона; медальйони із зображенням птахів; запис на диску «Голоси птахів».

Попередня робота: читання оповідання Г. Скребицького «Лісовий голосок», спостереження в природі.

Хід заняття

Діти розглядають ілюстрації сови, яструба, зозулі, вивішені на дошці.

Підготовка до сприймання тексту. Активізація предметного словника і словника ознак за темою «Птахи», розвиток логічного мислення.

На якого птаха схожа зозуля? Чому ви так вирішили? А хто бачив зозулю? Як це було?

Читання тексту.

Читання супроводжується демонстрацією сюжетної картини до оповідання.

Послухайте історію про зустріч хлопчика з лісовим птахом.

У літній день я гуляв в березовому лісі. Раптом почув лісовий голосок: «Ку-ку, ку-ку.» Я чув зозулю багато разів, але ніколи не бачив. Мені здавалося, що вона товстенька, головата, схожа на сову. Дивлюся, летить птах, хвіст довгий, сама сіра, тільки груди в темних рябеньких цяточках. Мабуть яструбок. Сів на сучок, та як закричить: «Ку-ку, ку-ку.» Зозуля! Значить, вона не на сову, а на яструба схожа.

- Що я прочитала? (Оповідання)

- Хто згадає його назву і автора? («Лісовий голосок» Г. Скребицького)

Бесіда за змістом.

- Де гуляв автор в літній день? (У літній день він гуляв у лісі)

- Що він почув? (Він почув голосок: ку-ку, ку-ку)

- Якою йому здавалася зозуля? (Зозуля йому здавалася товстою, головатою, начебто сова)

- Опишіть птаха, якого він побачив. (Хвіст довгий, сама сіра, тільки груди в темних рябеньких цяточках)

- На кого схожа зозуля? (Зозуля схожа на яструба)

Виділення дійових осіб оповідання. Активізація предметного словника, розвиток довготривалої слухової пам'яті. Педагог виставляє предметні картинки: зозулі, сови, яструба, півня, курки, гусака, качки, горобця, ворони.

-Назвіть птахів. Відберіть картинки, що не підходять до нашого оповідання. Діти прибирають картинки півня, курки, гусака, качки, горобця, ворони.

- Молодці! Ви впорались з завданням.

Конспект заняття для дітей середньої групи.

Date: 2016-05-23; view: 1530; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.005 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию