Полезное:
Как сделать разговор полезным и приятным
Как сделать объемную звезду своими руками
Как сделать то, что делать не хочется?
Как сделать погремушку
Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами
Как сделать идею коммерческой
Как сделать хорошую растяжку ног?
Как сделать наш разум здоровым?
Как сделать, чтобы люди обманывали меньше
Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили?
Как сделать лучше себе и другим людям
Как сделать свидание интересным?
Категории:
АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника
|
Математика 6-сынып 14.11.2015 жСабақтың тақырыбы: Таңбалары әр түрлі сандарды қосу. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға таңбалары әр түрлі санды қосу тақырыбынан білім беру. Білімді оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыта отырып есептер шығаруда қолдана білуге үйрету. Оқушыларды ұқыптылыққа,еңбекке баулу. Көрнекілік: Үлестірме материалдар. Картотека № Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту. Сабақтың әдісі: түсіндірмелі, есептер шығару Қолданылған әдебиеттер: «Анықтама» А.В. Гусеев. «Самастоятельные и контрольные работы по математике»6 кл А.П. Ершова. Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: а) оқушыларды түгендеу. ә) оқушылардың сабақта жұмыс істеу дайындығын тексеру. II. Жан- жақты тексеру кезеңі: Білімділігін, ойлау қабілетін, сөйлеу мәдениетін тексеру ІІІ. Сабақтың мақсатын қою, хабарлау кезеңі: Бала психологиясын зерттеу Жаңа материалдың тақырыбын, мақсатын хабарлау. IV. Жаңа білімді меңгеру, игеру, түсіндіру кезеңі: Есеп: Таңертең ауаның температурасы -30С болды, ал түсте +40С-қа өзгерді. Түсте ауаның температурасы неше градус болды? Шешуі: -3+(+4) – қосу үшін координаталық түзуде А(-3) нүктесін белгілеп, оңға қарай 4 бірлік жылжытайық та, ол нүктесін В деп белгілейік. В нүктесінің координатасы В(1). Ендеше -3+(+4)=+1 немесе -3+4=1 немесе 4+(-3)=1. Есеп: Түсте ауаның температурасы +30С болды, ал кешке -50С-қа төмендеді. Кешке ауаның температурасы неше градус болды? Шешуі: 3+(-5)=-2 немесе -5+3=-2. Анықтама: Таңбалары әр түрлі екі санды қосу үшін: · Модульі үлкен саннан модульі кіші санды азайту керек; · Шыққан нәтиженің алдына модульі үлкен санның таңбасын қою керек; 1. Теріс санның модульі үлкен болса, қосынды теріс сан болады; -19+8=-11. 2. Оң санның модульі үлкен болса, қосынды оң сан болады; -120+250=130. 3. Қарама-қарсы сандардың қосындысы 0-ге тең; -а+а=0 немесе а+(-а)=0. 4. Қосудың қасиеттері; -18+0,6+2/3-0,6+17-2/3=-18+17=1; V. Жаңа білімді бекіту, түсінгенін тексеру кезеңі: · Таңбалары әр түрлі сандарды қосу ережесі. · Теріс санның модульі үлкен болса қосынды қандай сан болады? · Оң санның модульі үлкен болса, қосынды қандай сан болады? · Қосудың қасиеттері; · Қарама-қарсы сандардың қосындысы; № 465,№466,№467,№468,№469, №470 есептерін шығару арқылы бекіту. № 463,№464 есептерін ауызша шығару. VII. Сабақты қорыту, пысықтау кезеңі: Түрлі деңгейлік сұрақтар қою VIII. Оқушыларға үй тапсырмасын және оны орындауға нұсқау беру кезеңі. 1) Үйге №471, №472, №473,№476 2) Сабақты қорытындылау. Бағалау
Математика 6-сынып Күні: 17.11.2015 ж ------------------- Сабақтың тақырыбы: Есептер шығару (Таңбалары әр түрлі санды қосу). Сабақтың мақсаты: Оқушыларға таңбалары әр түрлі санды қосу. тақырыбы бойынша білімдерін жетілдіру, тиянақтау. Оқушылырдың ойлау қаблеттерін дамыта отырып, есептер шығару. Оқушыларды ұқыптылыққа,еңбекке баулу. Көрнекілігі: Үлесітрме материалдар. Картотека № Сабақтың типі: Оқу материалын бектіу сабағы Сабақтың әдісі: рактикалық (есептер шығару) жұмыс сабақ. Қолданылған әдебиеттер: «Анықтама» А.В. Гусеев. «Самастоятельные и контрольные работы по математике»6 кл А.П. Ершова. Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: а) оқушыларды түгендеу. ә) оқушылардың сабақта жұмыс істеу дайындығын тексеру.
II. Сабақтың мақсатын қою, хабарлау кезеңі: Бала психологиясын зерттеу Жаңа материалдың тақырыбын, мақсатын хабарлау. III. Жаңа білімді бекіту, түсінгенін тексеру кезеңі: · Таңбалары әр түрлі сандарды қосу ережесі. · Теріс санның модульі үлкен болса қосынды қандай сан болады? · Оң санның модульі үлкен болса, қосынды қандай сан болады? · Қосудың қасиеттері; · Қарама-қарсы сандардың қосындысы; Сынып жұмысында: №483,№484,№485,№486,№487 есептерді шығару. ІV. Оқушыларға үй тапсырмасын және оны орындауға нұсқау беру кезеңі. 1) Үйге №488,№489, №490 2) Сабақты қорытындылау. Математика 6-сынып Тексерген: ---------------------------- Күні:--------------------- Сабақтың №-------------- Сабақтың тақырыбы: Қатынас. Пропорция. Рационал сандар қосу тақыраптарына бақылау жұмысы. Сабақтың мақсаты: Оқушылардың I тоқсан бойынша өтілген тақырыптардан білімдерін және оқу материалдарын игеру деңгейін анықтау және қолданылған әдіс-тәсілдердің тиімділігін тексеру. Оқушылардың жауапкершілік сезімге тәрбиелеу. Көрнекілік: Картотека № Сабақтың типі: Оқушылардың білімін, білігін есепке алу және бағалау. Сабақтың түрі: Бақылау жұмысы. Қолданылған әдебиеттер: « Математикадан тақырыптық үлгі жоспар және бақылау жұмыстарының жинағы.» А.Т Алдамұратова Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: а) оқушыларды түгендеу. ә) оқушылардың сабақта жұмыс істеу дайындығын тексеру. II. Мұғалімнің кіріспе нұсқауы: · Оқушыларды бақылау жұмысының тапсырмаларымен таныстырып,шығару жолына нұсқау беру. · а) 1-нұсқа есептері, б) 2-нұсқа есептері. № 3 бақылау жұмыс. 1. Есептеңдер. а) 14+(-6); -3,6+(-5,7); -1,2--+(-4/5)+3 б) 18+(-9); -5,2+(-7,6); -2,8+(-1/5)+4; 2. Өрнектің мәнін табыңдар: а) а=14; 9-а; в=4,35; -в-5,65; с=4; 6,32-8,5-с; в) а=5; 7-а; в=3,63; -в-6,37; с=8; 5,84-7,6-с;
3. Теңдеуді шешіңдер; 4. Масштабты табыңдар: а) Жер бетінде- 500м картада- 1см. в) Жер бетінде- 750м картада- 1см.
5. Тура пропорционалдықты қолдана отырып х табыңдар: а) 24 кг – 4,2 кг 60 кг - х кг. в) 40 кг – 30 кг 300 кг - х кг В деңгейінің есептері: 1. Есептеңдер: а) 8,6+(-15,4); в) 7,8+(-12,5); 2. Өрнектің мәнін табыңдар: а) а= 0,4 болғанда; ; в) IX. Бақылау жұмысының қортындысын келесі сабақта қортындылау. Математика 6-сынып Тексерген: ---------------------------- Күні:--------------------- Сабақтың №-------------- Сабақтың тақырыбы: Азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға рационал сандарды азайту, координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу. жөнінде білім алу. Алған білімдерін есептер шығаруда қолдана білуге үйрету. Оқушыларды ұқыптылыққа,еңбекке баулу. Көрнекілік: Үлесітрме материалдар. Картотека № Сабақтың типі: Жаңа материалды оқыту. Сабақтың түрі: Теориялық білім беру. Қолданылған әдебиеттер: «Анықтама» А.В. Гусеев. «Самастоятельные и контрольные работы по математике»6 кл А.П. Ершова. Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: а) оқушыларды түгендеу. ә) оқушылардың сабақта жұмыс істеу дайындығын тексеру. II. Жаңа материалдарды игеру кезеңіне дайындық Жаңа материалдың тақырыбын, мақсатын хабарлау. III. Жаңа материалдарды игеру кезеңі: Азайту қосынды мен белгілі қосылғыш бойынша екінші (белгсіз) қосылғышты табу амалы. b+x=a; x=b-a; Таңертең ауаның температурасы -20С болды, ал түсте +50С-қа,болды. Ауаның температурасы неше градусқа өзгереді? Шешуі: 50С-(-20С) немесе 5-(-2)=5+2=7, яғни +70С. Анықтама: Бір саннаң екінші азайту үшін аайғышқа азайтқышқа қарама-қарсы санды қосу керек. a-b=a+(-b). Таңбалары әр түрлі сандарды азайту: a-(-b)=a+b -a-(+b)= -a-b=-a+(-b) Оқулықтағы 123 беттегі кестедегі есептерді қарастыру: Мысал есептер көрсету: Анықтама: Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын табу үшін оның оң жақ шеткі нүктесінің координатасынан сол жақ шеткі нүктесінің координатасын азайту керек. Координаталық түзудегі кесінділерді сызып мысалдар арқылы көрсету: IV Жаңа материалды оқушылардың игеру деңгейін анықтау: · Рационал сандарды азайту ережесі. · Таңбалары әр түлі сандарды азайту, таңбалары қандай сандарды қосумен бірдей? · Таңбалары бірдей сандар қалай азайтылады? · Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы қалай табылады? VI. Жаңа материалды: № 487,№488,№489,№490,№491,№492 есептерін шығару арқылы бекіту. № 487,№488 есептерін ауызша шығару. VI. Оқушыларға үй тапсырмасын және оны орындауға нұсқау беру кезеңі. 1) Үйге №493 -№496. 2) Сабақты қортындылау.
|