Главная Случайная страница


Полезное:

Как сделать разговор полезным и приятным Как сделать объемную звезду своими руками Как сделать то, что делать не хочется? Как сделать погремушку Как сделать так чтобы женщины сами знакомились с вами Как сделать идею коммерческой Как сделать хорошую растяжку ног? Как сделать наш разум здоровым? Как сделать, чтобы люди обманывали меньше Вопрос 4. Как сделать так, чтобы вас уважали и ценили? Как сделать лучше себе и другим людям Как сделать свидание интересным?


Категории:

АрхитектураАстрономияБиологияГеографияГеологияИнформатикаИскусствоИсторияКулинарияКультураМаркетингМатематикаМедицинаМенеджментОхрана трудаПравоПроизводствоПсихологияРелигияСоциологияСпортТехникаФизикаФилософияХимияЭкологияЭкономикаЭлектроника






Тропарь Божией Матери пред иконой Ее Воспитание





глас 4

Воспитавшейся во храме во святая святых,/ одеянней верою и премудростию и безмерным девством,/ Архистратиг Гавриил принесе с небесе целование/ и еже радуйся, радуйся Благословенная,/ радуйся, Препрославленная, Господь с Тобою.

Кондак 1

Взбранной Воеводе и благой Воспитательнице рода христианскаго, яко избавльшеся от злых, благодарственная восписуем Ти, раби Твои, но, яко имущая державу непобедимую, от всяких бед чада моя свободи, да со слезами зову Ти:

Воспитай, Владычице, чада моя достойна Небеснаго Царствия и наследники вечных благ сотвори я.

Икос 1

Ангела с Небесе послати чадом моим исходатайствуй, Пресвятая, у Сына Твоего и Бога, якоже и Тебе послан бысть хранитель прекрепкий Гавриил Архангел, и сподоби мя взывати Тебе сице:

Воспитай чада моя, во еже быти им земным Ангелом; воспитай чада моя, во еже явитися им небесным человеком.

Воспитай чада моя, во еже быти им Твоим рабом; воспитай чада моя, во еже нарещися им другом Сына Твоего.

Воспитай чада моя, да любят Тебе всем сердцем своим и всем помышлением; воспитай чада моя совершенна, яко совершен Отец наш Небесный.

Воспитай чада моя выну зовуща Тебе: Радуйся, Благодатная, Господь с Тобою; воспитай чада моя присно взывающа: Боже, милостив буди мне грешному.

Воспитай, Владычице, чада моя достойна Небеснаго Царствия и наследники вечных благ сотвори я.

Кондак 2

Видящи мое матернее моление о чадех моих, к Тебе бо единей прибегаю, возьми я под Свой честный и милосердный покров, да воззовут Богу: Аллилуиа.

Икос 2

Разум чадом моим посли, како добре Ти послужити, и исполни сердца их небесныя премудрости. Подаждь ю едину возлюбити, земная же паче презрети, и не возбрани устом моим вопияти Ти таковая:

Воспитай чада моя, питающи я млеком сокровенныя премудрости Божия; воспитай чада моя, да взыскуют ю во всем житии своем.

Воспитай чада моя мудра, яко змии, и проста, яко голуби; воспитай чада моя имуща разум на добрая и не имуща на грех.

Воспитай чада моя премудра противу козней диавольских; воспитай чада моя устрояюща мудре житие свое по образу святых.

Воспитай чада моя, да уподобятся мужу мудру, иже основа дом свой на камени; воспитай чада моя, да, якоже девы мудрыя, не угасят светильники своя.

Воспитай, Владычице, чада моя достойна Небеснаго Царствия и наследники вечных благ сотвори я.

Date: 2016-02-19; view: 387; Нарушение авторских прав; Помощь в написании работы --> СЮДА...



mydocx.ru - 2015-2024 year. (0.006 sec.) Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав - Пожаловаться на публикацию